Новини

Криниці на Одещині можуть “інфікуватися” морською водою

У колодязі Одеської області, що знаходяться в радіусі кілометра від морського узбережжя, можуть потрапити збудники кишкових інфекцій, які виявлені у морській воді.

Чорне море забруднене після підриву Каховської ГЕС. Це спричинило посилену перевірку колодязів Одеської області через ризик “інфікування” водою з Чорного моря.

Про це під час брифінгу заявила заступник гендиректора Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Лідія Степанова, повідомляє УНІАН.

За словами Степанової, у фахівців велике занепокоєння викликає те, що у колодязі з питною водою можуть потрапити відповідні збудники інфекцій, які вже виявлені в акваторії Чорного моря.

“Йдеться про колодязі, які розміщені в радіусі до кілометра від морського узбережжя. Є ризики забруднення водоносних шарів цих джерел водопостачання. Тому починаємо дослідження колодязів на всі показники безпеки”, – наголосила вона.

Чиновниця підкреслила, що мешканцям Одеси та Одеської області в такій небезпечній ситуації рекомендовано споживати виключно воду у пляшках та дотримуватись правил гігієни.

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 10,5% (190 випадків проти 172), повідомив співробітник Центру Сергій Дементьєв.

“У структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років (51,1%), а серед них найбільш ураженою залишалася вікова група від 1 до 4 років (50,4%). Згідно з аналізом, 22,7% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням немитих та неякісно оброблених ягід, овочів та фруктів”, – сказав він.

За тиждень досліджено 52 проби морської води, 28 – прісної, 18 – стічних вод інфекційних стаціонарів.

З морської води виділено 18 вібріонів (смт Затока, Одеса, село Приморське Білгород-Дністровського району та місто Чорноморськ). Фахівці запевняють, що зараз холерного вібріона не виявлено.

На п’ятьох громадських пляжах Одеси було відібрано проби, за результатами лабораторних досліджень яких морська вода не відповідає гігієнічним вимогам, повідомив співробітник Центру Олександр Волков.

“Зараз вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися або використовувати таку воду для обробки харчових продуктів заборонено. Вилов риби та морепродуктів у морі та водоймищах, вживання її в їжу, а також придбання таких продуктів заборонено”, – підкреслив фахівець.

Зокрема у морській воді на узбережжі Одеської області дуже багато стічних (з фекаліями) вод.

Читайте також:

Фото ілюстративне.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Одеситам пропонують безоплатно й анонімно пройти тест на ВІЛ 22 травня

Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у медзакладах Одеси пройде профілактична акція «Зроби тест… Read More

21-05-2025 в 23:30
  • Новини партнерів

Яскравий світ LEGO DUPLO: секрети світової популярності

LEGO DUPLO – це більше, ніж просто пластикові кубики. Це цілий всесвіт, розкритий назустріч допитливому… Read More

21-05-2025 в 22:53
  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День четвертий і п’ятий: відкривати нові грані культури й історії

Фестиваль «Одесі-610»... П’ять днів промайнули, більш ніж насичена програма тепер теж стала історією міста. Що… Read More

21-05-2025 в 21:58
  • Новини

Завтра частина Одеси залишиться без газу – чому і кому не пощастить

Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у низці будинків Київського району Одеси до вечора… Read More

21-05-2025 в 20:59
  • Новини партнерів

Фільтр-глечик для води: як вибрати і що важливо знати

Чиста вода – це найважливіший елемент для здоров'я, і ​​фільтри глека стали одним із найзручніших… Read More

21-05-2025 в 20:43
  • Новини

Погода в Одесі 22 травня: майже літо

За даними синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 22 травня 2025 року,… Read More

21-05-2025 в 19:59