Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 23 квітня 2022 року

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 23 квітня 2022 року

Україна обороняється від російського вторгнення вже 2 місяці. Весь цивілізований світ підтримує нашу країну. Перші смуги світових ЗМІ це підтверджують день у день.

Заголовки газет: Танки для України, Франція та Німеччина продали Росії зброї на суму 230 мільйонів фунтів стерлінгів після анексії Криму Москвою у 2014 році. Росія хоче прямого з’єднання з Придністров’ям це залишило б Україну без виходу до моря. В Ірландії хочуть надати повноваження місцевій владі для купівлі будинків і розміщення українських біженців. Опозиція, та «світлофори» (правляча коаліція у Німеччини) вимагають від канцлера поставки тяжкої зброї в Україну – канцлер відповідає що не хоче ядерної війни.

 

Газети Британії та Шотландії:

  1. “Борис: я надішлю наші танки” – заголовок, що займає головне місце в «Daily Mail». Прем’єр-міністр повідомляє про серйозну ескалацію допомоги Києву з боку Великобританії, оскільки він попереджає, що війна може затягтися, і Путін може перемогти. Великобританія поставить танки, щоб допомогти Україні відобразити новий російський наступ, заявив учора Борис Джонсон.                               У зв’язку із серйозною ескалацією підтримки Києва з боку Великої Британії прем’єр-міністр заявив, що необхідно збільшити військову допомогу, тому що існує «реальна можливість» того, що Москва може виграти війну.   Передбачається, що британська армія направить до Польщі танки Challenger 2, щоб поляки могли передати свої колишні радянські Т-72, ​​знайомі українським екіпажам.                                                                                                Це сталося після того, як український президент звернувся до Заходу із закликом надати йому важке озброєння для боротьби з новою кампанією Кремля на сході Донбасу.

 

  1. «The Daily Telegraph» повідомляє, що Франція та Німеччина продали Росії зброї на суму 230 мільйонів фунтів стерлінгів із посиланням на аналіз ЄС. Згідно з газетою, дві країни відправили до Росії обладнання, у тому числі бомби, реактивні снаряди, реактивні снаряди та зброю, незважаючи на ембарго, запроваджене на території всього ЄС. Газета додає, що Париж і Берлін чинили опір забороні ЄС на купівлю газу в Росії.                                                            Кажуть, що Німеччина використала лазівку в ембарго для продажу обладнання, яке, як гарантував Кремль, використовуватиметься виключно цивільними особами, тоді як Франція, мабуть, використала чорний хід, щоб дозволити експортерам виконувати контракти, укладені до 2014 року. The Telegraph засуджує те, що вона називає ганьбою Парижа та Берліна, стверджуючи, що озброєння Путіна «було б моральною образою, якби Європа зараз не зробила того ж таки для Києва».

  1. Прем’єр планує обмін танками на оборону України – заголовок статті в «Times».

  1. В «FT» заголовок «Джонсон пропонує відправити танки до Польщі, оскільки, за його словами, Росія може виграти війну». Ця заява пана Джонсона була першим визнанням великого західного лідера в тому, що Росія може виграти війну, «і знаменує собою значний зрушення у його власній риториці порівняно з тим, що було лише кілька тижнів тому».

Європа

5. Австрія. Газета «Der Standard». Колонка: «Росія хоче прямого з’єднання з Придністров’ям»

Голова Ради ЄС Мішель поговорив телефоном з Путіним

Спекуляції про військові цілі Росії в Україні отримали в п’ятницю новий поштовх: заступник командувача Центрального російського військового округу Рустам Міннекаєв розповів про створення «сухопутного зв’язку» з Чорноморським півостровом Крим, який анексований у 2014 р., а згодом приєднаний до Придністров’я.

Останнє, зокрема, викликає хвилювання у колишній радянській Республіці Молдова. Маленька країна між Румунією та Україною вже зазнавала значного тиску з боку Москви. З початку 1990-х років у «Республіки» Придністров’я на сході країни править проросійський де-факто режим, який не визнається міжнародним правом. Міністерство оборони України назвало плани Росії “імперіалістичними”.

У портовому місті Маріуполь, де ведуться бойові дії, російські військові заявляють, що хочуть оголосити про припинення вогню та створити гуманітарний коридор до постраждалого металургійного заводу «Азов-Сталь», але лише в тому випадку, якщо там здадуться українці. У телефонній розмові з головою Ради ЄС Шарлем Мішелем глава Кремля Володимир Путін знову розкритикував політику Заходу. Згідно із заявою з Москви, він (Захід) ігнорує військові злочини, вчинені українською стороною.

 

  1. Видання «Vorarlberger Nachrichten». Підпис на головному фото: «За мир та солідарність. Благодійний концерт для України у Festspielhaus став вражаючою подією».

 

  1. Бельгія. «DeMorgen», анонс статті с заголовком: «У ХАРКІВІ БАГАТО ХТО СКРИВСЯ ГЛИБОКО ПІД ЗЕМЛЮ НА МІСЯЦІ: Принаймні я можу тут поспати. Навіть якщо це у напівзруйнованому блоці метро».

8. Іспанія. Газета «ARA». Заголовок на фото: «Маріуполь, (зараз) більше російській.

9. Іспанія. Видання «La Vanguardia» – заголовок: «Росія хоче окупувати всю південну Україну і закрити її вихід до моря».

10. Видання «EL Mundo». Головний матеріал: «Європа допоможе Україні верефікувати військові злочини».

Підпис під фото: «Механічний транспортер вчора переміщав тіла, ексгумовані в Бучі під Києвом».

Заголовок: «Кожен євро, який Іспанія платить Росії, йде на військову техніку»

11. Люксембург. «Luxemburger Wort» заголовок: «Випалена земля. Два місяці війни та страждань в Україні – і кінця не видно».

  1. Італія. «La Stampa» “Россійській наступ” – це заголовок. «План Москви: мета Донбас та південь України. ООН: військові злочини, перші докази. Драги поїде до Києва», — йдеться над фото.

13. Газета «La Sicilia», вийшла с заголовком на фото: «Доктор Живаго». Поки він чекає, коли українці піднімуть білий прапор у маріупольській в’язниці, Путін знову намагається підмінити карти та звинувачує EC у безвідповідальності за військову підтримку. “Ви тільки русофоби”

  1. Нідерланди: Газета «Trouw» Головний матеріал:  Війна в Україні • Плани уряду припинити використання російського газу до кінця цього року дуже амбітні». Прем’єр-міністр Марк Рютте сподівається, що це спрацює, але жодних гарантій не може дати. Заголовок: «Кабмін хоче позбутися залежності від російського газу цього року»

  1. Франція. Видання «Le Monde» -заголовок:  «Донбаський фронт. З українськими воїнами в очікуванні штурму».

16. Польща. «Gazeta Wyborcza» – “Я був білим радикалом, але я подолав це”.

17. Ірландія. Газета «The Irish Times» – «Росію закликали дозволити евакуацію Маріуполя».

 

    1. Нові повноваження для розміщення українців» -заголовок в газете «Irish Examiner»

    Місцева влада має надати додаткові надзвичайні повноваження щодо купівлі будинків для розміщення українських біженців у найближчі тижні відповідно до планів, які розробляє уряд.

    Згідно з конфіденційними документами Кабінету міністрів, міністр житлового будівництва Дарра О’Брайєн «терміново розробляє» докладний план щодо усунення прогнозованого браку 8300 ліжок до кінця травня.

    Високопоставлені джерела в уряді вказали на «безпрецедентні зусилля» всього державного апарату, спрямовані на те, щоб мінімізувати кількість людей, які розміщуються у великих общинних центрах для біженців.

    “Зараз задіяні всі важелі, що знаходяться в розпорядженні уряду”, – сказало високопоставлене джерело.

    Існуючі повноваження, які дозволяють порадам набувати до 200 будинків для сімей, «схильних до ризику залишитися без даху над головою», мають бути розширені у зв’язку з напливом українських біженців.

    У вівторок у кабінеті міністрів пан О’Брайєн представить меморандум з докладним описом «розширеної програми придбання», відповідно до якої місцева влада матиме велику гнучкість у придбанні будинків, які дозволять людям переїхати з безпритульних, та конкретних будинків, необхідних для людей. з обмеженими можливостями або інші нагальні потреби.

    Пан О’Брайєн також докладно розповість про варіанти середньострокового та довгострокового житла у відповідь на кризу з українськими біженцями. На додаток до більш широких повноважень для порад він домагатиметься схвалення розширеної програми порожнеч, щоб повернути в користування вакантні соціальні будинки.

    “Міністр має надзвичайні повноваження відповідно до чинного законодавства, згідно з яким певні вимоги до планування та закупівлі можуть бути виключені, якщо це необхідно для прискорення доставки у надзвичайних ситуаціях”, – повідомили Irish Examiner.

    Також було створено міжгалузеву та міжвідомчу цільову групу з питань житла для розробки варіантів довгострокового житла спеціально у зв’язку з війною в Україні. Ця цільова група вивчає питання про середньострокове перетворення пустуючих державних та приватних будівель у відповідне житло спеціально для українських біженців, а також про довгострокову активацію дозволів на будівництво, які ще не розпочалися.

    Зберігається високий ризик нестачі термінового та короткострокового житла у найближчій перспективі, йдеться у меморандумі Кабінету міністрів у вівторок.

    Ця новина з’явилася на тлі суперечливих повідомлень уряду щодо термінів виплат людям, які надали житло біженцям із України. У той час як деякі джерела в уряді заявили, що звіти про виплати в розмірі до 400 євро на місяць були точними, інші, ближчі до фінансової сторони, відхилили ці історії як «повну пустушку», додавши, що будь-яке рішення «прийнято за кілька тижнів».

    Високопоставлені джерела в уряді заявили, що деякі колеги «забігають уперед», оскільки жодна пропозиція про таку оплату навіть не була внесена на розгляд, не кажучи вже про те, щоб бути схваленою.

    Тим часом групи, які представляють біженців, заявляють, що для інтеграції українців «надмірно покладаються на допомогу добровольців», закликаючи до створення оперативної групи з надзвичайних ситуацій чи органу, аналогічного Національним зборам.

    Буде створено групу з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я.

    Учора група благодійних організацій на чолі з Ірландською радою у справах біженців зустрілася з Таосічем Майклом Мартіном та міністром у справах дітей Родеріком О’Горманом, щоб обговорити прибуття до 33 000 біженців до кінця травня.

    Група, в яку входять Community Work Ireland, Doras, Український кризовий центр в Ірландії та Сімейний ресурсний центр West Clare, заявила, що якщо з кризою впоратися неправильно, існує небезпека прояву расизму стосовно тих, хто сюди приїжджає.

    Під час зустрічі групи попередили пана Мартіна, що рівень підтримки та спектр необхідних послуг будуть набагато вищими, ніж під час Covid.

    «Ми стурбовані тим, що різниця в стандартах, підходах та рівнях наданої підтримки багато в чому залежить від міцності інфраструктури спільноти та місцевих спільнот», – заявили представники після зустрічі. “Група закликає до призначення незалежного національного директора високого рівня, який очолить реагування на кризу”.

    1. Німеччина. Газета «FAZ». Головний матеріал: «Російські військові хочуть завоювати південь та схід України»
    • Планується «сухопутний міст» у Крим та Придністров’ї
    • Українська конференція у Рамштайні

    У п’ятницю Росія назвала цілі війни, які мають бути досягнуті другим військовим наступом в Україні. Йдеться про «встановлення повного контролю над Донбасом та півднем України», заявив виконувач обов’язків командувача військ Центрального військового округу Рустам Міннекаєв, повідомляє в п’ятницю агентство «Інтерфакс». Це дозволяє «встановити сухопутний коридор до Криму». В уряді Москви цю заяву не прокоментували. Україна назвала ці плани імперіалістичними. Міноборони в Києві заявило, що Росія не має наміру перемагати «міфічних нацистів», а просто окупувати східну та південну Україну.

    Тим часом, Управління Верховного комісара ООН з прав людини бачить все більше ознак військових злочинів з боку російських військ. Збройні сили без розбору обстрілювали та бомбили населені пункти, вбиваючи мирних жителів. Є сотні повідомлень про випадкові вбивства та сексуальне насильство. У телефонній розмові голова Ради ЄС Шарль Мішель закликав правителя Росії Володимира Путіна негайно надати гуманітарний доступ та коридори для евакуації до обложених міст України.

    У Вільнюсі міністр закордонних справ Анналена Бербок пообіцяла країнам Балтії сильнішу німецьку присутність на східному фланзі НАТО.

    “Якщо НАТО вирішить, що присутність НАТО має бути збільшена до чисельності бригади, ми внесемо істотний внесок”, – сказав зелений політик.

    У Вашингтоні офіційний представник Пентагону Джон Кірбі повідомив, що Міністр оборони Ллойд Остін хоче зустрітися з колегами з кількох країн на авіабазі США в Рамштайні, щоб обговорити військову допомогу Україні. Мета зустрічі — зібрати разом потенційних донорів для обговорення та забезпечення потреб Києва у озброєннях, а також постійної поваги до безпеки та суверенітету країни. Зустріч має відбутися у вівторок. Кірбі сказав, що було запрошено не лише країни НАТО.

    Перша колонка справа: «Шольц ухиляється від ясності».

    Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмайєр говорив про помилки у політиці Німеччини щодо Росії, а також про те, що він сам помилявся щодо Путіна. Тим самим він відчинив двері не тільки для всіх політиків, відповідальних за останні двадцять років, а й для СДПН, членом якої досі є Штайнмаєр. Але канцлер Шольц відмовляється увійти до цих дверей. Навіть після початку війни він не хоче, щоб політика його партії, яка іноді помилкова, піддавалася переоцінці. Натомість він бачить соціал-демократію в ролі жертви. Їх завжди зображували невпевненими у собі кантоністами та фальсифікували їхню роль в історії.

    Зрозуміло, що Шольц не хоче озиратися назад. Бо якби він та інші зробили це, СДПН потрапила б у сильний шторм. Занадто глибоко вкоренилося хибне та небезпечне розуміння доброго та мирного співіснування з Росією, про що свідчать і нинішні заяви видатних соціал-демократів. Також обурлива відсутність бажання з боку Мануели Швезіг у Мекленбурзі-Передній Померанії прояснити тактику приховування щодо Північного потоку-2. П’ятдесят років тому ікона світу Віллі Брандт був більш просунутим, ніж багато сьогоднішніх соціал-демократів. . Саме його роль сьогодні фальшують багато товаришів.

    Наразі люди люблять заявляти — не лише від політиків СДПН, — що вони помилялися щодо Путіна. Справа в тому, що багато провідних соціал-демократів не дуже цікавилися звірствами Путіна від Грозного до Грузії та Сирії. Те саме стосується вбивства та позбавлення виборчих прав політичних опонентів. Цей розділ нелегко закрити. Розбудова відносин із Росією тільки розпочалася, і тепер СДПН є партією канцлера. Але як Шольц має намір врятувати стару путінську СДПН та водночас бути надійним партнером НАТО для країн на східному фланзі?

    Друга колонка справа: «Кампанія замість дебатів»

    Вплив на конфлікти ззовні — одна з найскладніших вправ у зовнішній політиці, навіть якщо західні політики особливо люблять вдавати, що вони можуть це робити. Війна в Україні не є винятком. Зрештою, все зведеться до факторів, які не залежать від нас: військових резервів Росії (що залишаються великим) і стійкості України (теж значної). Але своєю явно необдуманою атакою Путін зробив себе вразливим настільки, чого не можна було очікувати від підготовленого агента спецслужб. Навіть можновладці зараз визнають, що західні санкції позначаються на країні.

    Найбільшим сюрпризом є проблеми, які є у путінської військової машини. Економічно Росія є посередньою, але містить одну з найсильніших армій у світі. І все ж битву за Київ вона програла, що не означає, що новий російський наступ на Донбасі матиме беззаперечний успіх. Часто описані логістичні та тактичні помилки, ймовірно, є важливою причиною разючої поразки російських біля воріт української столиці, але одне, безумовно, також відіграло свою роль: постачання зброї із Заходу. Навіть якщо це була лише легка зброя, вона дозволяла українським захисникам ефективно відбиватися від фактично переважаючих загарбників.

    Цей досвід, очевидно, змінив розрахунки у багатьох західних столицях, особливо у Вашингтоні. Спочатку передбачалося, що Україну окупують швидко, і велися приготування для підтримки повстанського руху. Тепер канцлер Німеччини також говорить про те, що Росії не дозволять виграти цю війну.

    Це звучить більш амбітно як мета, ніж є насправді. Малоймовірно, що українці зможуть витіснити росіян зі своєї країни чи навіть повернути собі сепаратистські райони чи Крим. Однак можна припустити, що нападники стануть виснаженими та стомленими, як це зараз спостерігається на півночі. У кращому разі це може призвести до виходу чи вирішення шляхом переговорів. Однак це передбачає політичне ослаблення, а то й усунення Путіна. А може бути просто пауза до наступної атаки. Немає жодних підстав вважати, що російський деспот відмовиться від своїх імперіалістичних цілей, доки він перебуває при владі.

    Саме з цієї причини на користь Заходу українці зупиняють наступ росіян. Вони є буфером вільної Європи для авторитарної, експансивної Росії; вони пов’язують та послаблюють найважливіші путінські засоби влади. І саме тому правильно, що їх зараз постачають ще й важким озброєнням. Очевидно, важливу роль у Донбасі гратиме артилерія; з переносними керованими ракетами так далеко, «як до Києва рачки».

    Німецький процес прийняття рішень із цього питання знову є трагедією того роду, що ми знаємо до «перелому епохи». Насправді федеральний уряд мав вагомі причини для такої обережної позиції. Небезпека того, що Росія може відповісти на постачання зброї військовими ударами, є реальною саме через їхню важливість для ходу війни; якби вони вдарили по території НАТО, то справа альянсу була б очевидною. І, звичайно, бундесвер повинен залишатися в робочому стані. Ніколи ще з закінчення холодної війни ризик військового конфлікту з Росією був настільки високий. Політики, які вважають, що це дуже мало, повинні прочитати кодекс НАТО.

    Один із виходів із цієї дилеми — тісна координація із союзниками. Стримуючі дії НАТО викликатимуть довіру лише в тому випадку, якщо всі будуть готові зробити порівняні поставки або принаймні підтримати їх політично. Угода також потрібна у надзвичайній ситуації. Найголовніше, як діє Америка, найвища сила альянсу, тому що це єдина країна, яка може справити враження на Путіна.

    Довгий час нічого з цього не піднімалося у німецьких дебатах. Це стало активістською кампанією, ініційованою забутими політиками-світлофорами, які, по суті, ухвалили вимоги України. Проте їхні (законні) інтереси не співпадають із інтересами Німеччини. Федеральний міністр юстиції та лідер опозиції додали аргумент, що за міжнародним правом постачання зброї не є вступом у війну. Бракувало лише натяку на те, що Путін може подати до суду в Карлсруе.

    Сподіваюся, що українці тепер отримають те, що їм потрібно. Але Німеччина має продовжувати чекати на гідних цієї назви зовнішньополітичних дебатів.

    Матеріал:  «Коаліція хоче допитати канцлера про зброю»

    • Штрак-Циммерманн запрошує Шольца до комітету з оборони
    • СДПН обурена

    Суперечка в коаліції “світлофорів” щодо постачання зброї в Україну підходить до апогею. У п’ятницю СДПН з обуренням відреагувала на той факт, що Марі-Агнес Штрак-Циммерманн, голова комітету Бундестагу з оборони, який належить партнеру уряду ВДП, запросила канцлера Олафа Шольца (СДПН) на засідання комітету на наступному тижні, не по. інших парламентських фракцій. Штрак-Циммерман уже кілька днів різко критикує Шольца за те, що, на її думку, він діє недостатньо рішуче, коли йдеться про постачання важкого озброєння в Україну.

    Представник оборонної політики парламентської групи СДПН Вольфганг Хельміх назвав процедуру «довільною» та «цілком недоречною». Штрак-Циммерманн «явно» виходить за межі повноважень та обов’язків голови комітету. «Виникає питання, чи відмовляється необхідний політичний нейтралітет на користь особистого профілювання». Голова парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх сказав, що він не знає, чи прийме Шольц запрошення. Кого надішле федеральний уряд, це їхня справа.

    Шольц хоче продовжувати постачання зброї в Україну, але залишається обережним, коли йдеться про важку техніку, таку як танки. В інтерв’ю «Шпігелю» він підтвердив, що НАТО та Німеччина не повинні ставати протиборчими сторонами у конфлікті з Росією. Він попередив про небезпеку ядерної війни. На партійній конференції у вихідні ВДП хоче ухвалити рішення про суттєву інтенсифікацію та прискорення поставок в Україну «високоінтенсивної» зброї.

    У разі потреби Союз також хоче чинити тиск на Шольца через Бундестаг. “Якщо федеральний уряд не передумає найближчими днями, парламент більше, ніж будь-коли, буде змушений проголосувати за постачання важких озброєнь”, – заявив парламентський секретар Патрік Шнідер (ХДС) Rheinische Post.

    «Нерішучість канцлера щодо постачання зброї більш ніж ганебна і викликає сумніви щодо того, на чиєму боці насправді знаходиться федеральний уряд».

20. Газета: «Der Tagesspiegel» – Олаф Шольц: «Ядерної війни не повинно бути»

Небажання поставляти танки Канцлер виправдовує побоюваннями щодо ядерних ударів.

21. Газета «Augsburger Allgemeine». Заголовок: «Тиск на Шольця посилюється

22. Газета «Passauer Neue Presse». Заголовок: «Шольц попереджає про ядерну війну».

    • Війна в Україні: Генсек ООН хоче поговорити з Володимиром Путіним та його міністром закордонних справ Сергієм Лавровим 26 квітня
    • Шольц захищає свою збройову стратегіюПідпис під фото: «Аграрії зіткнуться з новими труднощами». Війна в Україні також вплинула регіональне сільське господарство. Серед іншого міг бути відсутнім корм для худоби».

      Головний матеріал: «Новий мирний поштовх Гутерріша»

      Видання «Mannheimer Morgen»

    Через вісім тижнів після початку агресивної війни проти України російська армія уточнила свої військові цілі. За даними агентства «Інтерфакс», у п’ятницю командувач російського військового керівництва заявив, що Росія хоче захопити весь Донбас, а також південь України.

    За даними Кремля, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш прибуде до Москви наступного вівторка (26 квітня) і буде ухвалений там президентом Росії Володимиром Путіним. ООН бачить більше ознак воєнних злочинів в Україні. Гутерріш їде до Москви в рамках інтенсивних зусиль щодо встановлення миру.

    Раніше глава ООН просив про зустріч із Путіним. За інформацією з Москви, Росія та Україна вели тривалі телефонні переговори. В Україні точаться бої під час православного свята Великодня.

    Лідер профспілкової фракції Фрідріх Мерц підтримав намір ХДС/ХСС внести наступного тижня до парламенту пропозицію щодо постачання важких озброєнь в Україну. Спочатку він чинив опір, щоб не створити враження, що вони грають у «тактичні ігри», сказав він у п’ятницю на саміті Людвіг-Ерхард у Гмунді-на-Тегернзеї. «Але якщо федеральний уряд не впорається, це має зробити парламент».

