Статті

Коли Україна вступить до НАТО і як це вплине на хід війни

Шлях та співпрацю з НАТО Україна розпочала ще за часів незалежності. Збройна агресія рф лише посилила це співробітництво. Світові лідери підтримують прагнення нашої держави приєднатися до Альянсу. Навіщо це Україні, який її шлях та вигода з цього? Про це читайте далі.

Вступ України в НАТО — гарантія безпеки?

Майбутнє євроатлантичної безпеки визначається на полі бою в Україні, а вступ нашої держави в ЄС і НАТО — в інтересах як нашої держави, так і самого Альянсу.

— Українська сила, стійкість та хоробрість стануть вагомим внеском до колективної безпеки, так само як велике, загартоване в бою та взаємосумісне з арміями союзників українське військо, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

82% українців підтримують приєднання України до НАТО. Це дані опитування, яке провів Центр аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Через виклики російської агресії українці хочуть об’єднатися з Північноатлантичним альянсом. Політолог Михайло Шабанов пояснює таку підтримку ментальними змінами в свідомості громадян. На його думку, Україна — невід’ємна частина безпеки в Європі.

Входження України до НАТО не буде швидким

Політолог Михайло Шабанов

Політолог Михайло Шабанов розказав, що Україна має довгу історію співпраці зі структурами Північноатлантичного альянсу. Ще з часів незалежності. Наша країна хотіла отримати ПДЧ — план дій щодо членства. Цю позицію з минулого року переглянули. Тепер наша держава має намір вступити до НАТО. Альянс визначив, що входження України не буде швидким. Але є ряд країн, які нас підтримують.

Політолог відмітив, що для України в Альянсі є явні переваги — перелаштування на натівське спорядження. Також є і позиція НАТО. Вона визначена десятою статтею. Стосується того, що Україна має завершити війну перемогою.

— Ми маємо продовжувати підтримувати можливості українців, щоб вони перемогли. Росія не може вийти з цієї війни з перемогою, наше майбутнє просто не витримає цього, — заявив Верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі.

Політолог вважає, що ситуація з Україною непроста. На його думку, треба застосувати усі потужності, в тому числі дипломатичні, щоб входження сталося.

— Альянс сам цього потребує, адже Україна є потужним форпостом проти російської агресії. Вона загрожує багатьом членам — країнам НАТО. Зокрема, країнам Балтії, — сказав Михайло Шабанов.

Він вважає, що рада Північноатлантичного альянсу для України запропонує якусь систему приєднання.

Що Україні дасть вступ до НАТО

На думку політолога, потенційне входження в НАТО надає Україні можливості для масштабного реформування системи обороноздатності та оборонних закупівель. Україна, яка співпрацює з НАТО з 1992 року, є активною учасницею більшості програм та операцій НАТО. Зокрема, «Сі Бриз». Якщо Україна приєднається повністю, то її обов’язком буде участь в операціях Альянсу.

НАТО потребує витрат з держбюджету — 2% ВВП країни щорічно. Але на противагу цьому міжнародний статус України підвищиться. Приєднання до Альянсу — це геополітичне рішення, яке змінює відношення до країни.

— Наші партнери бачать, наскільки натівське оснащення, озброєння змінює українську армію, — сказав політолог. — Партнери визнають, що наші успіхи приголомшливі. Отже, членство в НАТО — вигідне для нашої країни як частини єдиної системи європейської і світової безпеки.

Михайло Шабанов нагадав, що колись НАТО створили заради протидії СРСР.

— Завдяки Україні НАТО сьогодні реформується, переглядає свої позиції, збільшує і стимулює партнерів Альянсу до підвищення обороноздатності, — відмітив фахівець.

На його думку, члени Альянсу витрачають більше коштів на оборону. Тому партнерство потрібне для протистояння групі тоталітарних держав. Михайло Шабанов підкреслив, що входження до Альянсу спричинить цілу низку реформ в Україні.

— Найперше, підвищення соціального захисту військових та їхніх сімей. Підвищаться витрати на медицину. Реформа обороноздатності армії, боєздатності інших спецслужб країни, — вважає політолог.

Це вкрай потрібно для нас.


Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Читайте також:

Share
Ольга Лопатюк

Люди для мене – джерело нового. Люблю їх слухати, як вони розкриваються. Цікавлюсь соціологією, психологією, політикою, економікою. Маю досвід роботи на телебаченні: в новинній службі, авторських проєктах, працювала телеведучою прямих етерів.

Останні статті

  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Ресторан McDonald`s у центрі Одеси скоро закриють – названо причину

Один із ресторанів швидкого харчування McDonald`s в Одесі, розташований по вулиці Дерибасівській, 23 у будинку-пам'ятнику… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

«Українське ППО б’є по житлових кварталах»: як росіяни виправдовують свої військові злочини

Російські пропагандисти поширюють черговий фейк про те, що українська ППО нібито б'є по своїх житлових… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі зробили платними дві сотні паркомісць навколо відомого парку

В Одесі стануть платними майже 200 місць для паркування навколо парку Перемоги. Надходження від зборів… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Де роздрукувати книгу в Україні

Необхідність роздрукувати книгу знайома багатьом: викладачам та студентам, вчителям та батькам школярів, молодим вченим та… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Як самостійно дізнатися про землетрус наперед

Нещодавно "Одеське життя" розповіло про кілька аспектів землетрусу, що жахнув увесь світ, у Туреччині. А… Читати далі

2024-09-19