Пенсійний фонд України розпочинають верифікацію – перевірку особистих даних пенсіонерів (крім Пенсійного фонду, її проводять Мінфін та Мінсоцполітики). Після такої перевірки частина пенсіонерів може залишитися без виплат.
За даними Мінсоцполітики, до початку повномасштабної війни соціальні виплати були головною статтею видатків у бюджеті України. І зараз держава витрачає на соцвиплати понад 400 млрд грн. При цьому, упевнені чиновники, частина цієї суми неправомірно сплачується. Перші «претенденти» на позбавлення пенсії – пенсіонери-переселенці, які не мешкають за місцем реєстрації.
Згідно із законом «Про обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування», є як мінімум п’ять причин для того, щоб забрати вже призначену виплату. Так, пенсію можуть забрати у разі, якщо:
Як сказано у тексті закону, пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не встановлено міжнародним договором України.
Ще кілька років тому Міністерство фінансів розпочало процедуру перевірки всіх отримувачів соціальних виплат, у тому числі й пенсіонерів. Крім того, таку верифікацію регулярно проводить і Пенсійний фонд.
Наприклад, перетин кордону фіксуються Міграційною службою. І якщо ви виїхали з країни на тривалий час, ця інформація може потрапити до Мінфіну під час верифікації, там її передадуть до Пенсійного фонду, який може забрати виплату.
Крім того, виплати можуть забрати, якщо українець не має права на виплату, але отримує її.
Наприклад, це стосується самотніх матерів, які відмовляються офіційно виходити заміж для отримання виплати, субсидіантів, які приховують додатковий дохід, та пенсіонерів, які фальсифікували документи при оформленні виплати.
Перевірка відбувається постійно в три етапи:
Верифікацію проводить Мінфін. Для цього відомство аналізує бази даних та порівнює інформацію з різних реєстрів.
Якщо Мінфін бачить підозрілі виплати, то надсилає цю інформацію до Мінсоцполітики, щоб вони провели повторну перевірку.
Якщо порушення підтверджується, виплату можуть або скасувати, або змусити повернути до бюджету. Так, наприклад, через суди повертають зайву субсидію.
У рамках верифікації чиновники одержують таку інформацію:
Вас також можуть зацікавити такі матеріали:
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More