Цього недільного дня, 2 лютого 2025 року, православна церква відзначає за новоюліанським календарем (за старим стилем це 15 лютого) Стрітення Господнє – одне з дванадцяти головних християнських свят, яке символізує зустріч людства з Богом. Про традиції, народні прикмети і заборони дня розповідає «Одеське життя».
«Стрітення» означає «зустріч». Цей день присвячений події, описаній в Євангелії від Луки – про те, як святі Йосип і Діва Марія, згідно з давнім звичаєм, через 40 днів після народження свого первістка принесли немовля Ісуса до храму, щоб присвятити Богу. Тут і відбулася зустріч маленького Ісуса з праведним старцем Симеоном, який після цього отримав прізвисько Богоприйменець.
Симеон був благочестивим чоловіком, який отримав від Святого Духа пророцтво, що він не помре до зустрічі з Сином Божим. За переказами, у віці 300 років старець побачив Ісуса і зрозумів, що пророцтво здійснилося.
Взявши Ісуса на руки, він промовив свою знамениту молитву: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром; бо побачили мої очі спасіння Твоє».
Також у храмі була пророчиця Анна, яка славила Бога і розповідала про Ісуса як про Месію.
Стрітення Господнє символізує зустріч людства, що очікувало приходу Месії в цей світ, з Богом, а праведний Симеон уособлює все людство,
За прикметами цього дня судять, якою буде весна, а в народі свято називають просто – Стрітення і вважають його днем, коли зима зустрічається з літом:
У народі є приказка про погоду цього дня: «На Стрітення сонце – на літо, зима – на мороз». Але зима все одно поступово йде на спад, а весна, навпаки, набирає сили.
У церковне свято 2 лютого церква, як і будь-якого іншого дня, ганьбить лайку, злість, брехню, лінь, заздрість, жадібність, розпач. Не слід відмовляти у допомозі, ображати будь-кого, мстити.
У народі на Стрітення є ряд суворих заборон. І за народними прикметами сьогодні не можна:
За народними повір’ями, якщо порушити останню заборону, то до будинку може потрапити блискавка. У церкві подібних заборон немає, але вважається, що на свято потрібно знайти час для молитви.
У православне свято сьогодні віруючі йдуть у храм – там відбуваються святкові служби, освячують свічки та воду. У молитвах до Всевишнього та Діви Марії просять сімейного благополуччя, здоров’я, зцілення хворих.
Освячення свічок на Стрітення – найстаріша традиція. Перед початком літургії звершується особливий «Чин благословення свіщ»: над свічками вимовляють молитву, окроплюють їх святою водою і роздають віруючим. Таку свічку запалюють вдома щоразу під час молитви.
Також на Стрітення освячують воду – у народі її вважають цілющою.
За старих часів у народі також був звичай набирати опівночі на Стрітення воду з трьох колодязів. Її давали пити хворим людям, окропляли худобу та купали в ній маленьких дітей – вірили, що ця вода має чудодійні властивості.
Безкоштовні медикаменти та технічні засоби реабілітації в межах Міської цільової програми «Здоров’я» отримали понад 9200… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки. Ми підготували для вас свіжу порцію мемів… Read More
Сьогодні, 4 лютого, геомагнітна активність буде помірною, проте метеочутливі люди можуть відчути сонливість, втому і… Read More
Кіберзлочинці масово розсилають фішингові листи від імені Одеського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Листи… Read More
Медсестер, вчителів, військових, бібліотекарів та людей інших професій колись на багато років поєднав театр. Саме… Read More
У вівторок, 4 лютого 2024 року, в Одесі та Одеській області температура залишиться по-весняному теплою,… Read More