Новини Одеси та Одеської області

Недоступне тепло: про одеські тарифи та дрова, які дешевші

Недоступне тепло: про одеські тарифи та дрова, які дешевші

Скінчилися свята, і, здається, життя почало повертатися в налагоджене буденне русло, та не так сталося, як гадалося, — сюрпризи тільки почалися. І “найприємнішим” з них на початку року традиційно стали платіжки за комунальні послуги. Зокрема за опалення.

Якщо мені не зраджує пам’ять, президент два місяці тому обіцяв, що ціни на «комуналку» не зростатимуть. Те саме, тільки з приводу опалення, стверджувало і керівництво міських тепломереж.

Директор комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» Ганна Позднякова наприкінці грудня запевнила одеситів, що платитимуть вони за цінами минулого року: «Для цієї категорії споживачів (населення — Ред.) незалежно від форми договору, укладеного з нашим підприємством, тариф у цьому опалювальному сезоні не підвищується». Іншими словами, такий стан справ має зберігатися до кінця опалювального сезону, а вартість однієї гігакалорії залишатиметься на рівні 1813,94 гривні. Але це на словах. Що ж насправді?

отопление тепло радиатор

А насправді мешканці багатьох будинків Одеси, зокрема центральної частини міста, отримали платіжки за тепло з приголомшливими цифрами. Що називається, не для людей зі слабкими нервами. Наприклад, по вулиці Вапняній та Вапняному провулку за те, щоб обігріти лише один квадратний метр квартири, мешканцям доведеться заплатити 112 гривень, по вулиці Гоголя — 144 гривні. Якщо минулого року у їхніх платіжках за аналогічний період значилася цифра 1200 гривень, то цього року у них було зазначено суму 5400 гривень.

Мене особисто просто долає цікавість: як формуються ціни? Якщо вони мають бути на рівні минулого року, то що за суми стоять у платіжках? Соцмережі просто розжарилися від обурених коментарів.

Раніше в Блогах «Одеського життя»: Ялинки-палиці: від новорічного базару до альфатера.

Олена Стерницька: «У нас є лічильник на будинок і нарахували 33,40 за квадратний метр, хоча за листопад був тариф 16.40».

Світлана Винник: «…прийшов рахунок у два рази більший, ніж був. Нема роз’яснень і на сайті…».

Ірина Сергіївна: «Може, все-таки дасть роз’яснення щодо тарифів наша міська влада? Чому в одних 40 гривень, в інших 16 гривень, а в нас 110 гривень за квадрат?

отопительный сезон, холодные батареи

Але, як я розумію, роз’яснень народу ніхто не дає. Усі питання залишаються без відповіді. У нас що, кожна керуюча компанія встановлює свої ціни як захоче? “Від ліхтаря”? Виходить, що слова директора тепломереж нічого не означають? А слова президента? Але, ймовірно, тим, хто встановлював ціни, однаково, що там обіцяє керівництво міста та країни. У них свій сенс, невідомий нам, простим смертним.

Я охоче припускаю, що помиляюся, і ціни на тепло для одеситів строго обґрунтовані. У такому разі хотілося б отримати офіційне роз’яснення від керівництва тепломереж, звідки беруться такі астрономічні цифри, якщо ціни, зокрема, на опалення обіцяли не підвищувати? Бо половина городян просто жахаються, передбачаючи нові «сюрпризи» до кінця опалювального сезону.


Раніше у Блогах «Одеського життя»: Пластик, гроші та екологія: почім пакетик для народу?

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції