Коли роботодавець приймає нового працівника, він хоче переконатися, що людина впорається зі своїми обов'язками. Саме для цього існує випробувальний термін. Розберемося детально, як він працює та які права мають обидві сторони.
Важливо розуміти, що роботодавець не може самостійно встановити випробувальний термін – це можливо лише за згодою обох сторін. Законним випробувальний термін вважається у таких випадках:
За законодавством випробувальний термін не може перевищувати трьох місяців. У деяких випадках, за погодженням з профспілковою організацією, його можуть продовжити до шести місяців.
Читайте також: Сезонна робота в полі: що важливо знати
Під час випробувального терміну роботодавець має право оцінювати професійні та ділові якості працівника, його здатність якісно виконувати обов’язки. Якщо працівник не справляється з роботою, роботодавець може ініціювати розірвання трудового договору.
Важливо: висновок про невідповідність працівника посаді має бути обґрунтованим і підтвердженим документально. Роботодавець повинен зафіксувати конкретні випадки, коли працівник не впорався з дорученою роботою, і отримати письмові пояснення від працівника.
Якщо працівник не згоден зі звільненням через нездачу випробувального терміну, він має право:
Важливо розуміти, що невідповідність посаді визначається лише за об’єктивними показниками. Якщо у працівника є необхідна кваліфікація та стан здоров’я дозволяє виконувати обов’язки, але він робить це неналежним чином з власної вини, його можуть притягнути лише до дисциплінарної відповідальності, але не звільнити.
У разі незаконного звільнення працівник має право вимагати:
Підставою для відшкодування моральної шкоди є порушення трудових прав, яке призвело до моральних страждань та вимагало додаткових зусиль для організації життя.
Читайте також: Пошук роботи або нова професія: як у 2024 році держава допомагала безробітним
В ночь на 3 июля в Одессе в результате удара вражеского беспилотника серьёзно пострадал многоквартирный… Read More
У четвер, 3 червня 2025 року, розпочалася 1226-та доба від початку широкомасштабної агресії країни-терористки Росії… Read More
Унаслідок російської атаки на Одесу в ніч на 3 липня пошкоджено багатоповерховий житловий будинок та… Read More
Заяви про можливу окупацію Одеси - це інформаційний тиск, спрямований на те, щоб змусити Україну… Read More
На сцені Одеського академічного театру музичної комедії ім. М.Водяного – прем’єра оперети Ф.Зуппе «Очарований Боккаччо».… Read More
Випалена земля, задушливий дим, загроза життю людей і тварин... В Одеській області вирують пожежі. І,… Read More