Статті

В Одесі преображають Прохорівський сквер: там будуть особливі дерева

В одеському Прохоровському сквері відбуваються значні зміни. Тут повністю перетворюють Алею Праведників світу, упорядковують інші куточки старого скверу на межі центру міста та Молдаванки.

На одеській Алеї Праведників світу висаджено молоді клени

Ще нещодавно Алея Праведників світу постала перед нами «порожньою»: зникли берези та таблички поруч з ними з іменами тих одеситів, які рятували євреїв під час окупації міста в роки Другої світової війни. У ті часи це була околиця міста, і саме звідси починалася дорога смерті одеських євреїв.

Як з’ясувалося, багато берез не прижилися, деякі були зламані, таблички теж потребували оновлення: багато було розбито.

Зараз перед нами зовсім інша картина: тут співробітниками Горзелентреста висаджено понад сотню гостролистих кленів. Берези, що вижили, пересаджені в сквер «Аеропортівський».

Як стверджують фахівці Горзелентреста, кленам буде максимально комфортно в посушливому південному кліматі. Вони мають пишне листя, що забезпечить затишок усім, хто відпочиватиме в сквері.

«Кожне дерево присвячується українцям та представникам інших національностей, які в роки окупації Одеси ризикували своїм життям і приховували у себе євреїв, рятуючи їхнє життя. І сьогодні діти, онуки цих людей можуть прийти до цієї алеї та згадати своїх героїчних родичів», — зазначає голова Одеської регіональної асоціації євреїв-колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів Роман Шварцман.

У Прохорівському сквері — нові іменні таблички та інші зміни

Поряд з кожним молодим деревцем комунальники зараз установлюють таблички з іменами Праведників світу. Ці таблички виглядають зовсім інакше, ніж ті, які були раніше.

Нагадаємо, в Асоціації нам повідомили, що перед встановленням цих табличок було проведено велику роботу з уточнення прізвищ та імен Праведників світу: на колишніх траплялися неточності в написанні.

Крім цього, у сквері йде фарбування лав, проводяться й інші роботи з поліпшення Прохоровського скверу.

Читайте також:

Фото автора

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Recent Posts

  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22