З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже півтора місяці не сходить з перших шпальт провідних світових газет.
Великобританія та Шотландія
The Times повідомляє, що Фінляндія та Швеція, схоже, готові подати заявку на вступ до НАТО, оскільки війна в Україні «підштовхнула громадськість до підтримки» членства.
Фінляндія вирішить, чи хоче вона вступити до НАТО протягом кількох тижнів, повідомляє «Financial Times», а Швеція, можливо, планує подати заявку в червні. Газета повідомляє, що офіційні особи НАТО дали зрозуміти, що обидві країни будуть вітатись в альянсі, але додає, що Москва попередила, що цей крок змусить її «збалансувати ситуацію».
Критика Ніколи Стерджен на адресу лідера шотландських консерваторів Дугласа Росса потрапила на першу смугу The National. Він сказав, що прем’єр-міністр має залишатися на своїй посаді, незважаючи на те, що його оштрафували за вечірку на карантині через війну в Україні.
«Edinburg Evening News» повідомляє, що сироти, які були змушені покинути Україну, переїхали до своїх нових будинків в Единбурзі. У документі йдеться, що діти жили в групових будинках із братами та сестрами та опікунами в Україні та мають аналогічні умови проживання в Единбурзі.
Європа
Австрія. Газета: «Der Standard» – Заголовок «Спільний марш у бік НАТО»
підпис під фото: «Тепер усе має відбутися «досить швидко»: глава уряду нейтральної Фінляндії Санна Марін (праворуч) хоче прийняти рішення щодо заявки на членство в НАТО «найближчими тижнями». Про це вона сказала в середу на спільній прес-конференції зі своєю шведською колегою Магдаленою Андерссон у Стокгольмі. Вона рухається схожими темпами: за інформацією «Svenska Dagbladet», позаблокова Швеція хоче подати заявку на вступ до оборонного альянсу вже в червні.»
Екс-канцлер Враницький: «Із Путіним не можна домовитися» в інтерв’ю STANDARD: Австрія без міжнародного статусу
Провину, яку тепер узяв на себе Володимир Путін, «більше не стерти», – сказав колишній канцлер Франц Враніцький (SPÖ) в інтерв’ю STANDARD. «Немислимо, щоб ви сідали та вели переговори з кимось, хто насправді є кандидатом у трибунал.» Росія нині не є «європейським партнером».
Багаторічний канцлер Австрії (1986-1997) також стурбований тим, що ЄС не сприймається як самостійна політична сила у боротьбі між великими блоками США, Росії та Китаю. Враніцький: «Європа не повинна дозволити собі звести себе до статусу скромного, що спізнився». Той факт, що поїздка канцлера Карла Нехаммера не мала успіху, пояснюється ще й тим, що Австрії «не був наданий якийсь значний міжнародний статус». Враницький заперечує повне газове ембарго.
Однак на самій Україні становище стає дедалі відчайдушнішим, особливо в оточеному портовому місті Маріуполі. За інформацією з Москви, у середу понад 1000 українських військових склали зброю та пішли в полон. Підтвердження з української сторони не надходило.
Згідно з звітом Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), з початку вторгнення 24 лютого були численні свідчення серйозних порушень прав людини російськими військами. Згідно зі 100-сторінковим звітом, опублікованим у середу у Відні, навіть якщо «детальна оцінка» була неможлива, незалежні експерти ОБСЄ під час свого розслідування у березні виявили низку «явних випадків». Крім нападів на лікарні, житлові будинки, школи, водо- та електропостачання, організація також перераховує випадки тортур та жорстокого поводження, а також цілеспрямованих вбивств та викрадень мирних жителів.
Звинувачення у «геноциді»
Президент США Джо Байден звинуватив свого російського колегу Володимира Путіна у «геноциді» в Україні. «Я назвав це геноцидом, тому що стає все очевиднішим, що Путін просто намагається стерти ідею про те, що він взагалі українець», — сказав Байден у вівторок. Кремль відхилив цю заяву як «неприйнятну».
Колонка: Спіндоктор* та експерти
Карл Нехаммер (канцлер Австрії) найняв німецького піарника: колишнього головного редактора Bild. Кая Дікманна має PR-компанію Storymachine. За повідомленнями преси, дружина канцлера Катаріна, котра сама раніше займалася піаром, порекомендувала Дікманна своєму чоловікові. Він був тоді у Києві та Москві. Такі люди, як Тімоті Снайдер (Йель), Іван Крастев (Інститут гуманітарних наук, Відень) або французький філософ з російським корінням Мішель Ельчанінов дуже ясно проаналізували путінську російську ідеологію великої імперії. Ельчанінов («У голові Путіна») навіть передбачив в інтерв’ю «Шпігелю», що я «не можу уявити, щоб Путін програв війну» через його бажання залишити слід в історії. Потрібно бути готовим до війни, “яка, на жаль, може зайти дуже далеко”.
Коли професор з Інсбрука та експерт РАУ з Росії Герхард Манготт різко розкритикував зустріч Нехаммера з Путіним, Дікманн написав у Твіттері: «В якийсь момент нам потрібно дати нове визначення терміну «експерт».
Тепер ми наважуємося запропонувати консультаційні послуги канцлеру Нехаммеру. Замість того, щоб наймати «піарників» на кшталт Дікмана, Нехаммер міг би звернутися до відомих експертів з Путіна та України.
Або ви могли б запросити Фіону Хілл, експерта з Росії серед трьох президентів США, яка 2008 року марно попереджала про Путіна. Або просто шануйте, що пишуть ці справжні експерти.
*Спіндоктор –радник, який займається повідомленнями у засобах масової інформації.
Газета «KURIER». «Війна в Україні кидає політику Німеччини у жорстоке обертання.Будь то постачання зброї чи політика відвідування: чіткого курсу ми не бачимо».
У міжнародній дипломатії відмова від запрошення федерального президента рівносильна гучному ляпасу. Хвилі, викликані неприйняттям Франка Вальтера Штайнмайєра з Києва у Берліні, відповідно жорстокі. Проте провідна держава Європи не може домовитись про чіткий курс у війні в Україні. Тому що поки федерального президента розвантажують, канцлер Шольц продовжує вагатися, чи варто вирушати в дорогу. Є також нескінченна суперечка щодо постачання зброї.
У той час як по іншому налаштовані «Зелені» голосно закликають до якнайшвидших постачань важких озброєнь на Україну та користуються підтримкою ВДП, СДПН налаштована скептично. Як і Австрія, вона сильно залежить від природного газу з Росії і вже кілька тижнів призупиняє дію санкцій, особливо в енергетичному секторі, на велике незадоволення України та інших країн ЄС.
Італія. Газета «La Stampa», вийшла с заголовком на фото: «Буча, карта різанини».
Ще один заголовок: «Байден сказав: це геноцид».
Нідерланди. Видання «AD»
Заголовок: «Путін жене Швецію та Фінляндію в НАТО»
Швеція та Фінляндія серйозно розглядають можливість вступу до НАТО. Російське вторгнення в Україну може спонукати країни відмовитись від свого історичного нейтралітету.
