Статті

«Третя платіжка» за газ: яких витрат очікувати українцям?

Із січня 2024 року українці почнуть отримувати «третю платіжку» за газ. Вона містистиме вартість послуг за утримання внутрішньобудинкових систем. Зокрема, йдеться про техогляд газового обладнання, перевірку тяги в димових каналах, справність сигналізаторів загазованості тощо.

Як часто приходитиме «третя платіжка» і яких витрат очікувати споживачам, з’ясовував Центр громадського моніторингу та контролю.

За що доведеться заплатити у «третій платіжці» за газ?

Наразі українським споживачам приходять дві платіжки за газ: за однією сплачують вартість спожитого палива, за іншою – його транспортування. У ці платіжки не входить плата за утримання внутрішньобудинкових мереж. Саме ця платня і прийде у так званій «третій платіжці».

За інформацією голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, кількість робіт із обслуговування мереж всередині багатоквартирного чи приватного будинку – доволі значна. І проводити їх необхідно регулярно. Зокрема, один раз на рік спеціалісти повинні здійснювати візуальний огляд газопроводів, перевіряти наявність вільного доступу до них, стану кріплень газопроводу. Фахівці також перевіряють нагерметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання. У приватних будинках це можна робити раз на рік, а от у багатоквартирних – двічі: до та після опалювального сезону.

Читайте також: Шахраї пропонують українцям «соціальний тариф» на газ

«Щороку, одночасно з техоглядом газового обладнання здійснюється перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах. Також, не рідше одного разу на рік, надавач послуг повинен перевірити належну роботу стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень. Один раз на три роки (саме в міжопалювальний період) у багатоповерхівках випробовують на щільність під певним тиском ділянки газопроводів»,

– розповів у соцмережі Попенко.

Як часто приходитиме нова платіжка за газ?

5 грудня 2023 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила типовий договір на технічне обслуговування. Відповідні зміни внесли й до Кодексу газорозподільних систем. Тепер оператори газорозподільних систем повинні забезпечити типові договори із співвласниками багатоквартирних чи власниками приватних будинків. Ці договори не передбачають підпису обома сторонами. Фактом підписання вважатимуть надання самої послуги розподілу газу. Тобто, якщо ви офіційно не відключились від газопостачання, то такий договір буде розповсюджуватися і на вас. Найімовірніше, платню за обслуговування будинкових мереж за цими договорами будуть збирати один раз на рік.

Ще на тему: Тарифи на комуналку в Україні суттєво зросли: за що платимо більше

Якими будуть витрати?

Скільки саме доведеться заплатити за обслуговування внутрішньобудинкових систем – наразі невідомо. Спершу НКРЕКП повинна встановити граничні ціни, дорожче за які послуга коштувати не може. А вже кінцеву вартість робіт оцінить надавач послуги.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 року українці самі обирають постачальника газу та заключають із ним договір.

Раніше ми розповідали, чи можна повернути гроші, якщо помилились у платіжці за газ.

 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День четвертий і п’ятий: відкривати нові грані культури й історії

Фестиваль «Одесі-610»... П’ять днів промайнули, більш ніж насичена програма тепер теж стала історією міста. Що… Read More

21-05-2025 в 21:58
  • Новини

Завтра частина Одеси залишиться без газу – чому і кому не пощастить

Завтра, у четвер, 22 травня 2025 року, у низці будинків Київського району Одеси до вечора… Read More

21-05-2025 в 20:59
  • Новини партнерів

Фільтр-глечик для води: як вибрати і що важливо знати

Чиста вода – це найважливіший елемент для здоров'я, і ​​фільтри глека стали одним із найзручніших… Read More

21-05-2025 в 20:43
  • Новини

Погода в Одесі 22 травня: майже літо

За даними синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 22 травня 2025 року,… Read More

21-05-2025 в 19:59
  • Статті

Безбар’єрність на Одещині: прогулянка на візку сільськими вулицями

Через війну в країні ми все частіше бачимо на вулицях людей з інвалідністю, яким доводиться… Read More

21-05-2025 в 18:31
  • Новини

Концерти в Одеському Ботанічному саду відкривають сезон

Жива класика просто неба, серед квітів і дерев – у Ботанічному саду знову стартують концерти… Read More

21-05-2025 в 17:58