У вересні 2024 року селище Березине в Болградському районі офіційно отримало нову назву - Соборне. Але, як виявилося, місцеві жителі проти перейменування і через суд хочуть повернути колишню назву.
Нагадаємо, 19 вересня Верховна рада ухвалила постанову про зміну назв 26 сіл та селищ в Одеській області, в рамках якої Березине було перейменовано на селище Соборне. 26 вересня постанова набула чинності.
Сьогодні у фейсбук-групі Berezinec & Березинець з’явився допис із закликом повернути селищу колишню назву Березине.
Авторка – Юлія Бозбей зазначає, що ще на етапі громадського обговорення переважна більшість березинців була категорично проти перейменування, а згодом було зібрано понад 952 голоси за збереження назви селища.
Читайте також: Більше не Первомайське: село біля Одеси офіційно отримало нову назву
Вона звернулася до односельців із закликом про повернення топоніма «Березине».
«Нами була сформована ініціативна група, яка збирала матеріали, листувалася з Українським інститутом національної пам’яті, різними органами влади, подавала протест до профільного комітету Верховної Ради. Депутати не дослухалися до нашої думки, тож нам залишається єдиний законний варіант боротьби за своє право залишатися жителями Березино – подання позовної заяви до суду», – пише автор.
За словами Юлії, зараз готується позовна заява, а представляти інтереси позивачів у суді взялося відоме адвокатське об’єднання «Кравець і партнери». Місцевим жителям пропонують зібрати кошти на оплату позову та судових засідань.
Нагадаємо, село Березине названо на честь перемоги російських військ у листопаді 1812 року на річці Березині. Жителі села брали активну участь у революції 1917 року. Залізничники боролися за впровадження 8-годинного робочого дня, а восени взяли участь у страйку, який придушив Тимчасовий уряд. Перед Другою світовою війною село стали заселяти вихідці з Вінницької та Житомирської областей України.
Зазначимо, що швидше за все жителям Соборного відмовлять у задоволенні позову. Справа в тому, що стара назва підпадає під дію закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії». І той чітко зазначає, що таких топонімів на території країни тепер не може бути.
До речі, на Одещині вже є прецедент, коли селу повернули стару назву. Село Курчу до 2023 року було Виноградівкою. І знову буде. Але в цьому випадку обидві назви ніяк не пов’язані з комуністичним режимом чи колоніальною політикою російських імперіалістів.
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More