На одеській Алеї Праведників світу висаджено молоді клени

1000 грн від держави на передплату друкованих медіа

Ще нещодавно Алея Праведників світу постала перед нами «порожньою»: зникли берези та таблички поруч з ними з іменами тих одеситів, які рятували євреїв під час окупації міста в роки Другої світової війни. У ті часи це була околиця міста, і саме звідси починалася дорога смерті одеських євреїв.

Як з’ясувалося, багато берез не прижилися, деякі були зламані, таблички теж потребували оновлення: багато було розбито.

Зараз перед нами зовсім інша картина: тут співробітниками Горзелентреста висаджено понад сотню гостролистих кленів. Берези, що вижили, пересаджені в сквер «Аеропортівський».

Як стверджують фахівці Горзелентреста, кленам буде максимально комфортно в посушливому південному кліматі. Вони мають пишне листя, що забезпечить затишок усім, хто відпочиватиме в сквері.

«Кожне дерево присвячується українцям та представникам інших національностей, які в роки окупації Одеси ризикували своїм життям і приховували у себе євреїв, рятуючи їхнє життя. І сьогодні діти, онуки цих людей можуть прийти до цієї алеї та згадати своїх героїчних родичів», — зазначає голова Одеської регіональної асоціації євреїв-колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів Роман Шварцман.

У Прохорівському сквері — нові іменні таблички та інші зміни

Поряд з кожним молодим деревцем комунальники зараз установлюють таблички з іменами Праведників світу. Ці таблички виглядають зовсім інакше, ніж ті, які були раніше.

Нагадаємо, в Асоціації нам повідомили, що перед встановленням цих табличок було проведено велику роботу з уточнення прізвищ та імен Праведників світу: на колишніх траплялися неточності в написанні.

Крім цього, у сквері йде фарбування лав, проводяться й інші роботи з поліпшення Прохоровського скверу.

Читайте також:

Фото автора

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі