Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 11 квітня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 11 квітня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже півтора місяці не сходить з перших шпальт провідних світових газет.

Британія

Газети Британії та Шотландії: нові російські санкції, замінований Чорнобиль та заклик до економії енергоносіїв.

«The Telegraph», наводить заяви Міністерства оборони про те, що Росія вдалася до вербування відставних солдатів для підтримки своїх військових дій, зазнавши великих втрат у військах. Міноборони також повідомило газету, що Москва вербує персонал із сепаратистського регіону Молдови для посилення своїх сил.

Видання  «і» повідомляє, що російські війська заклали наземні міни у Чорнобилі, коли відступали.Експерти повідомляють газеті, що небезпека, яку становлять міни, вплинула на життєво важливі роботи із забезпечення безпеки на об’єкті і може призвести до того, що радіоактивний матеріал, який нині дрімає у ґрунті, буде розсіяний в атмосфері у разі вибуху.

Financial Times зосереджується на закликах до торговців енергоносіями робити більше, щоб зупинити військові дії Москви, а українські офіційні особи звинувачують деякі з найбільших міських фірм у тому, що вони допомагають Кремлю перекачувати криваві гроші

Шотландія. «The Herald» повідомляє що Великобританія може запровадити санкції проти російських військовослужбовців та генералів, підозрюваних у скоєнні військових злочинів в Україні.

«The Daily Star» із заголовком «Путін забирає нашу рибу» повідомляє, що російські судна, як і раніше, мають доступ до району біля північного узбережжя Шотландії, контрольованого Великобританією, і до Фарерських островів.

«Metro» анонсує матеріал на першій шпальті: «Як Борис їхав поїздом в Україну»

Європа

Австрія. Газета: «Der Standard» – «Канцлер Нехаммер їде до Путіна у понеділок»

Україна повідомляє про ще одне масове поховання Зеленський закликає запровадити ще одне нафтове ембарго

Канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) відправитися до Москви в понеділок вдень і зустрітися там із президентом Росії Володимиром Путіним для переговорів. Як канцлер нейтральної країни він вважає себе «будівником мостів», пояснив Нехаммер журналістам у Відні в неділю.

Нехаммер щойно повернувся з України в неділю, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і запевнив Австрію в солідарності з Україною. Путін, каже Нехаммер, тепер хоче розібратися із військовими злочинами в Україні. Нехаммер хоче не просто дивитися, а намагатися робити все, що можливо. Конкретних очікувань щодо результату розмови він не має. Мета – сприяти діалогу між Україною та Росією.

Австрія встановила контакт із Росією, пояснив Нехаммер у неділю. “Ініціатива виходила від мене.” Він заздалегідь обговорив свої плани як з головою комісії ЄС Урсулою фон дер Ляйєн, так і з канцлером Німеччини Олафом Шольцем (СДПН). Тим не менш, він знає, що цей крок призведе до поляризації. У таких країнах, як Прибалтика та Польща, поїздка до Росії, швидше за все, буде сприйнята критично. Нехаммер стане першим главою уряду ЄС, який особисто зустрінеться з Путіним із початку війни.

У зв’язку з нападами Росії на Україну західний оборонний альянс НАТО працює над планами постійної військової присутності на її кордонах. Про це британській газеті The Telegraph заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Альянс перебуває у фазі трансформації: “Те, що ми бачимо зараз, – це нова реальність, нова норма європейської безпеки”, – пояснив Столтенберг.

Україна повідомила про виявлення ще одного масового поховання минулими вихідними: За словами місцевого політика, у суботу в селі Бусова під Києвом було виявлено десятки загиблих мирних жителів. Президент України Зеленський у неділю зателефонував канцлерові Німеччини Шольцю. Він повторив вимогу запровадити нафтове ембарго проти Москви, яке Австрія відкидає.

Газета «KURIER». Заголовок на фотоколажі: “На нейтральній місії. Київ – Відень – Москва”.

Після візиту в Україну Нехаммер з власної ініціативи вирушив до Росії. Світ у результаті візиту ілюзорний, йдеться про гуманітарні цілі

Газета друкує повідомлення-заклик допомагати біженцям із України.

Ми допомагаємо разом!

Сімейна Допомога Україна. Ситуація драматична. Інфраструктура значною мірою зруйнована – у багатьох місцях немає ні електрики, ні води.

У рамках спільної кампанії з Австрійським Червоним Хрестом KURIER підтримує сім’ї, що потребують, на місцевому рівні та на кордоні.

Газета «Kleine Zeitung». Заголовок на фото:«На делікатній місії. Абсолютно несподівано канцлер вчора виїхав до Москви, а після обіду зустрінеться з російським президентом у Кремлі»

Видання «Salzburger Nachrichten». Заголовок: «Нехаммер їде до Путіна в Москву»

Київ, МОСКВА. Після поїздки до Києва на вихідні канцлер Карл Нехаммер іде на ризикований крок. У неділю ввечері він вирушив до Москви через Туреччину, щоб зустрітися з президентом Росії та воєначальником Володимиром Путіним. Інтерв’ю призначено на понеділок у другій половині дня. Ця подорож була пов’язана з політичним ризиком, пояснив канцлер у ході фонової бесіди з журналістами в неділю вдень. Але він хоче зробити все, щоб підтримувати діалог із Путіним, навіть якщо шанси на прогрес малі. Про поїздку поінформовано керівництво ЄС, а також президент України Зеленський, сказав Нехаммер. Але є і критика. Польський та український уряди вкрай скептично ставляться до поїздки Нехаммера.