    Мерц бачить більшість за постачання Мерц наголосив, що більшість у Бундестазі за постачання важкого озброєння, тобто ХДС/ХСС, ВДП та Зелені. Якщо федеральному уряду не вдасться мобілізувати більшість, що було б завданням соціал-демократів, то резолюцію уряду довелося б замінити резолюцією парламенту.

    Канцлер Олаф Шольц захищав свою стратегію зброї і заявив, що головним пріоритетом його політики щодо України є недопущення поширення війни на НАТО. “Ядерної війни бути не повинно”, – сказав він в інтерв’ю “Шпігелю”. «Я роблю все, щоб запобігти ескалації, що веде до третьої світової війни», — він назвав наклепом звинувачення своєї партії у її політиці щодо Росії в останні десятиліття.

    Парламентський статс-секретар Федерального міністерства економіки Франциска Брантнер заявила в інтерв’ю цій редакції, що Німеччина побічно братиме участь у постачанні важких озброєнь на Україну. “Ми обмінюємося кільцями там”, – сказав політик Гейдельберзької зеленої. Відповідно Словенія постачатиме важке озброєння зі старих радянських запасів. За словами Брантнера, їх потім замінить військова техніка з Німеччини.

    Через війну Росія стає все більш ізольованою на міжнародному рівні. Представники кількох країн тимчасово залишили нараду з питань допомоги розвитку на весняній зустрічі МВФ та Світового банку у Вашингтоні у п’ятницю – на знак протесту проти виступу Росії.

    1. Швейцарія, видання «Tages-Anzeiger».  «Через війну в Україні: армія хоче модернізувати старі танки».

    Швейцарія: Військові, ймовірно, отримають значно більше грошей. Внутрішні документи показують, що у списку покупок. Реагують і приватні особи: попит на ліцензії на зброю стрімко зростає

    Ще один матеріал: «Що роблять компанії для українських біженців».

    Великі швейцарські компанії підтримують біженців з України після їхнього прибуття до Швейцарії. Наприклад, Credit Suisse здає в оренду 270 квартир у чотирьох повністю або частково порожніх об’єктах на обмежений період часу. За потреби банк надасть громадам ще до 200 безкоштовних квартир. UBS та Swiss Life також надали кілька квартир. Багато банків також надають біженцям банківські рахунки на особливих умовах. Деякі також відмовляються від плати за платіжні картки. Однак це не стосується Postfinance або Zürcher Kantonalbank. Там діють звичайні збори.

  1. Швеция. Газета «Expressen» заглавие: «Транспортирование оружия НАТО ЗАСТАВЛЯЕТ ПУТИНА СЛУЧАТЬ»

  1. Турция. Издание «Daily Sabah». Заголовок: «Россия планирует полный контроль над Донбассом и собирает трупы в Мариуполе».

  1. Япония. Издание The Japan Times. Отказ от штурма металлургического комбината временно изменяет карты битвы.

“Путин заявил о досрочной победе в Мариуполе”.

  1. Мексика. Газета “Diario de Yucatán”. Подпись под фото: «Украинские активисты с кровавым гримом протестуют в Стамбуле, Турция против военных преступлений России в их стране.

Материал: «Город среди руин»

По словам украинских официальных лиц, Россия активизировала свои военные действия против Украины, мобилизовав дюжину элитных подразделений из порта Мариуполь и атаковав города по всему региону.

Обе стороны вступают в эпическую битву за контроль над промышленным центром Украины.

Мариуполь в значительной степени превратился в руины за несколько недель бомбардировок. Российское телевидение показало поднятое наивысшей точкой города флаг пророссийских донецких сепаратистов.

  1. Кувейт. “Kuwait Times”. Колонка: Москва хочет захватить всю южную и восточную Украину.

Москва хочет захватить всю южную и восточную Украину, заявил в пятницу российский генерал. Заявление, по словам Украины, опровергает предварительные заявления России об отсутствии у него территориальных амбиций.

Российские государственные информационные агентства цитировали Рустама Миннекаева, заместителя командующего Центральным военным округом России, который заявил, что полный контроль над югом Украины даст ей доступ к отколовшейся части Молдовы, оккупированной на западе. Это отрезало бы всю береговую линию Украины и означало бы продвижение на сотни миль к западу за пределы существующих линий, мимо больших украинских городов Николаева и Одессы.

Москва заявляет, что проводит «специальную военную операцию» по демилитаризации Украины и освобождению населения от людей, которых она называет опасными националистами. Украина и ее западные союзники называют военную операцию России неоправданной агрессивной войной. “Они перестали это скрывать”, – говорится в сообщении Минобороны Украины в Twitter. Россия признала, что целью второй фазы войны является не победа над мифическими нацистами, а просто оккупация востока и юга Украины. Империализм как он есть».

Представитель Кремля Дмитрий Песков отказался от комментариев, когда его спросили, расширила ли Россия цели своей операции и как Москва видит политическое будущее юга Украины.

Высокопоставленный чиновник сказал, что следующие две недели, вероятно, будут решающими. «Это не сказка с неизбежным счастливым концом. Я думаю, что мы, вероятно, увидим очень значительное увеличение интенсивности российских военных атак на востоке, я думаю, что мы, вероятно, увидим усиление российских военных атак вдоль побережья», – сказал чиновник.

Генштаб Украины заявил, что российские войска активизировали атаки по всей линии.

на востоке и пытаются перейти в наступление в районе Харькова.

 

    1. «The New York Times». Підпис під фото: «У п’ятницю у харківському районі Салтівка на північному сході України вибухнули бомби у комерційних та житлових районах».

    Заголовок: «Росія захоплює десятки міст, доки її війська просуваються на схід України»

    • У «тендітній» Молдові страх стати наступною мішенню
    • Кремль хоче отримати повний контроль над Півднем, каже генерал

31 Газета “The Washington Post”. Подпись под фото: Около 180 новых могил готовятся на военной части Краснопольского кладбища в Днепре, Украина. Российский командующий сказал, что захват востока и юга Украины создаст «сухопутный коридор» в Крымском полуострове.

Главное заглавие: «Намеки на амбиции за пределами Украины» из

▪ Европа с опаской смотрит на французский Ле Пен: «Если она выиграет, победит Путин»

▪ Командир ссылается на «Путь в Молдову»

▪ Кремль стремится завоевать восток и юг

Заголовок: «Набит поезд в Киев со встревоженными и полными вернувшихся надежд».

 

32 Видання «WSJ». Підпис під фото: «У четвер рятувальники вилучають останки мирних жителів, які загинули внаслідок ракетного обстрілу Росією в Харкові».

    1. Видання «Los Angeles Times». Підпис під фото: «ТРИ ЧЛЕНА РОДИНИ Островських у віці 32, 51 та 75 років поховані в одній могилі у Бучі, Україна.

    За словами друга сім’ї, усі троє були застрелені російськими військами у березні під час спроби втекти з міста».

     

    Заголовок: «Росія обстріляла цілі на сході України».

    Мер Маріуполя закликав врятувати мирних жителів, що залишилися в місті.

  1. Канада. Газета «The Hamilton Spectator»- заголовок: «Історія підносить свою голову з «маленьким бандитом» та війною Путіна проти України. Ми розділяємо кровопролиття Росії в Україні як ізольований конфлікт, але чи це потенційна запорука ядерної війни?»

35 Видання «NATIONAL POST» «Російський опір: ВОНИ МОЛОДІ, РОСІЯНИ І ПРОТИ ВІЙНИ. БІЛЬШЕ 140 000 втікли до Вірменії, боячись, що якщо вони залишаються, то ризикує зазнати Путінського гніву.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції