Миндаль степной зацвел на Одесчине
Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Як повідомили в пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, ця рослина занесена до Червоної книги України та вважається регіонально рідкісною. Зазвичай її можна зустріти на степових схилах, лісових галявинах, кам’янистих ущелинах та в ярах. Мигдаль може як утворювати пишні зарості, так і зростати поодинці.

Недалеко від села Левадівка в Одеській області розцвів рідкісний мигдаль степовий

По темі: В Одеському ботсаду розквітли півонії: коли на них можна подивитися

«Окрім естетичної цінності, мигдаль є ранньовесняним медоносом, а його олією активно користуються в косметичній промисловості – вона входить до складу кремів, шампунів, кондиціонерів і бальзамів. Плоди мигдалю багаті на вітаміни, мінерали, білки та ефірні олії. Але важливо пам’ятати: всі частини цієї рослини містять амигдалін – речовину, яка може виділяти синильну кислоту, отруйну для людини… Захоплюючись красою цієї рідкісної рослини, не забуваймо: її потрібно не тільки берегти, а й пам’ятати про обережність!», – нагадують у Держекоінспекції.

На півночі Одеської області розцвів червонокнижний мигдаль степовий

Крім того, зазначають у відомстві, мигдаль виконує важливу ґрунтозахисну функцію – його потужна коренева система укріплює рельєфні схили, захищаючи їх від ерозії.

Мигдаль степовий розцвів на Одещині

Раніше «Одеське життя» розповідало, чи потрібно обламувати сирінь.

Читайте також: Зимове диво в українській Бессарабії: у розпал зими розквітла рідкісна квітка (фото).

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі