Сьогодні, 21 листопада, – 1001 день війни в Україні. А ще це День гідності та свободи в Україні. Віруючі святкують Введення у храм Пресвятої Богородиці (більше про це свято – в окремому матеріалі «Одеського життя»). До Нового року залишилось 40 днів.
Це міжнародне свято, яке відзначається для підвищення обізнаності про соціальне підприємництво та його роль у вирішенні соціальних, екологічних та економічних проблем. Це свято сприяє розвитку бізнес-моделей, які мають на меті не лише отримання прибутку, але й позитивний вплив на суспільство.
Це важливе національне свято. Воно було встановлене на честь двох важливих подій в історії України, що стали символом боротьби за права людини, свободу і демократичні цінності:
Читайте також: Гідність і свобода: що революції значать для України? (відео)
Це свято було ініційоване ООН з метою підкреслити важливість рибальства як одного з найважливіших секторів світової економіки, а також підкреслити необхідність застосування сталих методів рибальства, щоб запобігти виснаженню рибних ресурсів і забрудненню водних середовищ.
Цей день має вирішальне значення для привернення уваги до цієї серйозної проблеми в медицині та охороні здоров’я. Завдяки обізнаності можна знизити кількість пізніх діагнозів, покращити якість життя пацієнтів і підтримати наукові ініціативи щодо боротьби з цією хворобою.
Дата 21 листопада була обрана для святкування не випадково. Саме цього дня, у 2016 році, указом Президента України було затверджено це професійне свято для десантно-штурмових військ. Вибір цієї дати пов’язаний з історією створення першого підрозділу, який виконував завдання, подібні до сучасних десантно-штурмових операцій, у складі Збройних Сил України.
Цей день був оголошений ООН у 1996 році, щоб відзначити важливість телебачення як інструменту впливу на громадську думку, культурну взаємодію і поширення інформації у світі. Вибір дати пов’язаний з подією, що відбулася 21 листопада 1996 року на Генеральній асамблеї ООН, коли була проведена перша всесвітня конференція з телебачення.
Це свято було започатковано у 1973 році двома американцями, Брайаном і Майклом МакКормаком, як відповідь на політичну напруженість та загрозу конфліктів у світі, зокрема на фоні війни в Індокитаї (В’єтнамська війна). Метою цього дня стало підкреслити важливість простого акту вітання як способу сприяння миру та взаєморозумінню між людьми.
Ідея створення Книги рекордів Гіннеса виникла в результаті випадкового інциденту. У 1951 році сер Денніс Лайонел Гіннес, власник знаменитої компанії пива Guinness, був залучений до суперечки в барі, коли обговорювали, який птах є найшвидшим у світі. Оскільки на той час не існувало єдиного джерела для таких фактів, він вирішив створити таку книгу, де буде зібрана інформація про всі можливі рекорди.
Випадає на третій четвер листопада. Цей день, який був започаткований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) 1977 року, має на меті підвищити обізнаність про шкідливий вплив куріння на здоров’я та заохочення людей відмовитися від цієї звички. Водночас це можливість звернути увагу на важливість боротьби з тютюновою залежністю, яка є однією з основних причин багатьох серйозних захворювань і передчасної смертності у світі.
Російського актора Володимира Машкова - виконавця головної ролі в популярному серіалі «Ліквідація» заочно засудили за… Read More
1002 дні Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. Ситуація на фронті залишається напруженою. Сили оборони… Read More
У четвер, 21 листопада, одеські трамваї і тролейбуси знову не вийдуть на маршрути. Причина -… Read More
За розпорядженням НЕК Укренерго, сьогодні, 21 листопада 2024 року, в Одеському регіоні запроваджено екстрені відключення… Read More
У середу, 20 листопада 2024 року, в Одесі відбулася церемонія прощання з сімома поліцейськими, які… Read More
Усім привіт великий і світлий! І сподіваємося, що цей день дійсно виявиться для нас у… Read More