Українські політики вважають, що мертві мирні жителі, знайдені у київському передмісті Буча після виведення російських військ, були лише початком. За аналогічними повідомленнями з Ірпеня та Бородянки, минулими вихідними було виявлено ще одне масове поховання з мирними жителями.

Влада повідомила про знахідку в місті Бусово під Києвом. На шляху з Києва до Житомира тіла також було виявлено в обстріляних автомобілях.

Загалом до неділі у Київській області було виявлено 1222 загиблих, повідомила британському телеканалу Sky прокурор Ірина Венедиктова. Вона звинуватила російські війська у серйозних військових злочинах. Москва свою відповідальність заперечує.

Прокуратура оголосила про розслідування 5600 ймовірних військових злочинів проти 500 підозрюваних з лав російських військових та уряду в Москві, включаючи президента Росії Путіна. Суворого переслідування за військові злочини, скоєні в його країні, зажадав і президент України Володимир Зеленський у розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцем (СДПН) у неділю.

Італія. Газета «La Stampa», вийшла с заголовком: «Донбас, тотальна війна, Ворзель: масові вбивства та тортури».

Литва. Видання «Klaipeda» вийшло з заголовком «Корабель попав у бурю».

Підпис під фото: «Символ: відповідь українських прикордонників у перші дні війни на захоплення військового корабля»

4 квітня Інформація про рішення литовського уряду знизити рівень дипломатичного представництва з Росією була опублікована у Facebook-акаунті «Atvira Klaipėda».

Тому послу цієї країни Олексію Ісакову було наказано покинути нашу країну, а також було ухвалено рішення про закриття російського консульства у Клайпеді. У повідомленні цитується міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс: «Жорстокість російських окупаційних сил порушила будь-які норми цивілізованого світу. На жаль, те, що світ побачив у Бучі, може бути лише початком. У міру визволення інших міст ми можемо бачити інших жахливих військових злочинців.

Анонс-заголовок матеріалу: «Немає запиту на святкування»

Очікується, що 9 травня жодних церемоній та заходів біля меморіалу радянським воїнам не буде. Заявки на захід можна подавати до середини цього тижня. Зазвичай 9 травня іноді згадується в Росії та інших країнах колишнього СРСР як День закінчення Великої Вітчизняної війни та День Перемоги.

Хоча нацистська Німеччина тоді офіційно капітулювала і 7 травня підписала документ про закінчення війни, радянській владі не сподобався перший варіант документа, вона зажадала передокументації.

Словакія. Газета «Denník N». Заголовок: «Хто стоїть поряд з Україною».

Прем’єр-міністр Едуард Хегер повернувся з Києва, де повідомив, що Словаччина передала українській армії нашу систему ППО С-300.

Прем’єр-міністр назвав Фіко та Пеллегріні (проросійські політики в парламенті) російськими солдатами.

Анонс с заголовком: «Через 28 років у легендарного гурту з’явилася нова пісня зі співаком Андрієм Хлівнюком. Pink Floyd записали пісню для України»

Іспанія. Видання «La Vanguardia». Підпис під фото: «Артилерійські обстріли житлових кварталів на Бородянці залишили у тих, хто вижив картини запустіння».

«Під уламками, мій сину…»

Російські руйнування на Бородянці поховали цілі українські сім’ї

Як і Буча, Бородянка дуже постраждала від атак російської армії. Після відступу з області на схід виявляється слід руйнування та смерті, який вона залишила після себе.

Ісландія. Газета «Morgunbladid» – «Марний російський танк».

Підпис фото: Співробітник муніципалітету Бусова, на захід від Києва, притуляється до марного танка російської армії та переводить подих. Представники Євросоюзу зустрінуться сьогодні, щоби обговорити подальші економічні заходи проти Росії. Андрій Іларіонов, колишній радник у Росії, заявив учора, що тільки повне ембарго щодо Росії може вплинути на її військові дії.

Німеччина. Газета «FAZ». Підпис під фото: «Навіть із серпом і молотом: Демонстрація в неділю у банківському районі Франкфурта».

Головний матеріал: Проросійські мітинги у кількох містах Німеччини

Багато контрдемонстрантів / Обстріли на сході України / Дев’ять мільярдів для біженців

ГАННОВІР/ФРАНКФУРТ. Тисячі людей взяли участь у проросійських автоколоннах та демонстраціях у кількох містах Німеччини минулими вихідними. За даними поліції, у найбільшому кортежі в Ганновері взяли участь 350 автомобілів та 600 людей з російськими прапорами. У контрдемонстрації взяли участь близько 3500 людей. Були також проросійські кортежі у Штутгарті та Любеку. У Франкфурті кілька сотень людей пробігли містом із російськими прапорами. За словами організаторів, демонстрації були спрямовані проти дискримінації російського походження в Німеччині.

На сході України влада в неділю зробила нові спроби вивести якнайбільше людей з регіону до очікуваного великого російського наступу. У ніч проти неділі російські війська обстріляли міста на сході України численними ракетами. За повідомленнями місцевих жителів, обстріли в районі Дніпра були більш інтенсивними, ніж будь-коли раніше. Губернатор, відповідальний за місто на сході України, написав у Telegram: “Сам аеропорт та інфраструктура поруч зруйновані”. За даними українських джерел, понад 1200 людей було знайдено мертвими в районі столиці.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) у неділю знову зателефонував президентові України Володимиру Зеленському. Він заявив, що йдеться про можливі подальші санкції проти Росії та підтримку України. Прес-секретар федерального уряду повідомила, що також обговорювався переговорний процес між Україною та Росією. У понеділок канцлер Австрії Карл Нехаммер хоче зустрітися із президентом Росії Володимиром Путіним у Москві. Нехаммер приїхав до Києва лише у вихідні, щоб відвідати Зеленського.

На конференції донорів під головуванням голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн у суботу було обіцяно виділити 9,1 мільярда євро на допомогу українським біженцям. Близько чверті призначено для внутрішньо переміщених осіб в Україні, решта – для українців, які залишили свою країну. Конференція, організована канадською організацією Global Citizen, відбулася у Варшаві. Польща прийняла близько 2,4 мільйона із понад чотирьох мільйонів українських біженців.

Ще один матеріал: «Невдоволення у ХДС мовчанням Меркель»

Чайя: Поважаю, коли політики беруть на себе відповідальність за політику щодо Росії.

БЕРЛІН. Керівництво ХДС підтримало Ангелу Меркель у дискусії про те, чи ділить колишній канцлер відповідальність за напад Росії на Україну. «Було самовпевнено стверджувати, що Ангела Меркель частково винна у війні в Україні. Це війна Путіна проти України та його кримінальної кліки у Кремлі», – заявив генеральний секретар ХДС Маріо Чайя в інтерв’ю Німецькому агентству друку в Берліні. Політика Меркель щодо Росії не обтяжує новий початок партії з Фрідріхом Мерцем біля керма. Президент України Володимир Зеленський звинуватив Меркель у неспроможності політики щодо Росії у зв’язку із військовими звірствами в українському місті Буча та запросив її відвідати Бучу. На саміті НАТО у 2008 році вона висловилася проти швидкого ухвалення України до оборонного альянсу. На початку минулого тижня Меркель підтвердила, що на той момент вона залишалася за свого рішення і не даватиме жодних подальших пояснень своєї політики щодо Росії.

“Політичні лідери в минулому оцінювали Росію по-різному і неправильно з сьогоднішнього погляду”, – сказав Чайя. Щодо самокритичних заяв федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра, наприклад, Чайя сказала: «Тому я з великою повагою ставлюся до тих, що сьогоднішні політики по-різному оцінюють свою відповідальність у той час і беруть на себе відповідальність за неї». У відставці вона явно позиціонує себе проти війни з Росією. При цьому вона також ясно дала зрозуміти, за що виступає. Цього достатньо”.

Заступник лідера парламентської фракції Союзу в Бундестазі Йохан Вадефуль висловив невдоволення в інтерв’ю Osnabrücker Zeitung. “Я сподіваюся, що Ангела Меркель незабаром знайде час і можливість докладно розповісти про свою політику щодо Росії”, – сказав він. Сам він розділяв переконання, «що взаємна залежність між Росією та Німеччиною визначатиме і дії Росії. Я був не правий”. Уейдфул запропонував створити комісію з розслідування, щоб проаналізувати попередні помилки. “У наших зовнішньополітичних інтересах вчитися на своїх помилках, – наприклад, щодо Китаю, – з яким у нас такі ж тісні економічні зв’язки, як і з Росією”, – сказав Вадефул.

Колонка справа: «Меркель втратила час».

Коротка заява Ангели Меркель про її роль при вступі України до НАТО, схоже, не принесла керівництву ХДС особливого задоволення. Колишній канцлер коротко та лаконічно сказала, що вона дотримується свого рішення діяти так, як вона вчинила на саміті НАТО у Бухаресті у 2008 році, а не інакше. На той час зближення України з НАТО було відкладено на невизначений термін, частково через опір Німеччини. Генеральний секретар ХДС Маріо Чайя відхилив критику Меркель, зауваживши, що вона явно виступала проти війни з Росією і що було б самовпевнено стверджувати, що Меркель частково винна у війні в Україні. Якби йшлося про спільну відповідальність, було б це так само самовпевнено?

Федеральний президент показав, що є інший шлях. У світлі його докладної самокритики фраза Чайї читається набагато критичніше стосовно Меркель, ніж решта його передбачуваного захисту: «От чому я з великою повагою ставлюся до того, що чинні політики на той час по-різному оцінюють свою відповідальність, а також беруть На себе відповідальність за Цілком логічно, що керівництво ХДС висловило побажання Меркель докладніше (читай: доречніше) висловитися про свою політику щодо Росії. Проте малоймовірно, що Меркель піде на поступки ХДС. Коли потрібно було розібратися з кризою біженців та подальшим занепадом ХДС, вона вважала це «загубленим часом».

Потреба в самокритиці, мабуть, випливає з того, що ХДС досі підозрює, що колись була партією, яка зовнішньополітично відрізнялася від СДПН та її ностальгії за Віллі Брандтом за розрядкою. ХДС і СДПН тепер люблять вдавати, що загальне благо Федеративної Республіки — це ніби «ми» всі неправі. Але ніколи не бракувало попередження чи критики. Трагічно втрачений час позаду.

Друга колонка справа: «Коли розпочинається справжня обробка?»

Федеральні уряди останніх десятиліть, у якому складі вони перебували, позбавили німців і себе від реалій і потреб світової політики. Тепер, коли Росія веде агресивну війну проти України, ці потреби вриваються в життя багатьох із швидкістю, що захоплює дух. Якою мірою поки що не можна оцінити. Але це буде справжнім поворотним моментом для Німеччини та її громадян.

Після лобового зіткнення власної сумлінності по відношенню до Росії з жорстокою реальністю агресивної війни в цій країні в багатьох політиків перебудовується і душа. Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмайєр говорив про помилки та ілюзії у себе, а також у багатьох інших політиків щодо оцінки істинного характеру Росії.

Той факт, що Штайнмаєр поставив «ми» після «я», можна розглядати як релятивізацію власної відповідальності, але це не так. Штайнмайєр та Ко більше не можуть відступати від цього визнання. Проголошений поворотний момент не має стати особистим розворотом на 360 градусів. Інакше через кілька років ви знову опинилися б там, де були до війни.

Але перш за все йдеться не лише про морально-особистісне визнання власних помилок. Далі йдуть важкі питання: який політик підтримував якісь контакти, які стратегічні рішення були прийняті і чому? Як могли статися помилки, про які зараз так багато жалкують? Це розкриття відсутнє досі. В усіх партіях.

Буйний моралізм не зник і за кілька тижнів. Після цього багато людей завжди знали краще. Деякі можуть захотіти компенсувати колишні помилкові міркування змістовними вимогами. Самобичування та самоображення також характеризують німецькі дебати.

Хоча ця війна все ще гаряча, а доля України незрозуміла, німецькі дебати вже подекуди оглядаються назад. У сенсі, тим, хто повністю зайнятий помилковою окупацією, не треба тепер танки в Україну постачати. Необхідне примирення з минулими невдачами не повинно вести до нового самоаналізу на кшталт: нам краще триматися подалі від геополітичних проблем у майбутньому.

Правильне та зворотне. Щоб дійти правильних висновків, потрібне і те, й інше: примирення з минулим та стратегія майбутньої (російської) політики. Немає сенсу тягати людей по арені за обручку в носі. Тому що це тільки призвело б до того, що незабаром увага перейшла б на наступну захоплюючу тему. Німецькі дебати про політичні образи часто мають дисбаланс: обурення та бичування мають ефект, що очищає, але фактичне невдоволення залишається недоторканим. У цій країні придатність політика ставиться під сумнів набагато швидше, якщо він або вона приймає бонусні милі або приватний кредит, ніж якщо він або вона роками приймав політично помилкові рішення. Німецька політика і суспільство також не всебічно розглянули основні питання останніх років, принаймні не те, що ви можете витягти з нього щось для майбутнього. Де розслідування про розміщення німецького бундесверу в Афганістані? Криза біженців? Про корону-кризу?

У кращому разі існують парламентські комітети із розслідування окремих питань. Але вони швидко досягають своєї межі: вони залежать від співпраці тих, кого критикують. Вони є інструментом у політичній боротьбі за владу та громадську думку, який забирає багато часу та мало що дає. Комітети з розслідування зазвичай розглядають лише помилки інших.

У розпорядженні Бундестагу буде ще один інструмент: комісія з розслідування. Окремі голоси вже закликали до цього щодо Росії. Комісії з розслідування затьмарені повсякденною політикою, що є недоліком, а також перевагою. Поки що вони здебільшого стосувалися більш м’яких соціально-політичних питань, які нікому не заважали. Але це можна змінити.

У такій комісії депутати від уряду та опозиції могли б разом із експертами обговорювати аспекти минулої та майбутньої політики щодо Росії. Це також буде форум для обговорення того, що насправді мається на увазі під поворотним моментом — крім 100 мільярдів євро для Бундесверу, після війни в Україні. Це будуть широкі стратегічні дебати, подібних до яких у Німеччині ще не було. То був би реальний шанс. Умова: Ви повинні дійсно хотіти щось змінити.

Видання «Der Tagesspiegel». Один раз в Київ і назад. В автобусі: жінки, діти, бабусі. У трюмі: півдюжини інвалідних візків. Фонд рятує інвалідів, хворих та поранених, які не можуть тікати самостійно. Наш кореспондент супроводжував їх у дорозі з України до Німеччини.»

  1. Газета «Potsdamer Neueste Nachrichten». «Україна засуджує нові звірства»

Генпрокурор: 1200 загиблих мирних мешканців під столицею Путін призначив нового командувача армії

У війні Росії проти України стає відомо дедалі більше звірств проти мирного населення. За даними українських джерел, лише у районі української столиці Києва було знайдено мертвими понад 1200 людей. Про це повідомила прокурор Ірина Венедиктова в інтерв’ю британському телеканалу Sky News у неділю. Братські могили також виявлені у багатьох місцях на півночі України, коли російські війська вивели з регіону.

Венедиктова звинуватила Росію у скоєнні військових злочинів та злочинів проти людяності у всіх регіонах України. Кремлівського боса Володимира Путіна назвали “головним військовим злочинцем 21 століття”. Україна виявила 5600 ймовірних справ про військові злочини за участю 500 підозрюваних.

Це включає ракетний обстріл у п’ятницю залізничного вокзалу в східноукраїнському місті Краматорськ, в результаті якого загинуло понад 50 людей. “Безумовно, це військовий злочин”, – сказала вона Sky News. Україна має докази. В основному гинуть жінки, діти та старі люди.

Але Росія стверджує, що це була українська провокація з ракетою «Точка-У», яка нібито більше не належить російським військам. Однак це твердження не відповідає дійсності. Офіційний сайт Російсько-білоруського союзу повідомляв у лютому, що навчання з ракетами «Точка-У» проводилися і під час спільних маневрів російських та білоруських військ безпосередньо перед початком війни.

Президент України Володимир Зеленський знову закликав до запровадження нафтового ембарго проти Москви у зв’язку з можливими військовими злочинами Росії. «Якщо тиранія розпочала агресію проти всього, на чому тримається світ у Європі, ми маємо діяти негайно», — сказав він у відеозверненні. Зеленський також зателефонував канцлеру Шольцю в неділю і зажадав судового переслідування за військові злочини, а також подальшу допомогу та подальший санкційний тиск на Росію.

Російський уряд, який говорить про проведення в Україні спеціальної військової операції з її демілітаризації та денацифікації, неодноразово заперечував напади на мирних жителів.

За словами його речника, Зеленський не розраховує найближчим часом зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним для переговорів про припинення війни. Україна наполягає на тому і президент Зеленський закликав канцлера Шольца ввести більше санкцій проти Москви, і продовжує наполягати на сильних гарантіях безпеки і платить за це дуже високу ціну, заявив Михайло Подоляк. «Так, важко, ми щодня втрачаємо людей та інфраструктуру. Але Росія має позбутися своїх імперських ілюзій», – сказав він.

Влада України очікує великого наступу російських військ на сході країни найближчим часом. Вони намагаються під великим тиском вивести людей із цього району у безпечне місце. У неділю має відкрити дев’ять коридорів евакуації, повідомила віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук. Губернатор Луганської області Сергій Гайдай повідомив, що для евакуації міст та сіл буде виділено дев’ять потягів. Також має бути коридор для особистого транспорту Маріуполя на південному сході. Портове місто вже кілька тижнів перебуває під сильним обстрілом і майже повністю зруйноване. Проте повністю захопити їх російським військам поки що не вдалося.

Частини Донбасу з 2014 року контролюються проросійськими сепаратистами, які отримують постійну фінансову та військову підтримку з Москви. Тепер із цих районів очікується новий наступ російських військ. Заявлена ​​мета Кремля – завоювання всього Донбасу, Донецької та Луганської областей. За західною інформацією, у вихідні було призначено нового командувача — генерала армії Олександра Дворнікова. У чеченській війні та в сирійській місії росіян він керував армією.

 

Газета «Südwest Presse». Заголовок: «Війна в Україні: критика канцлера Шольца стає все гучнішою».

Кризовий Президент Зеленський закликає до додаткових постачань зброї проти нового великого наступу Росії, а опозицію – до поїздки до Києва.

Після візитів кількох глав європейських держав до Києва дедалі гучніші заклики до канцлера Олафа Шольца (СДПН) також поїхати в Україну. «Я хотів би, щоб наш канцлер наслідував цей приклад і отримав уявлення на місці», – сказав «Handelsblatt» експерт із закордонних справ ХДС Родеріх Кізеветтер. Про це Шольц попросив і посол України Андрій Мельник. За останні кілька днів до Києва приїхали президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн, верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррелл, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон та канцлер Австрії Карл Нехаммер.

Багато українців розчаровані невпевненою політикою уряду в питаннях енергетичного ембарго та поставок зброї, заявив лідер фракції Союзу Йоганн Вадепхул редакції Німеччини. Коаліційний партнер Шольца FDP також закликав проявити більше лідерства. Політик з питань оборони Агнес Штрак-Ціммерманн заявила в «Handelsblatt», що канцлер «повинен почати використовувати свої директиви та керувати ними». Цього чекали Німеччина та Європа.

Після телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським у неділю Шольц засудив “жахливі військові злочини, вчинені російськими військовими” і пообіцяв повну підтримку Україні. Україна вимагає нафтового ембарго проти Росії та більше зброї від Німеччини, щоб протистояти новим російським наступам. Спостерігачі припускають, що наразі Росія починає великий наступ на сході України. Посол Мельник зажадав негайно поставити основні бойові танки «Леопард», БМП «Мардер», 2000 самохідних гаубиць і артилерійських детекторів «Кобра» зі складу Бундесверу, а також ракети AGM-84 «Гарпун», які використовуються для нападу на кораблі.

Швеція видання «EXPRESSEN»: Заголовок на першій шпальти: «ПУТИНСЬКИЙ ВОЇН ЖИВЕ У РОЗКОШІ».

  • «Атакуючий собака» носить Prada
  • Має трьох дружин та 12 дітей
  • Живе у палацах за мільярд доларів

Ізраіль. «HAARETZ». «Українці починають повертатися додому, готуючись до війни на виснаження»

“Зніми маску. Україна перемогла COVID», — каже мені мій гід Пабло Скашатовський, зустрічаючи мене на польському кордоні та відвозячи до Луцька — старовинне місто на північному заході України, столицю Волинської області. «Якщо вони побачать, що ти носиш маску, вони зрозуміють, що не місцевий. Так ми впізнали диверсанта-шпигуна, — напівжартома заявив він. І справді, не лише на Волині, а й у Києві та його околицях масок майже не побачиш — ні на заправках, ні в поїздах, ні в універмагах. Війна перевернула сторінку в Україні. Усі розуміють, що колишнє життя вже не повернеться.

