Новини

Оборонні загородження в Одеській області тонуть у піску

Навесні 2024 року на пляжах Одеської області почали встановлювати бетонні оборонні споруди проти потенційної висадки російської техніки - тетраподи. Пізніше в мережі почали з'являтися фото і відео, на яких було видно, як ці споруди затягує в пісок, а місцями їх майже повністю затягнуло у воду. Люди побоюються, що ці конструкції взагалі перестануть виконувати своє призначення.

Чому так сталося і як цей факт вплине на оборону Одещини, досліджував Центр публічних розслідувань.

Тетрапод – це інженерна конструкція, тетраедроподібний залізобетонний блок. Їх використовують при створенні берегозахисних та огороджувальних споруд.

Тетраподи з’явилися цього року на узбережжях Чорного моря в Одесі, Затоці та Чорноморську. Згідно з даними, які вказані на самих тетраподах, в Одесі понад 1 400 споруд були встановлені 25 травня 2024 року.

На це з бюджету виділили сотні мільйонів гривень. Через кілька місяців ці споруди затягнуло в пісок, і вже зараз частина їх майже у воді.

Читайте також: Встигнути до середини квітня: Олег Кіпер розповів про будівництво оборонних споруд та загрозу з Придністров’я

Як пояснив ЦПР військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко, тетраподи не дають змоги провести масштабну висадку десанту на узбережжі, коли використовується легка або середньоброньована техніка з амфібійними властивостями. Однак, у тому вигляді, як тетраподи виглядають зараз, тобто зариті в пісок, повністю свого функціоналу вони не можуть виконати.

«Основна користь від тетраподів, коли вони повністю на поверхні, коли вони повністю своєю масою, габаритами, заважають проїзду ворожої техніки», – розповів експерт.

За його словами, оборонні споруди треба було не тільки встановити і забути, а й обслуговувати.

«Оскільки вони важкі та занурюються в пісок, їм протягом цих місяців треба було проводити постійне обслуговування та оновлювати їхнє положення на поверхні. Згодом їх важче буде витягнути з піску», – каже Олександр Коваленко.

Щодо можливої висадки десанту, то представник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук вважає, що такої загрози на Одещині наразі немає. Він зазначив, що зараз висадка десанту неможлива з кількох причин: «По-перше – російські кораблі в принципі не можуть вийти в море. По-друге – росіяни втратили свої десантні здібності, через знищення ЗСУ кількох великих десантних кораблів і пошкодження інших».

 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22