Швеція зберігає нейтралітет вже понад 200 років, але після нападу Росії на Україну дедалі більше людей висловлюються на користь її приєднання до блоку.
Учора Фінляндія офіційно розпочала парламентські дебати щодо можливого членства в НАТО. Якщо обидві країни офіційно подадуть заявку на членство, вони можуть стати членами протягом року.
Це означало б, що на напад Росії на їхню територію відповість НАТО.
Росія знову попередила обидві країни, які зазвичай представлені на зустрічах НАТО, не вступати.
Експерт з питань оборони Ко Колейн вважає можливим приєднання Швеції та Фінляндії. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запросив обидві країни. І переважна більшість населення хоче приєднатися, особливо до Фінляндії».
За словами прем’єр-міністра Санни Марін, Фінляндія розірве цей вузол “протягом кількох тижнів, а не місяців”, заявила Марін учора на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон у Стокгольмі. З моменту початку нападу Росії на Україну, за опитуваннями громадської думки, підтримка вступу Фінляндії до ЄС подвоїлася. Андерссон заявив учора, що у Швеції також будуть політичні дебати щодо «додаткової цінності» членства в НАТО.
За словами Колейна, це історичний поворот, викликаний побоюваннями, що Росія хоче проводити більше спеціальних військових операцій після України.
За словами Столтенберга, країнам не варто побоюватися, що між заявкою та фактичним приєднанням вони залишаться на самоті і можуть стати здобиччю незадоволеної Росії. Ми знайдемо способи розвіяти ці побоювання, запевнив раніше глава НАТО.
Газета «de Volkskrant» – анонс матеріалу «Російсько-китайські відносини це бочка, повна протиріч»
Видання «Trouw», Заголовок на фото: «Маріуполь – велика здобич для Росії»
Головний матеріал: «Аналіз альянсу • Те, чого російський президент не хотів, схоже, сталося через його війну в Україні: розширення НАТО.
Путін штовхає Фінляндію та Швецію в обійми НАТО
Спокійна, передбачувана, не схильна до ризику – це все фінська політика. У меншій мірі такий самий імідж має сусідня Швеція. Російська агресія в Україні різко покладає край цьому образу і давно плеканому нейтралітету обох країн. Фінляндія та Швеція стоять на порозі НАТО і так: вони ризикують.
“Наш процес може пройти досить швидко, протягом декількох тижнів”, – заявила вчора прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін про темпи, з якими може бути розглянута заявка на членство. Про це вона заявила у Стокгольмі поряд зі своєю шведською колегою Магдаленою Андерссон. У січні Марін назвала «надзвичайно малоймовірним», що її країна стане членом НАТО під час її прем’єрства.
У Стокгольмі Марін висловив бажання, щоб обидві країни об’єднали зусилля у цьому зближенні з НАТО, незважаючи на їх різні (гео)політичні вихідні позиції. Фінляндія має спільний кордон із Росією протяжністю понад 1300 кілометрів. Очікується, що обидві офіційні заяви надійдуть до Брюсселя перед самітом НАТО в Мадриді наприкінці червня. Якщо Фінляндія переступить поріг, Швеція, нейтральна у військовому відношенні з 1812 року, навряд чи зможе залишитися позаду.
Справді, сам російський президент Путін штовхає скандинавів до обіймів НАТО. У грудні, більш ніж за два місяці до війни, Москва висунула на стіл Заходу низку жорстких вимог, особливо щодо статусу України. Однією з вимог було те, щоб НАТО більше не приймала нових членів.
Потім щось клацнуло в Гельсінкі, Стокгольмі та штаб-квартирі НАТО в Брюсселі: начебто Путін грубою силою увірвався до цієї будівлі НАТО, зайняв місце генсека і в односторонньому порядку диктує політику нових дверей. Ефект контрпродуктивний.
У зв’язку з підбурюванням Росії до війни в Україні останніми тижнями у Фінляндії та Швеції стався швидкий зсув, у тому числі й у громадській думці.
Після десятиліть прийняття нейтралітету як належного недавно було досягнуто переломного моменту: більше половини населення хоче, щоб їхня країна приєдналася до Організації Північноатлантичного договору.
Парламенти всіх тридцяти країн НАТО повинні погодитись з двома очікуваними заявками. Цей процес може зайняти від кількох місяців до року, але серйозних перешкод не передбачається. Насправді дві країни вже тісно співпрацюють із НАТО у політичному та військовому плані. На думку деяких аналітиків, у них із самого початку гаразд навіть краще, ніж у деяких країн НАТО, системи оборони.
Прем’єр-міністри Андерссон та Марін наголошують, що найближчими тижнями їхні демократичні країни ретельно все обдумають. Вчора було опубліковано «білу книгу» уряду Фінляндії, в якій оцінюються поточні ризики безпеки країни. Парламент обговорить це наступного тижня.
Соціал-демократична партія Андерссона в уряді не знає, що вона переживає. Його ліве крило, зокрема, ніколи не хотіло вступати до НАТО, клубу, в якому домінує американський мілітаризм. «У членства в НАТО є свої плюси та мінуси, так само як і інші варіанти безпеки, — каже Андерссон. Це революційні заяви за шведськими мірками.
Росія попередила, що вступ Швеції та Фінляндії до НАТО “не принесе стабільності на європейський континент”. Минулого тижня, коли президент України Зеленський виступив перед фінським парламентом, кілька урядових сайтів зазнали кібератаки, яка приписується Росії.
Побоювання можливих російських нападів та залякування найбільші в період між реєстрацією та фактичним вступом до НАТО. Як і зараз у випадку з Україною, обидві країни (поки що) не будуть захищені статтею 5 НАТО, в якому напад на одну розглядається як напад на всіх. Можливі тимчасові гарантії безпеки Фінляндії та Швеції з боку НАТО.
Підпис під мапою: «Кордон між НАТО і Росією стає довшою 1949-1999: 196 кілометрів (з Норвегією, яка є членом НАТО з моменту її заснування) 1999-2004: 428 кілометрів (після вступу Польщі, яка межує з російським анклавом Калінінград) 2004-до теперішнього часу: 1233 кілометри (Естонія). Латвія, Литва) Якщо додати Фінляндію, це буде 2573 кілометри.
Естонія. Газета «Õhtuleht» – «500 000 УКРАЇНЦІВ ДЕПОРТОВАНО».
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ у зверненні до РИІГІКОГУ (парламент Естонії): Уявіть, якби окупанти зайняли весь Таллінн.
Іспанія. Газета «ARA». Заголовок: «Міжнародний кримінальний суд (МКС) бачить ознаки військових злочинів в Україні»
- Байден звинувачує Путіна в геноциді, Макрон закликає до стриманості, а Ле Пен хоче союзу з Росією
- Фінляндія робить перший крок до вступу в НАТО, а три країни Балтії відвідують Київ
Видання «La Vanguardia» – Підпис під фото: «Президент України Володимир Зеленський (у центрі) з колегами з Литви, Польщі, Латвії та Естонії цієї середи в Києві».
Заголовок: «Зеленський запросив важке озброєння, щоб протистояти Росії». Президент України Володимир Зеленський запросив у Заходу важке озброєння, щоб мати змогу протистояти військовому наступу, який готує Росія на сході країни. Він зробив це за допомогою відео, інструмент, яким він домінує і який є одним із його головних знарядь. Він сказав, що його армії потрібні ракетні установки, бойові танки, бронетехніка, бойові літаки та всілякі боєприпаси, особливо протитанкові та зенітні ракети.
Литва. Газета: «Klaipeda» Заголовок: «Демократія не може бути прикута до ліжка».
Коли російська армія вторглася в Україну, єврейський дисидент, художник, письменник, режисер і журналіст Аркадій Винокурас не лише почав щопонеділка проводити мітинги на підтримку боротьби України за свободу, а й організував дискусії з національними громадами про агресію великого сусіда. . Журналіст не приховує, що в Литві багато людей, які постраждали від пропаганди.
Підпис під фото: Винокурас, журналіст, який ніколи не приховував своїх громадянських і демократичних настроїв, переконаний, що в першу чергу слід запобігти агресорській пропаганді та дезінформації в школах.
Ірландія, Газета «Irish Examiner» заголовок: «Міністр Ковені у Києві побачить наслідки вторгнення».
Міністр закордонних справ Саймон Ковені перебуває сьогодні у Києві, щоб зустрітися з українським урядом та оцінити руйнівні наслідки російського вторгнення.
Це перший візит міністерства закордонних справ із Ради Безпеки ООН, і зустрічі відбуватимуться у безпечних місцях. Пан Ковені відвідає райони, які безпосередньо постраждали від російського вторгнення.
Обговорення з українським урядом будуть зосереджені на тому, як Ірландія може надати Україні подальшу політичну підтримку, допомогу в галузі безпеки та гуманітарну підтримку, допомогти їй подати заявку на набуття статусу кандидата в члени ЄС та запровадити додаткові санкції ЄС щодо Росії. Будуть також дискусії про те, як Захід може притягти Росію до відповідальності за її вторгнення.
Пан Ковені повинен відзвітувати перед Радою Безпеки ООН, де Ірландія посідає місце, після візиту.
Наразі Ірландія вже надала 20 млн євро у вигляді гуманітарної допомоги та 33 млн євро у вигляді нелетальної допомоги українським військовим через Європейський фонд миру. Ірландія була в авангарді запровадження надійного режиму санкцій ЄС та підтримки міжнародних механізмів для притягнення Росії до відповідальності за серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, включаючи передачу ситуації в Україні до Міжнародного кримінального суду”, – сказав Ковені. .
Сили оборони Ірландії доправили делегацію до Польщі, де польські військові допомогли з транзитом. Український спецназ узяв на себе транспорт та безпеку на території України. Його супроводжують посол Ірландії в Україні Тереза Хілі, а також політичний радник та група оперативного реагування Гарда.
Газета «The Irish Times» -« Міністр Ковені сьогодні зустрінеться з українськими політиками у Києві»
Ковені знаходиться сьогодні в Києві для зустрічей із високопоставленими українськими політиками та офіційними особами, а також для відвідування районів, які раніше перебували під контролем Росії.
Пан Ковені прибув до України з Польщі минулої ночі.
Польські військові надали допомогу до кордону з Україною, де його зустрів український спецназ, який забезпечує транспорт та безпеку під час його візиту. Його також супроводжує група охорони із підрозділу екстреного реагування Гарда, і він подорожує із послом Ірландії в Україні Терезою Хілі.
Офіційні особи заявили, що переговори Ковені з українським урядом будуть зосереджені на тому, як держава може продовжувати надавати допомогу Україні в її заявці на членство в ЄС. Він також обговорить підтримку посилення санкцій ЄС проти Росії.
Пан Ковені доповість про свій візит до Ради Безпеки ООН, де держава зараз займає місце. Його візит є першим візитом міністра закордонних справ будь-якого члена Ради Безпеки ООН з моменту початку російського вторгнення в Україну 24 лютого.
Держава вже надала Україні допомогу на суму понад 50 мільйонів євро у вигляді гуманітарного постачання та нелетального військового майна, такого як пайки та бронежилети. На сьогоднішній день до Ірландії прибули понад 20 000 українських біженців. Очікувалося, що сьогодні Ковені проведе прес-конференцію з українським урядом.
Тим часом США мають надати артилерійські системи, бронетранспортери та додаткові вертольоти у рамках нового пакету військової допомоги Україні на суму 800 мільйонів доларів.
Президент США Джо Байден заявив, що докладно розповів про нову військову допомогу у розмові з президентом Володимиром Зеленським учора. «Українські військові використали зброю, яку ми надаємо, із руйнівним ефектом. Поки що Росія готується посилити свої атаки на Донбасі, Сполучені Штати продовжать надавати Україні можливості для самозахисту», — сказав Байден.
Учора президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії вирушили поїздом до Києва, щоб зустрітися із Зеленським. Президент Польщі Анджей Дуда заявив на прес-конференції там: “Це не війна, це тероризм”. Раніше він відвідав місто Буча неподалік Києва, де виявлення вбитих мирних жителів після виведення російських військ із цього району викликало загальний резонанс.
Німеччина. Газета «FAZ». Підпис під фото: «На фото: Путін із Лукашенко (ліворуч) та голова Роскосмосу Рогозін на космодромі Східний».
Колонка справа: «Ворог базується не в Берліні»
Штайнмаєр небажаний? Зеленському раді президенти Польщі та прибалтійських республік, але не глава держави Німеччини?.
Це звучало настільки неймовірно, що деякі люди прийняли новину за фейк, коли вона потрапила до Берліна. На превелике задоволення Москви, Київ зневажливо поставився до федерального президента, чого ніколи не траплялося ні з ним, ні з його попередниками. Український президент не міг би придумати більшого калібру, принаймні проти дружньої країни. Зеленський навіть готовий зустрітися із Путіним.
Київ не робив офіційних заяв щодо образи. Проте вкрай недипломатичні звинувачення посла України в Берліні Мельника дали зрозуміти, що Київ не прощає Штайнмайєру його проросійський курс на посаді міністра закордонних справ — і навіть підозрює його у використанні сплетеної ним «павутини» для продовження, щоб мати вплив, щоб взяти на себе: За словами Мельника, відносини з Росією є чимось «священним» для Штайнмайєра, хоч би що трапилося.
Як бачите, це, мабуть, не просто думка посла, що вийшов з-під контролю. З українського погляду той факт, що уряд Шольца виявив нерішучість у постачанні зброї, вписується в образ федерального президента, який все ще смикає за ниточки Бельвю.
Якби Штайнмайєр справді був темним володарем німецької русофілії, не варто було б його таким чином ображати. Але це теорія змови, яка не має нічого спільного з політичною реальністю у Берліні. Сам Київ спростував їх, заявивши, що вони краще поговорять із канцлером, бо тільки він може брати на себе значні зобов’язання.
З еленському тепер доведеться деякий час чекати на бажаний візит канцлера. Шольц має спочатку висловити свою солідарність із федеральним президентом. Було дезавуйовано не лише приватну особу із прихованим членством у СДПН, а й вищий представник Федеративної Республіки Німеччини. І представник політики, яку аж до нападу Путіна на Україну підтримували значні верстви політичної та ділової еліти Німеччини, включно з Шольцем, колишнім мером Гамбургом, а потім міністром фінансів.
Як канцлер, він стикається з горою зовнішньополітичних негараздів. Як публічно визнав фон Штайнмаєр, політика Німеччини щодо Росії за останні кілька десятиліть зазнала невдачі. Але стосунки з союзниками на Сході страждали і від того, що Берлін із розумінням ставився до «законних» інтересів безпеки Росії навіть після того, як їх уже не можна було вважати легітимними.
Незапрошення Штайнмайєра було надмірним та подарунком для Кремля. Але різка реакція має змусити Берлін усвідомити, як мало люди у Східній Європі довіряють Німеччині, коли йдеться про її «священні» відносини з Росією.
Ніхто не може здивуватися. У Центральній та Східній Європі люди були вражені тим, як без вагань Німеччина десятиліттями ставила себе у залежність від постачання енергоресурсів із Росії — незважаючи на всі попередження тих, хто знав з власного досвіду, що контракти з Кремлем — це пакти з дияволом. Але тодішній канцлер Шредер не лише запустив «Північний потік-1», а й заклав душу Путіну навіть після терміну його повноважень. До цього дня він не присягнув у цьому.
Меркель продовжила шредеровську східну політику та благословила будівництво «Північного потоку — 2» навіть після анексії Криму. Шольц теж уперше заговорив про суто “приватний” проект – у той час, коли Путін уже давно готував себе та свою країну до війни в Україні.
Зважаючи на ці давні і міжпартійні помилки федеральному уряду буде нелегко переконати своїх союзників у реалізмі нового поворотного моменту. Усередині країни та за кордоном Берлін, найбільший донор України, критикується за недостатньо радикальну реакцію на путінську війну. Проте як Німеччина поставила себе у залежність від дешевої російської енергії. І це не єдина країна на Заході, яка ще не надіслала бойових танків в Україну.
Але дебати показують, наскільки важливою є Німеччина у боротьбі з Путіним. Зеленський і його радники теж не повинні були про це забувати, незважаючи на екзистенційну небезпеку, на яку вони наражаються, але також і через неї. Ворог України у Москві, а не у Берліні.
Головний матеріал: «Обурення Києва поведінкою Штайнмайєра»
Підзаголовок: «Шольц «дещо роздратований» / Голови комітетів закликають до тяжкого озброєння для України».
БЕРЛІН. Федеральний канцлер Олаф Шольц назвав «дещо дратівливим» той факт, що федерального президента фактично відкликали із запрошення перед запланованою поїздкою до України. Інші політики СДПН висловили чіткішу критику. Франк-Вальтер Штайнмаєр хотів у середу з’їздити до Києва з президентами Польщі та країн Балтії, але потім дізнався, що його візит небажаний. Шольц сказав RBB у середу: “Федеральний президент хотів би поїхати в Україну”, і додав: “От чому було б добре його прийняти”.
Тим часом, посол України в Берліні Андрій Мельник відновив запрошення Федеральному канцлеру до Києва. Під час такого візиту можна було б обговорити підтримку України через постачання важкого озброєння. Мельник сказав: «Мій президент з нетерпінням чекає на це».
Представник із зовнішньої політики парламентської групи СДПН Нільс Шмід попередив Україну, щоб вона діяла «належним чином». Він сказав: «Стравлювати канцлера з федеральним президентом абсолютно неприйнятно».
Тим часом на Шольца та міністра оборони Крістін Ламбрехт (СДПН) посилюється тиск, щоб вони не блокували постачання бронетехніки та важкого озброєння. Голови комітетів Бундестагу із закордонних справ, оборони та Європи Міхаель Рот (СДПН), Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) та Антон Хофрайтер (Зелені) після переговорів з українськими парламентаріями у Лемберзі заявили, що підтримують відповідні побажання. Міністри відомства ВДП та зелених також хотіли виконати такі українські прохання. Найшвидший спосіб допомогти Україні — використовувати старі системи озброєнь країн Варшавського договору, але знадобляться і нові західні технології. Хофрайтер сказав, що питання про нафтове ембарго проти Росії має бути вирішене заздалегідь.
Видання «Der Tagesspiegel» – надпис на фото: «Благоденство закінчилося? Економісти знижують свої економічні прогнози. Війна в Україні, пандемія коронавірусу та ціни на енергоносії стримують економічне зростання. Що це означає для німців?».
Головний матеріал: «Шольц поки що не хоче їхати в Україну»
Канцлер назвав відмову Штайнмайєра “дратівливою” / ЄС прийняв рішення про надання Києву додаткової військової допомоги у розмірі 500 млн євро
Берлін. Після відмови України від візиту федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра багато німецьких політиків висловили розчарування та відчуження. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) розкритикував як «дещо дратівливе» те, що президент України Володимир Зеленський Штайнмаєр не хотів його приймати. Він хотів би поїхати до Києва, сказав Шольц інформаційному радіо RBB. “Тому було б добре його прийняти.” Як повідомляє RBB, Шольц не планує поїздки в Україну найближчим часом. За словами канцлера, він був у Києві лише за кілька днів до початку війни, а також регулярно дзвонить президенту Зеленському, востаннє в неділю. Зеленський спеціально знову запросив Шольца.
Міністр закордонних справ Анналена Бербок (зелені) заявила у кулуарах візиту до німецьких солдатів у Малі, що вважає поїздку Штайнмайєра корисною. Ральф Фюкс, голова берлінського аналітичного центру Liberale Moderne, який роками підтримує тісні контакти з Україною, а також із російським громадянським суспільством, також вважає рішення українського керівництва нерозумним, але висловив певне розуміння. «Ми, як і раніше, недооцінюємо збитки, які завдає багаторічна політика партнерства з Росією. Нерішучість Німеччини з початку війни не сприяла довірі до Німеччини», – сказав Фюкс в інтерв’ю Tagesspiegel.
Президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії прибули у середу до Києва для переговорів із Зеленським. Штайнмаєр хотів приєднатися до них. Крім допомоги Україні, переговори також стосуватимуться міжнародного розслідування військових злочинів Росії. Експерти ОБСЄ склали список передбачуваних злочинів. Тільки у київському передмісті Бучі проведено судово-медичну експертизу тіл понад 400 мирних жителів, виявлених після виведення російських військ. Президент США Джо Байден вперше назвав війну з Росією геноцидом у промові в Де-Мойні, штат Айова. Під час майже годинної розмови в середу він пообіцяв Зеленському, що поставить додаткові озброєння та боєприпаси на суму до 800 мільйонів доларів (740 мільйонів євро), включаючи артилерію, бронетехніку та гелікоптери.
Президент України звинувачує Росію у використанні фосфорних бомб Це терор проти мирного населення, – заявив Зеленський у відеовиступі перед естонським парламентом. Повідомляється, що хімічна зброя застосовувалася під час атак на портове місто Маріуполь. Незалежних підтверджень немає. Росія заперечує наявність такої зброї. За договором їх було знищено до 2017 року, повідомила у середу голова Ради Федерації Валентина Матвієнко. Проте експерти мають сумніви щодо заяви, оскільки після 2017 року більше перевірок не проводилося.
У середу ЄС ухвалив рішення збільшити спільну військову допомогу на 500 млн. євро до 1,5 млрд. євро. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що наступні кілька тижнів будуть вирішальними. Оскільки Росія готує наступ на сході країни, ЄС має збільшити свою військову підтримку, щоб Україна могла «захистити свою територію та населення та запобігти подальшим стражданням». Раніше Москва заявляла, що розглядає постачання зброї в Україну за допомогою техніки США або НАТО як законні цілі.
Усередині коаліції дедалі частіше звучать заклики до постачання важких озброєнь в Україну. У той самий час зростає непорозуміння небажання Шольца. “Наші міністри наполягають на тому, щоб доставка нарешті відбулася”, – сказав Грін Антон Хофрейтер. «Ми всі не знаємо, чому Олаф Шольц так вагається. Збитки зовнішньої та європейської політики збільшуються з кожним днем».
Газета «Passauer Neue Presse».
Підпис під фото: «Шведські солдати вже тренуються з НАТО – тут наприкінці березня під час маневру «Холодна відповідь» у Норвегії.
Головний матеріал: «ЄС дає півмільярда на озброєння».
Київ. З огляду на очікуваний великомасштабний наступ Росії на сході України ЄС виділяє ще 500 млн євро на постачання зброї Києву. За повідомленнями ЗМІ, аналогічний пакет допомоги планується у США.
Рада держав-членів ЄС у Брюсселі оголосила, що виділить ще 500 млн євро на постачання озброєння та техніки Збройним силам України. Це збільшує доступні кошти до 1,5 млрд. євро.
«Оскільки Росія готується до наступу на сході України, дуже важливо, щоб ми продовжували і збільшували нашу військову підтримку Україні, щоб захистити її територію та людей та запобігти подальшим стражданням», — заявив представник ЄС із закордонних справ Жозеф Боррель.
Тим часом, той факт, що президент Франк-Вальтер-Штайнмайєр був у найкоротші терміни не запрошений Києвом, викликав обурення в Німеччині. Канцлер Олаф Шольц назвав рішення України, м’яко кажучи, “трохи дратівливим”. Політик СДПН сказав у RBB: “Федеральний президент хотів би приїхати.” Він був нещодавно переобраний главою держави. “І саме тому було б добре прийняти його.”
Штайнмаєр хотів поїхати до Києва з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії.
Колонка справа: «Справжній ворог».
Для людей в Україні, які страждають від смерті, страждань, руйнувань та втечі, Страсна п’ятниця не просто завтра, а вже кілька тижнів. Доля країни, що грубо захоплена Росією, вирішиться на полі бою. Якщо Путін досягне свого, найпізніше до 9 травня, якраз до святкування перемоги над нацистською Німеччиною у 1945 році. З перегрупуванням російських військ на сході України агресивна війна Москви, ймовірно, увійде до вирішального раунду після Великодня.
Можливості невеликі: або Захід, ООН або посередники зможуть забезпечити мирні переговори, або Україна отримає все, що їй потрібно принаймні для того, щоб вивести Росію з безвиході. А це знаряддя, гармати та ще раз знаряддя, а саме важка артилерія, зенітні комплекси, літаки та танки. Вчора ЄС виділив ще сотні мільйонів євро на озброєння. Але це ще відносно скромно, якщо врахувати, що ЄС перераховує Путіну близько 10 мільярдів євро на місяць на вугілля, нафту та газ.
Зрозуміло, що Зеленського обурюють такі угоди, які Путін використовує для фінансування своєї війни. Тим не менш, з боку українського президента було невдалим кроком виплеснути свій гнів на федерального президента Штайнмайєра як свого роду визнання за його грандіозний провал раніше щодо Росії та енергетичної політики, оскільки ця образа є контрпродуктивною і абсолютно марною, тільки підживлює сумніви щодо більш жорсткої. прихильності з боку Німеччини. Від цієї суперечки виграє лише Путін. Фатально: Тому що ворог миру, демократії та свободи у Кремлі, а не в Україні та не в Німеччині.
Газета «Augsburger Allgemeine». Підпис під фото: «Вони борються за своє життя та свої будинки. Війна в Україні стала гіркою частиною повсякденного життя. Сім тижнів тому війська Володимира Путіна розпочали наступ на сусідню країну. З того часу десятки тисяч людей загинули, а десятки мільйонів втратили дах над головою. Їм довелося тікати і взяти свій страх із собою у подорож у невідомість. Але ж українці не здаються. Вони виборюють майбутнє своєї країни, кожен по-своєму. І вони гордо ставить свій прапор, як тут під Києвом, звідки відступили нападники».
Головний матеріал: «Шольц роздратований дипломатією Зеленського. Після метушні навколо Штайнмайєра канцлер займає оборонну позицію».
Канцлер Києва Олаф Шольц висловив роздратування, що Україна відмовилася від запланованого візиту федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра. У середу він залишив відкритим питання про те, чи поїде глава уряду до Києва натомість сам. Нещодавно політик СДПН відвідав президента України Володимира Зеленського незадовго до початку війни. Шольц наголосив, що перебуває у постійному контакті з керівництвом у Києві. “Навряд чи знайдеться глава держави чи уряду, який підтримує зі мною такі інтенсивні контакти, як український президент”, – сказав канцлер RBB. Штайнмаєр хотів поїхати до Києва з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії, але на нього там не чекали. Шольц назвав це «трохи дратівливим, м’яко кажучи».
В Україні Штайнмайєра критикують за його проросійську позицію під час перебування на посаді міністра закордонних справ. Зеленський також неодноразово критикував той факт, що Німеччина продовжує імпортувати газ із Росії, тим самим наповнюючи військову скриню Володимира Путіна. У середу президент України знову закликав країни ЄС посилити санкції проти Москви. “Якщо Європа втратить час, Росія скористається цим, щоб розширити зону бойових дій на інші країни”, – сказав він під час відеозвернення в естонському парламенті. “Ми можемо або зупинити Росію, або втратити всю Східну Європу на дуже довгий час”.
Видання: «Badisches Tagblatt»
Підпис під фото: «Видно що розгублений: Федеральний президент Штайнмаєр повідомляє пресу про скасування поїздки з Києва.
Головний матеріал: «Міжпартійне обурення».
Федеральний президент Штайнмаєр нікому не потрібен в Україні – це зустрічає явну критику в Німеччині
Берлін/Київ– Скасування Україною візиту федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра викликало обурення серед партій у Німеччині. У середу цей процес часто розглядався як образа.
Тим часом посол України Андрій Мельник повторив запрошення канцлеру Олафу Шольцу та пов’язав це з побажанням, щоб канцлер привіз із собою зобов’язання щодо постачання важкого озброєння. Проте політик СДПН залишив подорож відкритою.
Штайнмаєр хотів поїхати до Києва з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії. Ініціатива для цього виходила від президента Польщі Анджея Дуди. “Я був готовий до цього. Але очевидно – і я мушу це визнати – у Києві цього не хотіли”, – сказав Штайнмайєр.
Шольц назвав рішення України, м’яко кажучи, “трохи дратівливим”. Міністр закордонних справ Анналена Бербок також висловила жаль з приводу скасування. Вона сказала «визнала б поїздку Штайнмайєр корисною», — сказав зелений політик у кулуарах візиту до малійської столиці Бамако.
Відмова від запрошення Штайнмайєра також зустріла різку критику з боку інших мешканців Німеччини. Віце-голова ВДП Вольфганг Кубіцкі виключає поки що можливість візиту канцлера Шольца до Києва. “Я не можу собі уявити, щоб канцлер уряду, який підтримується ВДП, поїхав до країни, яка оголосила главу нашої держави небажаною особою”, – сказав Кубіцький. Він має повне розуміння політичного керівництва в Україні. Країна виборює своє виживання. “Але все має свої межі”, – сказав експерт із зовнішньої політики СДПН Нільс Шмід на Deutschlandfunk: “Вживати канцлера з федеральним президентом взагалі неможливо”.
Лідер парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх назвав дії української сторони «гідними жалю». Не віддає належне близьким взаємовідносинам. «Проте, ми подбаємо про те, щоб цей процес не поставив під загрозу наше співробітництво». «Але Франк-Вальтер Штайнмаєр є обраним главою держави у демократичній країні, і його звільнення є дипломатичною образою».
Зеленський заявив у середу, що він не отримував «офіційного» запиту з Берліна про візит Штайнмаєра, ні його, ні його офіс офіційно не запитували ні Штайнмаєр, ні Офіс федерального президента. «Ми – вільна країна, – сказав він. «Ми можемо дозволити собі оточити себе тими, хто нас справді підтримує, оточити себе справжніми друзями».
Матеріал: «Сервер для вимірювання радіоактивності «зник» після відходу Росії»
За заявами, української влади вона досі не може відновити радіаційний контроль у забороненій зоні навколо чорнобильських ядерних руїн. Через два тижні після виведення російських окупаційних військ система спостереження, як і раніше, не працювала, заявив у середу на відеоконференції голова відомства, відповідального за зону відчуження, Євген Крамаренко. За словами Крамаренка, сервери, які обробляли всю інформацію про радіацію, зникли, а подача електроенергії ненадійна. В даний час неможливо оцінити збитки, завдані окупантами.
Російські сили взяли під свій контроль руїни Чорнобильської АЕС 24 лютого, у перший день їхнього нападу на Україну. Наприкінці березня вони пішли зі станції.
Швеція, видання «EXPRESSEN»: Заголовок на першій шпальти: «ПОВЕРНЕННЯ ПУТІНА, коли Швеція вступить до НАТО».
Швейцарія, видання «Tages-Anzeiger». Колонка справа: «Стокер: Ті, хто розуміє Путіна, шкодять партії СВП.Вже ясно, що рішення ухвалюватиметься далі».
Вибори: На зборах делегатів урядовий радник СВП Ернст Стокер у передвиборчій промові різко критикував «деяких представників партії», які висловили розуміння Росії та її президента Путіна. Він поклав на них відповідальність за численні поразки, які зараз зазнає СВП на муніципальних виборах.
Його критика була сприйнята зборами з ентузіазмом. Різні політики кантону підтримали Стокера, який був висунутий на новий термін разом із радником уряду Наталі Ріклі. “Дуже сумно, коли партія втрачає свою опору в громадах”, – сказав радник кантона Тальвіль Марсель Сутер.
Стокер не назвав жодних імен, але всім було зрозуміло, що одним із тих, кого критикували, був член Національної ради старшого віце-президента Роджер Кеппель. Він із радістю прийняв критику Стокера. Він цінує конструктивну критику Ернста Стокера та обмін аргументами. Президент партії Бенджамін Фішер висловлює розуміння критики Стокера. Проте винні у ньому ЗМІ, які неправильно розповсюджують позицію представників СВП.
США и Азія
Ізраіль. «HAARETZ». «Український FM:Посередництво не замінить допомоги».
В інтерв’ю міністр закордонних справ Дмитро Кулеба поставив питання ізраїльським політикам щодо України.
Дмитро Кулеба розкритикував реакцію Ізраїлю на російське вторгнення в його країну в інтерв’ю Haaretz, заявивши, що посередницькі зусилля не можуть замінити допомогу і критикуючи політику Ізраїлю щодо українських біженців.
40-річний Кулеба розпочав свою кар’єру в Міністерстві закордонних справ у Києві у 22 роки та через два роки отримав ступінь доктора міжнародного права. До призначення в кабінет президента Володимира Зеленського він відповідав за просування заявки України на вступ до Європейського Союзу та НАТО. Він говорив з Haaretz відеозв’язку зі свого укріпленого штабу в Києві.
Очні переговори між Україною та Росією завершилися два тижні тому заявами, які давали підстави для оптимізму. З того часу президент Росії Володимир Путін та міністр закордонних справ Сергій Лавров заявляли, що Україна частково відмовилася від своїх пропозицій, таких як пропозиція виключити Кримський півострів та місто Севастополь із районів, де мають діяти міжнародні гарантії безпеки. реалізовано. Що зараз відбувається із переговорами? Чи є найближчим часом плани на подальші особисті зустрічі?
«Поки ми розмовляємо, українські та російські експерти перебувають на відеоконференцзв’язку. Але, на жаль, суттєвого прогресу у переговорах немає. Після останніх заяв Путіна ми розуміємо, що вони не прагнуть реального прогресу, якщо для Росії не покращаться результати бойових дій на Донбасі.
«Усі ознаки свідчать, що Росія зараз концентрується на військовому сценарії. Переговори не припинено, але перебувають у режимі очікування. Вони продовжують відбуватися підтримки процесу. Реальний прогрес можливий лише за результатами наступу на Донеччині».
З початку місяця документація про широкомасштабні руйнування та масові вбивства у містах Київської області, таких як Буча, поширилася за всіма можливими засобами масової інформації. Зображення тіл, розкиданих по вулицях, і свідчення свідків, що викликають явну підозру у військових злочинах з боку росіян, вразили світ. Люди кажуть, що Україні важко буде відновити переговори. Але Зеленський сказав, що переговори залишаються єдиним варіантом припинення війни. Як ви вважаєте, чи дозволить вам українська політика та громадська думка піти на якісь істотні поступки – наприклад, відмовитися від Криму та Донбасу, а може, і всього Донецька та Луганська?
«Ми маємо змінити перспективу. Це я нашим західним партнерам говорю і вам скажу.
Туреччина. «DAILYSABAH». Заголовок: «План евакуації з Маріуполя, у зв’язку із посиленням бойових дій, готовий».
Міністр оборони Хулусі Акар заявив, що Анкара перебуває в контакті з воюючими сторонами та завершила підготовку до евакуації мирних жителів Маріуполя, де на тлі російського наступу ситуація продовжує погіршуватися.
ТУРЕЧЧИНА підготувалася і готова до запланованої евакуації з Маріуполя як турецьких, так і інших мирних жителів, заявив у вівторок міністр оборони Хулусі Акар, зазначивши, що Анкара перебуває в контакті з сторонами, що воюють, з цього питання.
«Ми перебуваємо у постійному контакті з міністерствами оборони Росії та України. Як Туреччина ми зробили і продовжуємо робити все необхідне для безпечного проведення евакуації. У зв’язку з цим ми очікуємо на позитивні результати найближчими днями», — сказав Акар журналістам за підсумками засідання Кабінету міністрів у столиці Анкарі.
Сказавши, що гуманітарна ситуація у місті погіршилася, Акар сказав: «Ми провели всі види підготовки для евакуації всіх мирних жителів, зокрема турків». «Ситуація двояка, частина міста перебуває під контролем Росії, частина – під контролем України. У результаті ми прагнемо досягти того, що має бути зроблено з гуманітарного погляду».
Минулого тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що Туреччина запропонувала план допомоги евакуювати поранених із українського міста Маріуполя. Раніше Туреччина заявляла, що готова надати кораблі для евакуації мирних жителів і поранених із міста, що роздирається війною.
Туреччина була однією з країн, які очолювали зусилля з пошуку дипломатичного рішення російського вторгнення, що триває в Україну, від якого постраждали мільйони мирних жителів. Туреччина заявляє, що може сприяти мирним переговорам між Україною та Росією, але каже, що насамперед необхідні припинення вогню та гуманітарні коридори.
У рамках своїх зусиль щодо встановлення миру Туреччина минулого місяця приймала в Анталії міністрів закордонних справ Росії та України. Міністри закордонних справ Росії Сергій Лавров та Дмитро Кулеба з України зустрілися у турецькому курортному місті Анталья для переговорів, на яких також був присутній міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу. Переговори багато в чому були безрезультатними, але те, що вони відбулися, в Анкарі вважають успішним.
Зберігаючи нейтральну та виважену позицію, Туреччина продовжує дипломатичні зусилля щодо деескалації українського конфлікту, закликаючи усі сторони виявляти стриманість. Хоча Анкара виступала проти міжнародних санкцій, спрямованих на ізоляцію Москви, вона також закрила свої протоки, щоб запобігти проходу через них деяких російських судів. Союзник НАТО Туреччина межує з Україною та Росією на Чорному морі та має гарні зв’язки з обома країнами. З самого початку конфлікту Анкара пропонувала посередництво між двома сторонами та проведення мирних переговорів, наголошуючи на підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.
Підпис під фото: «Люди проходять повз російського солдата під час російського вторгнення в центрі Маріуполя, Україна, 12 квітня 2022 року.
Анонс матеріалу: «Сотні українських військових здалися в Маріуполі. Росія: Більше тисячі солдатів 36-ї бригади морської піхоти України, у тому числі 162 офіцери, здалися в полон в обложеному південному портовому місті Маріуполі, головній меті Москви на сході Донбасу, яку їй ще належить взяти під свій контроль, повідомило вчора Міноборони Росії».
Японія. Газета «The Japan Times»
«Японія та США скоротять фінансування російських вакцин».
Японія і США мають намір виключити російські вакцини проти COVID-19 зі списку товарів, що підлягають фінансовій допомозі, при їх виробництві в країнах, повідомили у вівторок джерела, знайомі з планом.
За словами джерел, цей крок, зроблений у зв’язку з посиленням санкцій західних країн проти Росії через її вторгнення в Україну, спрямований, зокрема, на те, щоб відмовити Індію від виконання угоди про виробництво російських вакцин у рамках програми фінансової підтримки.
Індія побудувала тісні відносини з Росією, включаючи співпрацю у галузі енергетики та військових технологій. Згідно з джерелами, Японія та США планують домогтися розуміння Індії та вжити необхідних заходів напередодні саміту країн «четвірки», в якому також бере участь Австралія. Японія прийме саміт, можливо, у травні.
За даними дослідницької фірми та інших джерел, очікується, що щорічно в Індії вироблятиметься близько 1 мільярда доз російської вакцини «Супутник V». Індія вже виробляє вакцини проти коронавірусу, розроблені всередині країни, а також вакцини, розроблені британською фармацевтичною фірмою AstraZeneca PLC та американським виробником ліків Moderna Inc. Частка російських вакцин у світі невелика, в той час як Індія виробляє вакцини проти COVID-19 для внутрішнього використання та експортує до інших країн, що розвиваються
Забезпечення рівного доступу до вакцин залишається глобальною проблемою, оскільки країни з низьким рівнем доходу часто мають труднощі із забезпеченням достатньої кількості щеплень для свого населення. Росія, яка схвалила свій Sputnik V у серпні 2020 року, а потім CoviVac, прагне просувати їх за кордоном.
Але оскільки російські вакцини не схвалили інші країни, президент Володимир Путін, якому зробили щеплення від супутника V, висловив розчарування на саміті Великої двадцятки у жовтні минулого року. Агресія Росії в Україні з кінця лютого викликала низку санкцій з боку США, Японії та європейських країн.
Індія разом з іншими членами Квадри виступає проти будь-якого одностороннього застосування сили для зміни статусу-кво в Індо-Тихоокеанському регіоні. Чотирьохкутник призначений для протидії підйому Китаю, який розширив свій вплив і зробив наполегливі дії в цьому районі.
Матеріал: «Непорушна, Москва все ще може годувати військову машину».
Росія може дозволити собі затяжну війну в Україні, незважаючи на західні санкції, спрямовані на те, щоб підірвати її здатність підтримувати кампанію, кажуть експерти в галузі оборони та економісти.
Російське вторгнення призвело до зростання цін на нафту, газ і зерно, які вона експортує, забезпечивши їй суттєвий непередбачений прибуток для фінансування її «спеціальної військової операції» — тепер вона вступає у нову фазу, оскільки Москва зосередила свою увагу на східному регіоні Донбасу після того, як не спромоглася зломити українську оборону столиці Києва.
У міру того, як війна триває, зростаючі втрати та необхідність заміни нових військ у бою можуть виявитися нагальними проблемами, ніж фінансові витрати.
«Цей тип низькотехнологічної війни можна майже повністю фінансувати в рублях, а це означає, що вони можуть продовжувати перекидати війська та важку артилерію в Україну, принаймні доти, доки не відбудеться загальний колапс економіки», — сказав Джейкоб Кіркегор, економіст Університету Петерсона. з міжнародної економіки у Вашингтоні.
Йохан Норберг, старший аналітик Шведського агентства оборонних досліджень, сказав: «Санкції не вплинуть на цю війну в короткостроковій перспективі, тому що російські збройні сили воюють із вже збудованими танками і вже навченими солдатами».
Очікується, що санкції скоротять економіку цього року більш ніж на 11%, каже Світовий банк, але прибутки від експорту енергоресурсів насправді зростають. Міністерство фінансів Росії заявило 5 квітня, що Москва розраховує отримати 9,6 млрд. доларів додаткових доходів від продажу енергоносіїв тільки у квітні завдяки високим цінам на нафту, які залишаються на рівні близько 100 доларів за барель.
Проте немає жодних сумнівів у тому, що хвалена військова машина Росії отримала величезний та дорогий удар.
За оцінками Сполучених Штатів, Росія втратила від 15% до 20% своєї бойової сили під час вторгнення в Україну, заявив високопоставлений представник міністерства оборони США.
Це включає все, від танків, бронетранспортерів, вертольотів, артилерійських систем, винищувачів і бомбардувальників до зенітних і балістичних ракет, сказав чиновник на умовах анонімності.
Згідно з Oryx, військовому блогу, що уважно відстежується, який підраховує втрати обох сторін на основі візуальних доказів, що піддаються перевірці, Росія втратила не менше 2770 одиниць військової техніки.
«The New York Times». Підпис під фото: «Театр у Маріуполі, Україна, де сотні людей загинули внаслідок російського авіаудару минулого місяця, організованого російськими військовими».
Заголовки:
- «Путінська війна може підштовхнути шведів та фінів до вступу до НАТО».
- «ПОСИЛЕННЯ ПОШУКУ ОЗНАК ВІЙСЬКОВИХ ЗЛОЧИН».
Матеріал: «Тиск із метою притягнення Кремля до відповідальності; США додають 800 мільйонів доларів допомоги Україні».
У середу слідчі майже з дюжини країн «просіяли землю» у розбомблених містах та свіжовиритих могилах в Україні у пошуках доказів військових злочинів, а широкомасштабне розслідування, проведене міжнародною організацією з безпеки, докладно описало те, що вона назвала «чіткими схемами» дотримання прав людини. порушень російськими військами.
Деякі звірства можуть бути військовими злочинами, заявили слідчі Організації з безпеки та співробітництва в Європі, що вивчили численні повідомлення про згвалтування, викрадення та напади на цивільні об’єкти, а також про використання заборонених боєприпасів.
У середу цивільні особи все ще несли основний тягар семитижневого вторгнення, коли російські війська, що зосередилися для наступу на сході, обстріляли друге за величиною місто України, Харків, завдавши удару по багатоквартирному будинку.
У ході годинної телефонної розмови з Володимиром Зеленським, лідером України президент Байден сказав, що Сполучені Штати, які вже є великим постачальником оборонних озброєнь Україні, спрямують додатково 800 мільйонів доларів у вигляді військової та іншої допомоги в галузі безпеки. Пакет буде включати «нові можливості, адаптовані до ширшого наступу, який, як ми очікуємо, Росія почне на сході України», — йдеться у заяві Байдена.
Американські офіційні особи заявили в середу, що Сполучені Штати, допомагаючи Україні підготуватися до такого нападу, збільшили потік розвідувальних даних українському уряду про російські війська на сході України та на Кримському півострові, який Росія захопила в України вісім років тому. За словами людини, знайомої з внутрішніми дискусіями, адміністрація також розглядає можливість відправлення високопосадовця до Києва, столиці України, найближчими днями на знак підтримки країни.
Заяви про військові злочини особливо важко розслідувати та ще важче переслідувати у судовому порядку. Національних лідерів рідко звинувачують, і ще рідше вони опиняються в кріслі підсудних.
Головний заголовок: «Зростання уваги до звірств в Україні»
Підпис під фото: «Працівник кладовища у знемозі дивиться в небо в середу, готуючи могилу 55-річного Андрія Вербового, якого було вбито російськими солдатами під час служби в Територіальних військах оборони Бучі, передмістя Києва, яке пережило неймовірні руйнування».
Колонка: «На відміну від конкурентів, TikTok продовжує працювати в Росії так само, як у світі».
Минулого місяця, коли багато технологічних компаній стали на бік України у зв’язку з вторгненням Росії, TikTok, схоже, наслідував їх приклад, призупинивши завантаження нових відео та прямі трансляції з Росії. Компанія заявила, що зробила кроки, щоб захистити російських користувачів від нових законів країни, які передбачають кримінальну відповідальність за критику її збройних сил.
Але надзвичайно популярний додаток для соціальних мереж, що належить китайцям, також убезпечив російських користувачів від перегляду будь-яких повідомлень з-за меж країни, у тому числі з України, що фактично створило другу, піддану цензурі версію своєї платформи. Для десятків мільйонів росіян у TikTok зовнішній світ замовк.
Блокування TikTok зовнішнього контенту, мабуть, ефективно очистило програму від неросійськомовного контенту. Але його блокування російського контенту виявилося непроникним, пропускаючи проурядову пропаганду. Нове дослідження європейської некомерційної організації Tracking Exposed, надане The Washington Post, показує, що відео з пропагандистськими хештегами, такими як для нас і Путін на вершині, продовжували поширюватися на Tik-Tok.
Колонка: «Відкинута на полі бою Росія напирає зі зловісною риторикою»
Після місяця боїв архітекторам війни Москви проти України довелося пояснювати росіянам, чому Київ не загинув. Отоді й почалася найгрізніша риторика.
На державному телебаченні військовий оглядач подвоїв важливість перемоги Росії та закликав до створення концентраційних таборів для українців, які виступають проти вторгнення.
За два дні глава комітету з оборони нижньої палати парламенту заявив, що на «перевиховання» українців піде 30-40 років.
А в ток-шоу головний редактор англомовної телекомпанії новин RT назвав рішучість українців захищати свою країну «колективним безумством».
«Ми не випадково називаємо їх нацистами», — сказала Маргарита Сімоньян, яка також очолює медіа-групу, що підтримується Кремлем, керує інформаційними агентствами «Супутник» і «РІА Новини».
Колонка: «Зауваження Байдена про «геноцид» та застереження Макрона від «ескалації риторики».
Заява президента Байдена про те, що Росія здійснює «геноцид» в Україні, зустріла в середу суміш підтримки, занепокоєння та опозицію: президент Франції Еммануель Макрон застеріг від «ескалації риторики», а президент України Володимир Зеленський вітав «правдиві слова справжнього лідера», а представник Кремля назвав коментарі “неприйнятними”.
Дуельна риторика виявила труднощі реагування на конфлікт, що дедалі більше визначається страхітливими образами масової бійні, — не закриваючи при цьому потенційні шляхи до дипломатичного вирішення і не відстаючи від ключових союзників.
Прокурор Міжнародного кримінального суду відвідав спустошене київське передмістя Бучу в середу, коли дві міжнародні організації опублікували звіти, що показують масштаби руйнувань, які вторгнення, яке триває вже восьмий тиждень, завдало Україні.
Організація з безпеки та співробітництва в Європі, що складається з 57 членів, звинуватила Росію у незаконному обстрілі лікарень, шкіл, житлових будинків та об’єктів водопостачання, що призвело до загибелі та поранень серед цивільного населення. Організація Об’єднаних Націй заявила, що пошкоджена інфраструктура водопостачання та електромережі залишила без світла 1,4 мільйона людей.
Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