Серцева аритмія — дуже поширений стан. Він може бути як безпечним, так і потребувати термінового лікування. В яких випадках слід непокоїтися, пояснила лікарка-кардіолог Лілія Майорова.
Найпоширеніший вид аритмії серця — екстрасистолія. Вона спостерігається як мінімум у 70 відсотків людей різного віку і в більшості випадків не потребує лікування. Для цього виду аритмії характерними є позачергові скорочення серця або його окремих ділянок. Ці «позапланові» електричні імпульси називаються екстрасистолами. Часто екстрасистоли бувають одиничними та безсимптомними, їх випадково виявляють лише при проведенні електрокардіограми або УЗД серця. Але деякі пацієнти можуть відчувати перебої в роботі серця, відчуття його завмирання або «перекидів».
Екстрасистолія вважається симптомом, а не самостійним захворюванням. Причини її виникнення поділяють на дві основні групи: функціональні (нейрогенні) та органічні (патологічні).
Іноді причиною розвитку екстрасистолії стають патології шлунково-кишкового тракту, легень або щитовидної залози, а також анемія.
До найхарактерніших проявів цього виду аритмії належать скарги на поштовхи і сильні удари серця, відчуття його завмирання або «перевертання», прискорене серцебиття, біль у грудях.
Крім того, людина може мати проблеми зі сном, відчувати сильну тривогу і страх, нестачу повітря, напади жару та пітливості, загальну слабкість, – такі симптоми більш характерні для екстрасистол функціонального походження. Якщо збій серцевого ритму провокує нестачу мозкового кровообігу, можливими є запаморочення, непритомність, порушення чутливості різних частин тіла.
Для виявлення екстрасистолії найчастіше застосовують такі методи обстежень, як електрокардіографія (ЕКГ), добовий холтерівський моніторинг ЕКГ, навантажувальні тести, УЗД, КТ або МРТ серця.
Після комплексного обстеження кардіолог призначає лікування аритмії, що залежить від її виду та локалізації. Рідкісні та безсимптомні екстрасистоли не потребують терапії, таким пацієнтам рекомендується лише регулярно проходити обстеження. Якщо ж аритмія часта і спричинена хворобами серцево-судинної, ендокринної або нервової системи, насамперед необхідним є лікування основного захворювання. Крім того, хворому призначаються препарати для нормалізації серцевого ритму та артеріального тиску, седативні засоби, антидепресанти тощо.
При тяжких формах аритмії та високому ризику ускладнень може знадобитися хірургічне лікування. Для цього застосовують метод радіочастотної абляції (РЧА) – точкове припікання тканин, в яких зароджуються патологічні імпульси. Процедуру зазвичай проводять малоінвазивним методом – катетер вводять у серце через великі судини.
Для профілактики розвитку і повторення нападів цього виду аритмії важливо регулярно вживати продукти, багаті на калій та магній, це квасоля, боби, горіхи, висівки, гарбузове та соняшникове насіння, гречка, курага, фініки, родзинки, банани.
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More