В Одеській області різко зросла кількість самок павука каракурта, також відомого як "чорна вдова". Перший цього року випадок укусу людини цим отруйним павуком зафіксували в Болграді.
Про це повідомляє видання “Махала” з посиланням на Болградську лікарню.
Заступник генерального директора КНП “Болградська ЦРЛ” Катерина Ніколаєва повідомила, що вчора, 24 липня, до медзакладу звернулася перша людина по допомогу через укус павука. За словами пацієнта, це сталося під час проведення польових робіт. За детальним описом пацієнта медики встановили, що це каракурт.
“Наразі стан чоловіка середнього ступеня важкості, він перебуває під наглядом у реанімаційному відділенні, щоб не пропустити жодних ускладнень. Щодо наявності сироватки, то її немає, як і по всій Україні. Як тільки десь з’явиться інформація про її появу, ми одразу її закупимо, – розповіла медик.
Мешканців області попереджають: укус каракурта дуже небезпечний, його отрута чинить токсичну дію на центральну та периферичну нервову систему, спричиняє отруєння всього організму та може призвести до смерті. У разі укусу, необхідно відразу звертатися до лікаря.
Читайте також: Жителі Одеси, що повзають
Про те, що в Національному природному парку “Тузловські лимани” різко зросла кількість самок павука каракурта, повідомили співробітники парку.
Під час обстеження території парку вчені виявили в прибережній смузі Малошаганського і Джантшейського лиманів на одному квадратному метрі 2-3 самки “чорної вдови”.
“Були роки і навіть десятиліття, коли про каракурта нічого не було чути, а після зміни умов знову “з’являвся”, оскільки чисельність його різко зростала. Зазвичай це відбувалося тоді, коли панує спекотна та посушлива погода – саме такі умови є найбільш сприятливими для цього виду”, – кажуть науковці.
В Україні поширений один вид каракурта, який мешкає, зокрема, в Одеській області. Укус його в 50 разів отруйніший за укус тарантула і небезпечний для здоров’я і навіть життя людини.
Ці павуки мають 8 очей, які розташовуються у 2 ряди. Ноги без товстих шипів, але з численними щетинками. Черевце часто округле, навіть кулясте. Самка досягає 2 см, оксамитово-чорного кольору. Під час розмноження в неї на черевці з’являються червоні цяточки. Самці менші за самок. Після спарювання, якщо самець не встигає втекти, самка його з’їдає, за що й отримала назву “чорна вдова”.
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More
3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More