Спекотне літо створило чудові умови для розмноження павуків, зокрема отруйних, – каракуртів, тарантулів, жовтосумих павуків. Ця обставина, а також те, що чоловік у Болграді після укусу павука опинився в лікарні, зумовлює необхідність більш серйозного ставлення до ситуації.
Прогулянки у парках, відпочинок у зелених прибережних зонах дарують чудові миттєвості прохолоди серед спекотного літа. Але вони стають сьогодні потенційно небезпечними. Тому, обираючи місце для відпочинку, потрібно звернути увагу на відсутність каміння, острівців трави, тріщин у землі та нір, у яких можуть мешкати павуки. Йти на прогулянку краще у кросівках, щоб захистити ноги, і краще не заходити до хащів.
Уважніше треба ставитись також до роботи у саду чи на городі. Рукавички – незамінний атрибут, особливо на городі. Як і закрите взуття.
Читайте також: Мешканець Одеської області потрапив до реанімації через укус павука
Каракурт – один із найотруйніших павуків. Це чорні павуки з круглим тілом, розміри яких можуть досягати двох сантиметрів. Самці мають характерний малюнок із червоних плям, оточених білим.
Цей вид мешкає на узбережжях, у низинах, біля бур’янів і трави, на городі (якщо після поливу утворилося вологе середовище).
Укус каракурта болісний. Зазвичай людина відчуває дію отрути за 15-30 хвилин, протягом першої години біль віддає в кінцівки або живіт. Може з’явитися пітливість, нудота, підвищена температура, утруднене дихання, біль у м’язах, головний біль та судоми.
Тарантул – найбільший павук в українській фауні, який може зустрітися людині у полі, на городі, пасовищі, узбіччі дороги. Вони риють у землі нірки, іноді до метра глибиною, які вистилають павутиною.
Як і інші павуки, тарантули не нападають першими. Укус тарантула можна порівняти з укусом бджоли. Він не є смертельно небезпечним для людини, але може загрожувати досить сильною алергічною реакцією.
Жовтосумий павук має жовте тіло та чорні хеліцери. Він не плете сіток і живе у траві.
Кожного літа медики стикаються з двома-трьома випадками укусів цього павука. Хоч його й не вважають небезпечним для людини, але його укус може викликати алергічну реакцію.
Ще на тему: Жителі Одеси, що повзають
У МОЗ наголосили, що у разі укусу павука важливо звернутися до найближчого медичного закладу. Лікар огляне місце укусу та надасть рекомендації щодо подальшого нагляду чи лікування, враховуючи стан здоров’я постраждалого.
У випадку алергічної реакції на укус (наскільки сильною вона буде, залежить від індивідуальних особливостей постраждалого) та погіршення самопочуття, пацієнта можуть направити до стаціонару для подальшого лікування.
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
У Подільській громаді презентовано мобільне аварійне джерело живлення - інноваційний комплекс із дизельним генератором, фотоелектричною… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More