Сполучені Штати Америки — країна мігрантів. Саме вони зробили її найбагатшою і найсильнішою у світі. Через це вона стала ще більш привабливою для іноземців. Кількість бажаючих там жити не зменшується, а ось можливостей приймати у країни більше немає. Про це, і причому тут «острів Сліз» розповідає у своєму блозі автор «Одеського Життя» Валерій Боянжу.
“Перша група депортованих мігрантів прибула зі США до Гватемали”.
І ось на які думки наштовхнула автора ця інформація, що зовсім нещодавно облетіла багато світових ЗМІ. У перші числа січня, далекого 1892 року, тобто рівно 133 роки тому, на острові Елліс в Нью-Йорку відкрився еміграційний пункт, в якому робили свій перший крок з трапів трансатлантичних пароплавів шукачі заокеанського щастя.
Побував на цьому острові і автор цих рядків — “всього” 20 років тому, у 2005 році, у складі групи херсонських журналістів, запрошених Конгресом у США для ознайомлення з роботою провідних тамтешніх ЗМІ.
У культурній програмі була, окрім іншого, поїздка у Нью-Йорк на острів Ліберті (у перекладі — Свободи), до статуї Свободи. Ну і по дорозі ми заглянули на острів Елліс. Блукали там одні туристи… А у піковий період напливу іноземців (1892-1924 рр.) через еміграційний пункт на цьому острові пройшло близько 12 млн. людей, нащадки яких зараз складають близько 40%(!) населення США.
Згадалися мені тоді великі очі маленького хлопчика, який через вікно карантинного пункту на острові Елліс розглядав статую Свободи. Це кадр з улюбленого кінофільму “Хрещений батько”, а з хлопчика потім виріс дон Карлеоне…
Острівок спочатку був безіменним, а коли його викупив якийсь Сем Елліс, він отримав назву за його прізвищем. Там організувалося маленьке поселення зі спальнями, кухнями, банями, лікарнею. Функціонував цей еміграційний пункт до 1943 року.
У 1990-і будівля імміграційної служби стала музеєм, що символізує “золоту двері” в країну реалізації надій і мрій. Але у острова Елліс було ще одне, неофіційне, ім’я — острів Сліз.
Просто деяким прибулим з різних причин відмовляли у праві залишитися у США — звідси і сльози… І ось зараз — знову сльози вигнаних. Правда, ситуація, що призвела до цього, змінилася.
Читайте також: Як проходять вибори у США і хто такі виборці
Мільйони громадян латиноамериканських країн без найменшого дозволу імміграційних служб через неконтрольований(!) кордон з Мексикою роками проникали в США. І ось новообраний президент Трамп заявив, що негайно вишле зі США для початку до 1 мільйона нелегалів!
За даними звіту Міністерства внутрішньої безпеки США за 2022 рік, понад 40% іммігрантів, нелегально проживаючих у США, були з Мексики, що складає 4,8 мільйона з 11 мільйонів. За нею слідували Гватемала, Сальвадор і Гондурас (не плутати з росією!), які в сукупності складали понад 20% від загального числа.
Ось Гватемала і висловила готовність приймати громадян і своїх, і інших країн Центральної Америки, депортованих із США. Цей крок розглядається як частина зусиль країни по встановленню позитивних відносин з майбутньою адміністрацією Трампа.
Створену французьким скульптором Фредеріком Огюстом Бартольді Статую Свободи відкрили у 1886 році. Виступивший на цьому заході президент США сказав: “Ми не забудемо, що свобода зробила Америку…”
Що ж, це дійсно так, в тому числі і свобода вибору цієї країни для проживання. Але іноді свобода, як зазначив наш мудрий одесит Жванецький, нагадує світлофор, у якого ввімкнені всі три вогні одночасно. А це вже хаос. Ось його-то і загрожує побороти Дональд Трамп. Ну і прапор йому в руки. Лиш би він хаос не перетворив на Хаос…
Читайте також:
Валерій БОЯНЖУ, Херсон – Одеса
У вівторок, 7 січня 2025 року, розпочалася одна тисяча сорок дев'ятий день від початку вторгнення… Read More
Одеське комунальне підприємство «Міські дороги» планує витратити понад 20 мільйонів гривень на ремонт асфальтобетонного покриття.… Read More
У котеджному селищі Совіньйон-3 Одеського району від травм, отриманих під час падіння з вікна багатоповерхівки,… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки — ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Що святкують в Україні та світі 7 січня. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 7 січня. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More