“Одеське Життя” публікує колонку свого постійного автора Валерія Боянжу, де він розмірковує про проблеми, що виникають у зв'язку з масовим перейменуванням вулиць та іншої топоніміки на Півдні України.
Що й казати: адже багато хто пам’ятає, як миттєво Шурик з кінокомедії “Операція Ы” зміг “перейменувати” ковбасу – “Лікарську” на “Любительську”. А ось зі зміною топоніміки (назв вулиць) у наших населених пунктах не все так само легко.
Зокрема, “Одеське Життя” неодноразово інформувало про ці процеси як в Одесі, так і в Херсоні. І ось зараз ще приклад: оприлюднено результати за всіма правилами проведеного опитування громадської думки херсонців з вищезгаданої теми.
Опитування відбувалося з 25 серпня по 9 вересня 2023 року на замовлення фонду “Захист” та Управління культури Херсонської міськради. Було опитано 1213 городян – які проживають у Херсоні, так і покинули його після початку повномасштабної війни. Вік усіх опитаних – старше 18 років. Похибка дослідження не перевищує 3%. Розмова з респондентами була не “на думку Лазаря”: 88% сказали, що вони “в темі” і стежать за процесом зміни топонімики Херсона.
Так ось:
Показово, що 77% опитаних особисто хотіли б брати участь у процесі перейменування та впевнені, що максимальна кількість городян має впливати на рішення. На запитання: “Як ви вважаєте, перейменуванням повинні займатися фахівці чи якнайбільше херсонців?” 75% відповіли, що краще б більше враховували думку городян. При цьому 80% упевнені, що достатньо інтернет-голосування, а 10% хотіли б взяти участь у обговоренні.
До цього ж “прив’язане” і прохання до респондентів оцінити пропозиції місцевої влади (розроблені експертами на базі пропозицій, що надійшли) щодо перейменування вулиць.
Ось лише кілька прикладів:
Дуже символічно називається веб-платформа, на якій розміщені дані щодо цього опитування: “Почути громаду Херсона”. УСЮ(!) громаду міста. І це набагато більше, ніж опитані 1213 осіб.
Багато-багато десятків тисяч херсонців мають право взяти участь у виборі назв вулиць міста. Отоді рішення буде максимально чесним. І безапеляційною – більшістю голосів! На жаль, але це не сьогодні…
Щодо Одеси ситуація дещо інша. У тому сенсі, що, на превелике щастя, лише мізерний відсоток її мешканців (на відміну від багатостраждального Херсона) залишив своє житло. Процес перейменування вулиць тут іде “в темпі вальсу”. Електронне обговорення відбувається на порталі міської ради “Соціально активний громадянин”, і є всі підстави припускати, що соціально активні громадяни мають можливість відобразити там свою згоду чи незгоду з пропонованими новими назвами вулиць.
Валерій БОЯНЖУ, Херсон – Одеса
З приходом весни все більше одеситів починають замислюватися не лише про оновлення гардеробу, а й… Read More
На Соборній площі «зник» інклюзивний дитячий майданчик. Працює техніка, територія огороджена, об’ява «Обережно, демонтаж!» відповідає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More
У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту шляхом об’єднання департаменту земельних ресурсів та… Read More
Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More