Одеська Алея зірок поповнилася трьома новими іменами (відео, фото)

Одеська Алея зірок поповнилася трьома новими іменами (відео, фото)

Сьогодні, 14 вересня 2022 року, Алея Зірок в Одесі поповнилася трьома новими іменами видатних одеситів.
Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Так, урочисто було відкрито зірки на честь:

  • Леоніда Йосиповича Пастернака – одеського живописця, графіка та педагога (1862-1945 рр. – 160 років від дня народження);
  • Георгія Андрійовича Голубенка – одеського письменника, драматурга, сценариста (1947 – 2014 рр. – 75 років від дня народження);
  • Євгена Олександровича Лапейка – композитора, організатора та керівника Одеського рок-клубу, команди КВК «Одеські джентльмени» (1952 – 2007 рр. – 70 років від дня народження).

Аллея звезд, 14 сентября 2022-2
Аллея звезд, 14 сентября 2022-3
Аллея звезд, 14 сентября 2022-4
Аллея звезд, 14 сентября 2022-5
Аллея звезд, 14 сентября 2022
Аллея звезд, 14 сентября 2022-6
Аллея звезд, 14 сентября 2022-7
Аллея звезд, 14 сентября 2022-8
Аллея звезд, 14 сентября 2022-9
Аллея звезд, 14 сентября 2022-10
Аллея звезд, 14 сентября 2022-11
Аллея звезд, 14 сентября 2022-12

Хто ці люди?

Леонід Йосипович Пастернак – одеський живописець та графік; майстер жанрових композицій та книжкової ілюстрації; педагог. Батько письменника та поета Бориса Пастернака та архітектора Олександра Пастернака.

Після революції 1917 року Леонід Пастернак разом із сім’єю поїхав до Німеччини. В еміграції він створив портрети Ейнштейна та Рільке, Скрябіна та Рахманінова, Шаляпіна та Мечникова.

Творчість Леоніда Пастернака представлена ​​у багатьох музейних зборах України, Великобританії, Німеччини, Франції та Ізраїлю. В Одеському художньому музеї зберігаються графічні роботи майстра «Покинуті», «Козак» та «Жінка з Хитрова ринку».

1999 року в Оксфорді, на вулиці Парк Таун, відбулося урочисте відкриття музею Леоніда Пастернака.

Його ім’ям названо вулицю в Тель-Авіві.

Георгій Андрійович Голубенко – одеський письменник, драматург, сценарист, комедіограф, заслужений діяч мистецтв України, член Спілки театральних діячів, член Спілки журналістів, художній керівник одеських театрів «Комедіум» та муніципального театру «Рішельє».

Автор п’єс для театрів музичної комедії, що йдуть в Україні та за кордоном: «Старі будинки», «Подорож на Місяць», «Король скрипалів», «Господиня Раю», «Велика герцогиня Герольштейнська», «Кабаре Бені Крику», «Королева Молдаванки», «Таланти та полковники», «Одеський підкидьок».

Автор книги оповідань «Руде місто», твори з якої лягли в основу написаного ним сценарію фільму «Посмішка Бога, або Чисто одеська історія», який неодноразово завойовував призи симпатій глядачів.

Георгій Голубенко – автор знаменитих одеських афоризмів: «Одесити всіх країн, з’єднуйтесь!» та «Одеса – це не просто місто, це усмішка Бога».

Євген Олександрович Лапейко – організатор та керівник Одеського рок-клубу, музичний керівник команди КВК «Одеські джентльмени».

Композитор першої в Україні рок-опери «Дівчина та смерть», яку було поставлено 1978 року в Одесі. Композитор рок-опер «Ромео і Джульєтта», «Аріадна», «Казка про мертву царівну», музичних вистав «Вій», «Пеппі Довгапанчоха», балету «Валентина», які були поставлені в Одесі, Києві та інших містах.

Раніше «Одеське життя» розповідало, що на Алеї зірок біля Оперного театру з’явиться три нові імені.

Фото прес-служби Одеської міськради, відео: Думська, 1

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції