Новини Одеси та Одеської області

Дачні поради на весну: перекис водню, мармурова крихта та газон для лінивих

Дачні поради на весну: перекис водню, мармурова крихта та газон для лінивих

Незважаючи на прогнози погоди, весна цього року не є особливо ранньою, багато похмурих днів, що призводить до переростання розсади, а у відкритому ґрунті ще можливі заморозки. Однак є добрива, які можуть пригальмувати витягування розсади та підвищити холодостійкість рослин, зокрема суниці.

Які квіти не варто садити

Хохлатка

Не всякі багаторічні і навіть однорічні квіти варто висаджувати в квітнику. Потрапивши у більш сприятливі умови, деякі з них можуть розростатися та виживати інші рослини.

Якщо ви не знаєте, до якої родини належить рослина, що сподобалася, і який у неї характер росту, не поспішайте нести її в сад. Серед них можуть бути не характерні для нашої флори види, які витіснятимуть інших. Наприклад, кислиця або чубатки, які навесні радують бузковими ніжними квітками. Потім рослини нескінченно поширюються і стають бур’янами. Незабудки завдяки липким щетинкам можна випадково занести в сад на одязі або взутті з лісопосадки або поля. Тому, повертаючись додому після лісової прогулянки, огляньте себе та свого пса, щоб не поселити на присадибній ділянці непроханих гостей.

Як використовувати перекис водню для знезараження насіння

Вирощуючи на дачах лікарські рослини, ми часто називаємо такі посадки «аптека на грядці». Але часом навіть не замислюємося, що ліки зі звичайної аптеки давно допомагають нам боротися з хворобами та шкідниками рослин, виступають як підживлення.

Перекис водню може з успіхом замінити традиційну марганцівку для знезараження насіння: їх замочують у 10-відсотковому розчині перекису на 20 хвилин, а потім промивають водою і висушують.

Можна використовувати перекис водню як стимулятор росту: насіння замочити на 12 годин (а важкосхоже насіння, на кшталт петрушки, моркви або буряка, — на добу) в 0,4-відсотковому розчині перекису. Після цього також промити і просушити до сипучого стану.

Столова ложка перекису на відро води з додаванням 40 крапель йоду — розчин для профілактичного обприскування томатів проти фітофторозу протягом 15 хвилин після приготування розчину.

Трихопол застосовують як профілактичний засіб проти фітофтори: одну таблетку розчиняють в 1 літрі води і обприскують томати кожні два тижні.

Що робити, якщо редька йде в колір

Швидкий перехід листової маси редис у колір шкодить коренеплоду, він підсихає, грубіє, стає дерев’янистим або зовсім не їстівним.

Не буває редис, яка не утворює квітконос. Інакше як він розмножуватиметься? Вся надія лише на селекцію, коли рослини зацвітають пізно, вже після утворення повноцінного коренеплоду. Таких сортів не так багато, тому перевагу краще віддати гібридам. Варто вибирати призначені для весняного, пізнолітнього та осіннього термінів вирощування. Вони більш врожайні, однорідні за величиною та формою коренеплоду, ніж сорти, а також мають стійкість до стеблування та погодних стресів.

Ну і, звичайно, потрібно дотримуватися умов вирощування, адже редька — рослина короткого світлового дня. Забезпечити такий режим природним шляхом можна лише тоді, коли світловий день повільно збільшується навесні і також повільно зменшується восени. Коли світловий день більше 14 годин, сіяти редис не варто.

Для зниження ймовірності появи квітконоса необхідно тримати ґрунт постійно помірно вологим: періодично поливати середніми і малими дозами під час всього періоду вирощування. Не можна допускати загущення посівів!

Облаштування ділянки: газон для лінивих

конюшина

Навіть невеликий газон прикрасить будь-яку присадибну ділянку. Але, незалежно від площі, газон потребує регулярних скошувань. На щастя, газон для «лінивих» дачників існує.

У природі такий газон можна побачити з конюшини білої. Навіть якщо його скосити до цвітіння (що не обов’язково), він відросте не на повну висоту, приблизно на 5-7 сантиметрів, і може навіть повторно зацвісти, але набагато рідше.

Якщо такий газон косити кілька разів за сезон, можна отримати зелене покриття, дуже стійке до витоптування. До речі, вам не знадобляться ніякі підгодівлі.му що конюшина належить до сімейства бобових, які фіксують азот з повітря і збагачують ґрунт.

Конюшина не сильно живуча, і з часом буде потрібно підсів нового насіння. А якщо вже зовсім не хочете косити газон, то відразу висівайте насіння мікроклеверу, який виростає всього на 4-6 сантиметрів у висоту.

Який розмір горщика вибрати для томатного куща

горщик для томатного куща

Експериментально доведено, що рівень розвитку томатного куща залежить від розміру розсадної склянки.

Так, при ємності розсадної склянки 0,4 літра, 0,7 літра і 3,0 літра насіння одного гібрида дають практично однакові рослини по висоті. Рослина у великій склянці була на 2 сантиметри вище та діаметр стовбура на 1 міліметр більше. Через 10 днів після висадки в ґрунт третя рослина за площею листового апарату та товщиною стебла майже вдова перевищила розсаду з малих склянок. Великий контраст відзначався і за висотою.

Пояснюється все просто: рослина з 3-літрової склянки після висадки у відкритий ґрунт не витрачала сили на розвиток кореневої системи завдяки великому об’єму ґрунту. Тому, якщо дозволяють умови і ви хочете отримувати суперранню продукцію, вирощуйте частину розсади томатів та перців у горщиках з великим об’ємом ґрунту.

Як збагатити ґрунт кальцієм за допомогою мармурової крихти

Скільки б ви не вносили сидератів і бур’янів у ґрунт при посадці розсади, у цій зеленій масі не вистачає одного важливого елемента – кальцію. Особливо при вирощуванні томатів, перців, баклажанів та огірків.

Для компенсації кальцію можна вносити крейду, а краще доломітове борошно: 1 склянку на квадратний метр. Також можна внести деревну золу – 5 літрів на квадратний метр. Але набагато простіше вирішити проблему дефіциту кальцію можна шляхом внесення в ґрунт мармурової крихти.

Велика частина добрив, що вносяться, проходить повз коріння. А у вигляді мармурової крихти кальцій буде повільно (але швидше, ніж яєчна шкаралупа) розчинятися в ґрунті і повільно поглинатися рослинами. Крім того, такий кальцій не різко змінюватиме мінеральний склад ґрунту. Норма внесення мармурової крихти у ґрунт на глибину 10-15 сантиметрів становить 170 грамів на квадратний метр, і про щорічне внесення кальцію у будь-якому вигляді можна забути мінімум на 20 років. Цей агроприйом дуже ефективний для теплиць.

Томати: як уповільнити зростання розсади

Через похмуру погоду, недостатнє штучне освітлення, порушення температурно-вологісного режиму розсада томатів витягується.

Щоб пригальмувати витягування розсади, необхідно витримувати три умови: температурний режим – 18 градусів вдень і 17 градусів вночі, для чого відкривають кватирку в приміщенні; підсвічування з 6 ранку до 23 години; обмеження поливів до легкого підсушування ґрунту.

Схема уповільнення росту томатної розсади полягає в двох послідовних підживленнях під корінь і по листку одночасно. Для підживлення під корінь розчиняють в 1 літрі води 2,5 г монофосфату калію, по листку концентрація менше – 2 г на 1 літр води. Важливо відміряти кількість добрива, не перевищуючи його концентрацію!

Підживлення під корінь зручно проводити медичною спринцівкою: 30-50 мілілітрів під одну рослину (на горщик ємністю 200 мілілітрів). Поливи проводять тільки після підсихання ґрунтосуміші, щоб вода не виділялася (!) через дренажні отвори. Це досягається за рахунок використання якісного вологоємного ґрунту. Через годину після кореневої підгодівлі проводять підживлення по листку так, щоб розчин наносився у вигляді туману, без стікання крапель!

Другий і останній цикл кореневої та позакореневої підгодівлі з інтервалом 1 годину проводять при наступному поливі, тобто. після підсихання ґрунту. Якщо розсада вирощується у стаканчику, то термін поливу легко визначити щодо зменшення ваги ґрунту.

Завдяки такій безазотній схемі підживлення монофосфатом калію, через 7-10 днів розсада «присяде» у зростанні, стовбури стануть товстішими, а розсада зеленішою і міцнішою.

Як підвищити холодостійкість полуниці

холодостійкість полуниці

Головні вороги ягоди під час цвітіння — холод і довгоносики, що викликає потемніння зав’язі — утворюються чорні крапки в середині квітки. Тільки від довгоносика ще утворюється ямка, тому що личинка виїдає квітки.

Одноразове підживлення полуниці допоможе вберегти рослини від холоду і дасть сили на відновлення, а ягода буде міцною і солодкою. Робити таке підживлення найкраще до цвітіння, коли бутони тільки сформувалися, але не розкрилися.

Необхідно взяти по одній столовій ложці сульфату магнію та сульфату калію на 10 літрів води.

Фосфор засвоюється рослинами повільно, він потрібен для формування квіток і надання солодощі плодам. Калій підвищує холодостійкість всіх рослин, і також надає полуниці солодощі. Магній є складовою хлорофілу, а холод часто призводить до його руйнування.

Добре зволожені грядки прямо по листі проливають лійкою з розрахунку 10 літрів розчину на два квадратні метри.

Читайте також: Дані поради на березень: обробка рослин від шкідників та хвороб

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції