Меморіальну дошку генерал-губернатору, градоначальнику Одеси графу Ланжерону встановлять за рахунок «залучених коштів». Дошку буде встановлено на будинку №21 по вул. Ланжеронівській (ріг Гаванної).
Розпорядження про це недавно підписав міський голова Одеси Геннадій Труханов.
На дошці буде такий текст: «У цій будівлі з березня 1825 року по червень 1831 року проживав генерал-губернатор краю, градоначальник Одеси граф Ланжерон Олександр Федорович (13(24).01.1763 – 04(16).07.1831)».
Нагадаємо, цей старовинний будинок нещодавно було відреставровано .
Будівля є пам’яткою архітектури, про що свідчить (як і про те, що це будинок Ланжерона) охоронна дошка на фасаді будівлі.
Будинок був споруджений, як каже Архітектурна фотобаза «Домофото», у 1824 році.
Будинок свого часу був куплений дружиною графа Ланжерона. «На розі вулиць Ланжеронівської та Гаваної у будинку №21 проживав О.Ф. Ланжерон, де він оселився 1825 року. Біля воріт будинку стояли дві гармати, які були надані А.Ф. Ланжерону за бойові заслуги», — повідомляє Ю.Парамонов у проекті «з Любов’ю до Одеси».
Будинок неодноразово реконструювався і перебудовувався, зокрема і під магазин Ф.Склаво, який володів цією ділянкою (тому будинок часто називається «будинок Склаво»).
У будинку в різні часи ташувалися магазин мануфактури, «Слов’янська друкарня». Наприкінці ХІХ століття (до 1905 р.) у будівлі була редакція газети «Южное обозрение».
У тридцяті роки минулого століття тут розміщувався Військово-навчальний пункт Товариства сприяння армії, авіації та флоту (“Осоавиахим”).
Фото та скріншот Марії Котової
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More