На центральному вокзалі Варшави висить табличка українською мовою з детальним описом розташування інформаційних центрів для біженців у місті та повідомленням про те, що громадський транспорт для них безкоштовний. Це лише попередня ознака польської щедрості по відношенню до своїх сусідів. На вокзалі в Хелмі, прямо на кордоні з Україною, стоїть піцерія, де роздають шматочки голодним. Далі, на самому прикордонному переході, дають нежирні, мокрі сосиски та шматочки курки. Важко спостерігати за цим проявом щедрості і не запитати: як довго це може тривати?

На початку березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закликав українців, які можуть собі це дозволити повернутися до роботи. З того часу такі заклики лунають раднику президента Олексію Арестовичу, а також в українському парламенті. Від прикордонного переходу мене підвозить нотаріус, який їде з Польщі до Рівного на Волині. Вона каже, що повернеться до роботи. “Доведеться. Держава просить», — пояснює вона. Частина її сім’ї залишилася в Польщі. Дехто не виїхав з України. Тонкий потік жителів, що повертаються, стікається назад до країни. Потяг із Луцька до Києва майже повний, а на столичному вокзалі багато людей з мішками, сумками, валізами — їдуть додому, але це тільки струмок, до хвилі ще далеко, і, можливо, це на краще.

Туреччина. «DAILY SABAH»

«Зеленський: Росія націлена на всю Європу, а не тільки на Україну»

Вторгнення РОСІЇ в Україну націлено на всю Європу, і припинення агресії Москви має важливе значення для безпеки всіх демократій, заявив вчора президент України Володимир Зеленський, коли російські сили готувалися до бою на сході його країни.

Тим часом, у суботу в селі Бузова на захід від Києва знайшли братську могилу з десятками тіл українців, повідомив місцевий чиновник. Звертаючись до «вільних людей хороброї країни», Зеленський заявив пізно ввечері у відеозверненні до українців, що Росія

Ціль війни «не мала обмежуватися лише Україною», а «цілий європейський проект є ціллю». Тому підтримати прагнення України до миру – це не просто моральний обов’язок усіх демократій, усіх сил Європи», – сказав він. «Це, по суті, стратегія оборони кожної цивілізованої держави».

Його звернення прозвучало, коли мирні жителі продовжували тікати зі східних частин країни перед очікуваним натиском, а працівники служби надзвичайних ситуацій шукали вцілілих у містах на північ від столиці України, Києва, які більше не окуповані російськими військами.

Росія вивела свої війська з північної частини країни та зосередилася на східному Донбасі, де підтримувані Москвою сепаратисти воювали з українськими військами протягом восьми років і контролювали деяку територію до війни, зараз на її 46-му дні. Водночас місцевий лідер Тарас Дідич повідомив Українському ТБ, що тіла знайшли в ямі біля АЗС у селі Бузова на захід від Києва.

За його словами, тіла знайшли також у десятках обстріляних автомобілів на головній дорозі Київ – Житомир, що проходить через Бузову.

Західні військові аналітики стверджують, що під штурмом була територія на сході України, від Харкова – другого за величиною міста України – на півночі до Херсона на півдні. Нещодавно опубліковані супутникові знімки Maxar Technologies, зібрані в п’ятницю, показують 8-мильну (13-кілометрову) колону військової техніки, яка прямувала на південь на Донбас через місто Великий Бурлук.

Проте західні оцінки виражали зростаючу впевненість у спроможності захисників України відбити напади Росії, зображуючи російські війська такими, що страждають від низького морального духу та зростають втрат. Міністерство оборони Великобританії заявило в неділю, що російські військові намагаються відповісти на зростаючі втрати збільшенням чисельності військовослужбовців, які були звільнені з військової служби з 2012 року.

У Twitter міністерство також повідомило, що зусилля російських військових зі «генерації більшої бойової потужності» також включають спроби вербування з Придністров’я, сепаратистського регіону Молдови, який межує з Україною.

США

«WSJ»– «Україна Росія переозброюється на новому фронті»

Москва прагне захопити решту східного Донбасу, використати його перевагу в звичайних боях

Україна та Росія направили підкріплення на Схід України в ці вихідні, готуючись до того, що, ймовірно, стане найбільшими битвами у війні, оскільки біженці продовжують тікати від насувається російського нападу.

Головна мета Росії зараз — захопити частини східного Донбасу, які ще не контролюються Москвою. На відміну від першої фази шеститижневого конфлікту, ця зміна змушує Україну вести звичайні бої із залученням танків, артилерії та авіації на рівній, часто безплідній місцевості, що дозволяє Росії використовувати свою перевагу у військовій техніці.

Останніми днями на полігони для наступу на північ від українського міста Ізюм почали прибувати нові російські танкові та артилерійські підрозділи, а також сили, виведені з районів навколо столиці Києва.

«The New York Times». Фото: «Багаж у неділю на закривавленому вокзалі в Краматорську, де у п’ятницю внаслідок ракетного обстрілу загинуло близько 50 людей. Вгорі житловий будинок у місті, що постраждав від бомбардувань. Люди, що залишилися в Краматорську, бояться, що їх скоро повбивають».

Головний матеріал: «НА ШЛЯХАХ ЕВАКУАЦІЇ НА ЗАХІД УКРАЇНИ ПІДСИЛЮЄТЬСЯ НЕБЕЗПЕКА »

Видання «LosAngelesTimes». Заголовок: «Українські військові стверджують, що чинять опір атакам на сході. Зеленський називає війну екзистенційною загрозою для демократії в Європі»

Фото 1: «Робітники керують краном, щоб витягти тіло чоловіка з братської могили в Бучі, Україна, де сотні людей були вбиті російськими солдатами. Потім тіло буде доставлено в морг для впізнання».

Фото 2: «84-річній УКРАЇНСЬКІЙ біженці Ларисі Хоментовській надають допомогу на прикордонному переході в Ісакчі, Румунія».

Видання «The Washington post» вийшло з заголовком: «Україна вимагає більше зброї».

Підпис фото: «У неділю українські воїни несуть скриньку свого побратима Андрія Загорнякона на могилу в Кам’янці-Бузьку. Загорнякон загинув у боях з російськими військами під Попасним. Кількість втрат з обох сторін битви дуже різниться, але сягає тисячами..».

Колонка справа: «Російські війска обстрілюють східні міста.

Чиновники побоюються, що масштаб майбутніх битв розшириться»

Початок матеріалу: «За Києві стоїть екс-боксер, а за фахом мер»

КИЇВ, Україна — Чорний позашляховик під’їхав до краху: сильно пошкоджений багатоквартирний будинок. Розбитий трамвайний вагон. Кров заливає тротуар. Всього за годину до цього російський удар був завданий по цьому житловому району в українській столиці. Віталій Кличко вийшов зі свого автомобіля та пірнув під червоно-білу стрічку, не пускаючи цивільних на місце події. Для мера воєнного часу в обложеному місті це була надто знайома зупинка.

Десять років тому Кличко був найбільш відомий як легендарний боксер і чемпіон світу у надважкій вазі. Його прізвисько було «Доктор Залізний кулак» — натяк на його докторський ступінь у галузі спортивних наук та на його руки розміром з обідню тарілку.

Тепер він став великою фігурою у війні Росії в Україні. Понад шість тижнів його місто протистояло неминучій загрозі захоплення влади Росією разом з ним, що стоїть біля керма зростанням 6 футів 7 дюймів.

Початок матеріалу: «Контрабандисти воєнного часу походять із багатьох верств суспільства».

Львів, Україна. Вони чекають на секретному складі на околиці міста, розвалившись у кутовому гамаку або в інвалідному візку, поки червоний фургон їде через маленькі села та гравійними дорогами. Коли він нарешті в’їжджає на обгороджену ділянку, у справу вступають сім тіл. Дрони тут.

Волонтери, які розвантажують військові запаси, — це друзі з української кіно- та телеіндустрії — компанія довговолосих кінематографістів, освітлювачів, декораторів та маркетологів. Вони беруть із собою десятки коробок з їжею, що саморозігрівається, шість тепловізійних прицілів, комплект супутникового зв’язку і 10 дронів по 8000 доларів кожен. Усі прямують на фронт.

Шляхи, які щодня прокладають ці фургони від польського кордону до львівського складу та таких місць, як Київ, Суми та Харків, ілюструють лякаючу реальність для російських загарбників: оборона України мобілізувала громадян із усіх сфер життя, від загартованих у боях солдатів, котрі майже десятиліття воюють на Донбасі, до людей, які визначають продовольчий бюджет для зйомок фільму

Канада. Газета «NATIONAL»

Підпис під фото: «Реакція жінки після входу до церкви, пошкодженої внаслідок нападу російських військ в українському місті Макарів під Києвом. Україна заявляє, що Росія збирає свої сили для великого наступу на сході, а США обіцяють відправити більше зброї, «щоб дати відсіч російським».

Головний матеріал: «Австрійський лідер зустрінеться з Путіним»

Видання «EDMONTON Journal».

ЛІНІЯ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ

«Люди отримують їжу з церкви у місті Бородянка, приблизно за 40 миль на північний захід від Києва, Україна, у неділю. Повідомляється, що під час боїв між російськими військами та українськими військами було зруйновано кілька житлових будинків. У місті немає електрики, води та тепла»

Газета «Tne Globe and Mail».

Головне фото: «Олександр Сидельников та Світлана Майструк обмінюються клятвами вінчання у гарнізонній церкві Святих апостолів Петра та Павла у Львові у неділю, а шафер Андрій Чумак спостерігає за ними».

На краще чи на гірше: весілля воєнного часу на тлі російського вторгнення

Для українських пар одруження, коли летять бомби та кулі, є ознакою національної єдності та непокори Кремлю

Заголовок ще одного матеріалу: «Росія призначає генерала із послужним списком жорстокості для спостереження за наступом на Україну».

АЗІЯ

Китай. Видання «CHINADAILY».

«Проксі-війна завдає великої шкоди Україні»

В умовах кризи з біженцями Пекін критикує використання малих країн як пішаків у конфронтації

Примітка редактора: China Daily представляє серію аналітичних матеріалів, покликаних допомогти читачам у всьому світі краще зрозуміти, як і чому погляди та рішення Китаю на ситуацію в Україні стоять за поглядами та рішеннями Китаю. Це четверта частина серії.

Хоча багато політиків у Вашингтоні уникають називати українську кризу де-факто опосередкованою війною, Леон Панетта, колишній міністр оборони США при адміністрації президента Барака Обама останнім часом не стримувався: «Я гадаю, що ми займаємося тут конфліктом. Це опосередкована війна з Росією, ми говоримо про це чи ні. Це по суті те, що відбувається. “І з цієї причини ми повинні переконатися, що ми надаємо якнайбільше зброї”, – сказав він в інтерв’ю Bloomberg TV 18 березня.

В умовах кризи Пекін публічно обрушився з критикою на Вашингтон та його союзників по НАТО за те, що вони розпалюють опосередковану війну, пропонуючи Україні зброю, ракети та винищувачі та розпалюючи напруженість.

За словами офіційних осіб та вчених, за багаторічною протидією Китаю чужим війнам стоїть віра в те, що такий типовий інструмент епохи холодної війни серйозно саботує автономію країни. Вони додали, що проксі-війни були типовими під час холодної війни, щоб допомогти уникнути прямої війни між США та колишнім Радянським Союзом.

“Проксі-війна, як і кольорова революція, служить зміцненню потенційної нової холодної війни і приносить регіону лише заворушення та страждання”, – сказав Цзо Сіїн, професор Школи міжнародних досліджень Китайського університету Женьмінь.

Ще один матеріал: «Великобританія обіцяє надати більше допомоги Києву».

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пообіцяв у суботу надати додаткову економічну та військову допомогу Києву після зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським.

За словами Даунінг-стріт, Джонсон пообіцяв Україні 120 одиниць бронетехніки та нові протикорабельні ракетні системи, а також додаткові 500 мільйонів доларів у вигляді кредиту Світового банку для України.

На прес-конференції після переговорів Зеленський сказав, що проінформував Джонсона про хід мирних переговорів України з Росією і очікує, що Лондон відіграє ключову роль у наданні гарантій безпеки для України.

У той час як кілька інших лідерів відвідали Україну останніми тижнями, зустріч Зеленського та австрійського канцлера Карла Нехаммера, яка також відбулася в суботу, мала велике значення, враховуючи нейтральний статус Австрії, закріплений у її Конституції. Після зустрічі Нехаммер сказав, що очікує на нові санкції ЄС. проти Росії, навіть коли він захищав опір своєї країни припинення постачання російського природного газу.

Тим часом Росія та Україна у суботу провели третій обмін полоненими за участю десятків військовослужбовців з обох боків.

Віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук повідомила, що за обміном додому повертаються 12 українських військових та 14 мирних жителів, зокрема дев’ять жінок.

Уповноважений з прав людини у Росії Тетяна Москалькова повідомила, що у суботу додому поверталися 14 російських моряків. «Завдяки скоординованим діям російських військовослужбовців 14 моряків цивільного судна «Азов Конкорд» звільнено та евакуюється у безпечне місце», — повідомила Москалькова.

Вона заявила, що з моменту початку російської «спеціальної військової операції» 24 лютого Україна «затримала екіпаж корабля у порту».

Підпис під фото: «Добровольці допомагають біженцям в інвалідних візках, які втекли від війни в Україні, на прикордонному переході до Медики, південно-східної Польщі, в суботу».

ОАЄ. Газета «The National».

«Байден має намір обговорити український конфлікт на зустрічі з Моді»

Президент США Джо Байден сьогодні проведе онлайн-дискусію з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді через кілька тижнів після того, як пан Байден заявив, що реакція Індії на вторгнення Росії в Україну «хитається».

Байден використовує зустріч для продовження «тісних консультацій про наслідки» війни Росії в Україні та “пом’якшення його дестабілізуючого впливу на світові постачання продовольства та товарні ринки”, – заявила вчора прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Два лідери не змогли домовитися про спільне засудження російського вторгнення, коли вони виступали минулого місяця на зустрічі так званого альянсу Quad, до якого входять США, Індія, Австралія та Японія.

Індія досі відмовлялася приєднатися до голосів, що засуджують Москву, на Генеральній Асамблеї ООН, заявляючи у своїй, що вона глибоко стурбована звинуваченнями у тому, що російські війська вбивають мирних жителів у місті Буча північ від країни.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який цього місяця зустрічався з Моді у Нью-Делі, похвалив Індію за її підхід до конфлікту.

Байден заявив 21 березня, що Індія стала винятком з-поміж союзників Вашингтона, відреагувавши на атаки Росії.

На порядку денному переговорів між Байденом та Моді також знаходяться питання безпеки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, наслідків пандемії коронавірусу та кліматичної кризи, повідомив Білий дім.

Під час холодної війни Індія, що офіційно не приєдналася, схилялася до Радянського Союзу — частково у відповідь на підтримку США головного суперника Пакистану — купівля його перших винищувачів МіГ-21 у 1962 році.

За словами аналітиків, Росія є найбільшим постачальником важкого озброєння до Індії, а Індія є її найбільшим покупцем.

Тим часом, США віддані наданню Україні «зброї, якої вона потребує».

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції