Наразі відкривати одеські пляжі для купання не рекомендується. Таку заяву напередодні зробила начальник медичного управління департаменту охорони здоров’я Одеської ОВ Оксана Рокунець-Сорочан на брифінгу в Медіацентрі «Україна-Одеса».
Так, департамент охорони здоров’я та профільні лікарі закликають утриматися від купання без офіційного дозволу, доки не буде оголошено, що вода безпечна і немає загроз. Крім того, спеціалісти вважають відкриття пляжів небезпечним через відсутність укриттів.
За словами Рокунець-Сорочан, плавання у відкритому морі і сонячні ванни – це два різні питання.
«Я б не поспішала та не радила відкривати пляжі. Ми ніколи не знаємо, коли прилетить якийсь літак чи ракета… І куди люди тікатимуть? Буде масова паніка. Я не думаю, що це хороша ідея, хоча розумію людей, які хочуть відпочивати», – наголосила заступник генерального директора Одеської обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Покотилова.
Раніше заступник голови Одеської обласної військової адміністрації Роман Григоришин заявив, що пляжі в Одесі можуть відкрити для відпочиваючих вже у червні. Відповідні укази вже розробляється адміністрацією області із військовими.
В українській мові немає такого слова “затія”.
ЗАТІ́Я, ї, жін., розм. Задум, намір зробити що-небудь або здійснення цього задуму, наміру. — Де не повертався, А от такого не видав Ніколи я, як ся затія, Щоб різку скасувать зовсім (Панас Мирний, V, 1955, 291); — Ти бунтуєш лісовиків, підбиваєш не підписувати акта. Поки не пізно, відмовся від своєї затії! (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 392); Сердився [Павло] на Ганну, бо підозрював, що світлова газета — її затія (Михайло Томчаній); З академічного словника української мови. Трохи є