Одеський мер Геннадій Труханов затвердив порядок проведення дистанційних засідань Одеської міської ради за умов воєнного стану.
Порядок передбачає, що пленарні засідання можна проводити в режимі відеоконференції, окрім питань, які потребують таємного голосування (наприклад, для усунення мера з посади депутатам доведеться збиратися у залі).
Рішення про скликання такої сесії доводиться до депутатів за 10 днів, а у невідкладних випадках – за добу. Проекти рішень будуть надіслані депутатам за сім днів до зв’язку.
Голова Одеської обласної організації “Комітет виборців України” Анатолій Бойко зазначив:
Враховуючи, що Одеська міська рада останню сесію проводила ще до війни, необхідність проведення сесії вже давно назріла. Разом з цим, юридичні підстави для проведення сесії онлайн суперечливі та неоднозначні, що може поставити під сумнів легітимність прийнятих рішень, а також питання з проведенням депутатських комісій, оскільки достовірно відомо лише про засідання комісій з бюджету та ЖКГ.
Тому у “Комітеті виборців України” наполягають на наступному:
- офлайн формат проведення сесії кращий, ніж онлайн. Якщо є об’єктивні причини, які заважають цьому, то мер має публічно пояснити це. Якщо у місті відсутня частина депутатів і тому неможливо зібрати кворум, то мер має назвати їх;
- мають бути проведені засідання депутатських комісій;
- проведення комісій та сесії має бути завчасно анонсовано на сайті ради;
- на засідання комісій та сесії має бути забезпечений доступ громадян згідно із законодавством України;
- Якщо вони будуть проводитись онлайн, то має бути забезпечена онлайн трансляція.
Джерело: Виборчком
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту з NDF. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів.