У суботу, 1 березня 2025, в Одесі на вулиці Європейській відкрився новий простір Музею сучасного мистецтва. За свою історію існування, з 2008 року музей змінює пʼяту свою «постійну» локацію. На цей раз простір розмістився в двоповерховому особняку біля Католицького костелу. Музей урочисто відкрився посмертною ретроспективною виставкою одеського художника Дмитра Дульфана. Пропонуємо вам подивитися репортаж з відкриття та обовʼязково запланувати туди візит.
«Як ми скучили», «Нарешті», «Просто не віриться» саме такі фрази частіше за все можна було почути на відкритті Музею сучасного мистецтва. І дійсно, Одесі надзвичайно не вистачало простору, де будуть представлені сучасні автори, актуальні мистецькі проєкти та лабораторії. Особливо це відчутно зараз, під час великої війни, коли загострюються всі відчуття, адже сучасне мистецтво реагує саме на поточні проблеми. Саме тому в новому світлому просторі – сотні людей, знайомі обличчя художників, музикантів, галеристів, багато студентів худграфа та «Грєковкі».
Нинішній музейний простір не дуже великий, але достатній для того, щоб розмістити одну велику, або декілька середніх виставкових проєкти. На першому поверсі розмістилося невеличке кафе та крамниця. Також тут є ще одна важлива на сьогоднішній день локація – сховище.
Однак, на жаль, простір не є зручним для людей на кріслах колісних або родин з дітьми у колясках. Втім, плани на те, щоб він став більш дружнім – є, і ця проблема буде вирішуватися. На жаль, треба констатувати що, жодний заклад культури в центрі міста не може похвалитися необхідними інклюзивними умовами. І ця пробелма стає дедалі актуальнішою та потребує вирішення. Нещодавно ми розповідали про інклюзивний простір для дітей, який створили мами особливих дітей.
Дмитро Дульфан, митець, який пішов з життя в травні минулого року колись сказав: «Ніякого майбутнього не має. Майбутнє – це зараз». Саме ця фраза світиться великими неоновими літерами на фасаді музею. І саме роботи Дмитра розмістилися першими на двох поверхах музею.
Міфічний образ богині Каліпсо, яка тримала своїх полонених в світі ілюзій, стала головною метафорою цієї виставки, символом полону, в якому знаходився митець, пояснює сокураторка виставки, Анна Мораховська.
Виставка «Міражі Каліпсо» буде тривати всю весну, до 1 червня. Вона охоплює всі етапи творчості цього самобутнього митця, який творив на межі традицій та нових сенсів.
Окрім робот Дульфана зібрано багато артефактів, які представляють хроніки не лише одеського арту – числені фото, відео матеріали, ностальгія по раннім девʼяностим, непередбачуваним але мирним нульовим.
Дульфан також захоплювався обʼємними формами які поєднували в собі світло, відео, звук та різноманітні матеріали. Близьким художника вдалося зібрати багато цікавих експонатів та маловідомих робот і навіть, а команді музею – відновити один із знищених часом арт-обʼєктів.
Останні роботи Дульфана – це серія графічних робіт датованих 2023 роком, одна з яких називається «Перемовини». Здається, у Дмитра був не лише талант художника, а й медіума.
Фото авторки
Із серпня та жовтня 2025 року до програми «Доступні ліки» включають нові препарати – від… Read More
Сьогодні, у суботу, 19 квітня 2025 року, напередодні свята Великодня Україна та Росія провели великий… Read More
Завтра, в неділю, 20 квітня 2025 року, у день, коли християни відзначатимуть велике та світле… Read More
Іван Гончарук – юний футболіст із Балти – загинув під час відпочинку в літньому спортивному… Read More
У п'ятницю російський лідер Володимир Путін зробив гучну заяву про тимчасове "великоднє перемир'я" на фронті.… Read More
Черемушки — легендарний спальний район Одеси, що приховує безліч таємниць і пам'яток! У новому відео… Read More
View Comments
Какая прелесть, с музея западного и восточного искуства вывезли 73 картины 16 и 19 века, которым цены нет ,в 2023году, на хранение т.е выездная выставка в Берлин, а мы теперь любуемся мазьней,