Новини

Криниці на Одещині можуть “інфікуватися” морською водою

У колодязі Одеської області, що знаходяться в радіусі кілометра від морського узбережжя, можуть потрапити збудники кишкових інфекцій, які виявлені у морській воді.

Чорне море забруднене після підриву Каховської ГЕС. Це спричинило посилену перевірку колодязів Одеської області через ризик “інфікування” водою з Чорного моря.

Про це під час брифінгу заявила заступник гендиректора Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Лідія Степанова, повідомляє УНІАН.

За словами Степанової, у фахівців велике занепокоєння викликає те, що у колодязі з питною водою можуть потрапити відповідні збудники інфекцій, які вже виявлені в акваторії Чорного моря.

“Йдеться про колодязі, які розміщені в радіусі до кілометра від морського узбережжя. Є ризики забруднення водоносних шарів цих джерел водопостачання. Тому починаємо дослідження колодязів на всі показники безпеки”, – наголосила вона.

Чиновниця підкреслила, що мешканцям Одеси та Одеської області в такій небезпечній ситуації рекомендовано споживати виключно воду у пляшках та дотримуватись правил гігієни.

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 10,5% (190 випадків проти 172), повідомив співробітник Центру Сергій Дементьєв.

“У структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років (51,1%), а серед них найбільш ураженою залишалася вікова група від 1 до 4 років (50,4%). Згідно з аналізом, 22,7% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням немитих та неякісно оброблених ягід, овочів та фруктів”, – сказав він.

За тиждень досліджено 52 проби морської води, 28 – прісної, 18 – стічних вод інфекційних стаціонарів.

З морської води виділено 18 вібріонів (смт Затока, Одеса, село Приморське Білгород-Дністровського району та місто Чорноморськ). Фахівці запевняють, що зараз холерного вібріона не виявлено.

На п’ятьох громадських пляжах Одеси було відібрано проби, за результатами лабораторних досліджень яких морська вода не відповідає гігієнічним вимогам, повідомив співробітник Центру Олександр Волков.

“Зараз вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися або використовувати таку воду для обробки харчових продуктів заборонено. Вилов риби та морепродуктів у морі та водоймищах, вживання її в їжу, а також придбання таких продуктів заборонено”, – підкреслив фахівець.

Зокрема у морській воді на узбережжі Одеської області дуже багато стічних (з фекаліями) вод.

Читайте також:

Фото ілюстративне.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19