Новини

Перше судно пройшло: 30 тисяч тонн гуманітарного вантажу доставлено з Одеси до Стамбула

Перше судно, яке скористалося тимчасовим коридором у Чорному морі, 18 серпня прибуло до Стамбула.

Контейнеровоз Joseph Schulte успішно пройшов через турецьку протоку Босфор і кине якір у порту Амбарлі на півдні Стамбула, пише Reuters.

На борту судна – понад 30 тис. тонн вантажу, зокрема продовольство.

Нещодавно Україна оголосила про тимчасовий коридор у Чорному морі для звільнення вантажних суден, які опинилися у пастці в її портах після виходу Росії із “зернової угоди”. У РФ не вказали, чи дотримуватиметься країна умов судноплавного коридору

Цим маршрутом 16 серпня скористалося судно JOSEPH SCHULTE (під прапором Гонконгу), заблокований росією чорноморський порт Одеса, де знаходився з 23 лютого 2022 року.

Більше про “зернову угоду” та гуманітарні вантажі

17 липня Росія офіційно виступила проти продовження «зернової угоди». Президент Володимир Зеленський повідомив, що власники кораблів готові продовжувати постачання без Росії. Він направив листи турецькому лідеру Реджепу Тайіпу Ердогану та генсеку ООН із пропозицією продовжити роботу «зернової угоди» або її аналога у тристоронньому форматі.

Міноборони Росії заявило, що у зв’язку із припиненням «зернової ініціативи» окупанти з 20 липня розглядатимуть усі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, як «потенційних перевізників вантажів військового призначення». Українське Міноборони дало дзеркальну відповідь.

Після одноосібного виходу із «зернової угоди» росія регулярно атакує портову інфраструктуру України. За даними МЗС, за перші 9 днів після зриву зернової ініціативи росія своїм обстрілом знищила 180 тисяч тонн українського зерна.

Тимчасові маршрути почали діяти з 8 серпня 2023 р. Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (ІМВ).

Востаннє судно виходило у рамках «зернової угоди» 16 липня з порту Одеса.

Передбачається, що цей маршрут використовуватиметься насамперед для евакуації суден, які знаходилися в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення Росії.

Читай також:

Голодомор 2.0, нові обстріли чи «зернова угода»: чого одеситам чекати від ворога? (відео)

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

В Одесі «шахед» пошкодив житловий будинок (фото)

Внаслідок ворожої нічної атаки в Хаджибейському районі Одеси пошкоджено житлову двоповерхівку – колишній гуртожиток асфальтного… Читати далі

2024-10-06
  • Статті

Одеський Головпоштамт – все?

Отак заходиш в історичну будівлю на Садовій, думаєш: от зараз знов побачу звичну величезну залу… Читати далі

2024-10-06
  • Статті

Страшний сон для ворога: сьогодні День територіальної оборони України

У першу неділю жовтня українці відзначають День територіальної оборони (ТрО). 2024 року свято випадає на… Читати далі

2024-10-06
  • Статті

В Одесі з’явилася вулиця Дмитра Яворницького: цього українця бачив кожен

«Одеське Життя» продовжує знайомити своїх читачів із людьми, на честь яких перейменували багато міських вулиць.… Читати далі

2024-10-06
  • Статті

«Ми вчимо один одного»: як трудовик став креативним вчителем інформатики

Інформатика – один з улюблених предметів школярів. Учень, який добре розбирається у гаджетах, завжди популярний… Читати далі

2024-10-06
  • Статті

Згорілі авто та вибиті вікна: наслідки нічної «ракетної» атаки в Одесі (фоторепортаж)

У ніч на неділю, 6 жовтня 2024 року, Одеса пережила одну з наймасштабніших «шахедних» атак.… Читати далі

2024-10-06