Какой церковный праздник отмечают сегодня, 6 ноября 2024 года, по новому и старому стилю, что можно и нельзя делать в этот день, у кого именины? Об этом и не только рассказывает «Одеське життя».
Сьогодні, 6 листопада, за новим церковним календарем православні християни вшановують святителя Павла, сповідника, патріарха Константинопольського та преподобного Луку Києво-Печерського.
За старим стилем сьогодні день пам’яті мученика Арефи та з ним 4299 мучеників, а також ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість».
Павло, патріарх Константинопольський, жив у IV столітті та був родом із Солуні. Ще змалку він долучився до християнства, багато часу присвячував молитвам. Крім цього, вивчив багато наук, тому вважався освіченим.
Святого Павла було обрано Константинопольським архієпископом після смерті попереднього архієпископа Олександра у 337 році. Його призначення відбулося під час боротьби між аріанами, які заперечували божественну природу Ісуса Христа, і прихильниками Нікейського символу віри, який стверджував рівність Божого Сина з Богом Отцем. Павло був затятим захисником ортодоксального християнства, підтримуючи Нікейське вчення.
Опір аріан та втручання політичних сил, особливо імператора Констанція II, прихильника аріанства, призвели до численних вигнань Павла. Він був кілька разів змушений залишати кафедру та ховатися. Вперше його вигнали до Понта, а згодом, після повернення, знову вигнали через тиск з боку аріанської партії. Його подальші вигнання були особливо важкими, зокрема у Малу Азію, та був у Вірменію.
Святий Павло зазнав тяжких випробувань через свою непохитну віру. У вигнанні у Вірменії він був убитий близько 350 під час богослужіння за наказом аріанських правителів. Його смерть вважається мученицькою, і він прославився як сповідник за свою мужність у боротьбі за православне вчення.
У 381 році цар Феодосій Великий переніс мощі Павла до Константинополя. Там вони були довгий час, а в 1326 році були перенесені до Венеції.
***
Лука Києво-Печерський був економом у Києво-Печерській лаврі у XIII столітті. Більше про його життя нічого невідомо. Мощі святого спочивають у Ближніх печерах лаври.
Вибір редакції: Одеська область: до Православної церкви України перейшла ще одна парафія
За прикметами дня судять про те, якими будуть погода найближчим часом та зима:
У народі день прозвали Павлів день, Павло Лєдостав. Вважається, що з цього дня річки та озера вже покриваються першою кригою, а наші пращури вірили, що святий Павло сам спускається на землю для цього.
Читайте також: Стартував опалювальний сезон: коли тепло буде у будинках одеситів
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More