Статті

Сьогодні — День рибалки: 5 фактів про рибу та рибну ловлю

День рибалки та працівників рибного господарства в Україні відзначається у другу неділю липня. Цього року він припадає на 9 липня.

Традиційно цього дня всі рибалки з’їжджаються сім’ями до водойм і влаштовують спортивну рибалку та різноманітні змагання у риболовлі. А потім готують величезний котел юшки.

Ми вітаємо всіх рибалок і ділимося цікавими фактами, що стосуються риби та риболовлі.

День рибалки: історія свята

У пострадянських країнах це свято відзначають із 1965 року. Час вибраний невипадково: зазвичай до липня закінчується заборона на лов риби через нерест. До того ж у роки рибальство було однією з провідних галузей промисловості. Зі святом можна привітати всіх, хто працює у цій сфері – співробітників рибних господарств та інспекцій, рибогосподарських навчальних закладів, взагалі всіх, для кого рибалка – частина життя.

До речі, 27 червня святкують Всесвітній день рибальства.

Особливості національної риболовлі

У первісні часи люди ловили рибу голими руками або за допомогою загостреної палиці, заганяючи видобуток на мілину. Та й сьогодні у деяких культурах збереглися особливості національної риболовлі. Наприклад, в Африці є місця, де рибу ловлять лопатою. Вона заривається у прибережний мул, і її просто викопують. У Південній Америці ловити рибу допомагають дельфіни: вони заганяють її у мережі. У Бангладеш у такому лові місцевим рибалкам допомагають видри. Схожий спосіб лову з давніх-давен популярний в Японії – тут рибу ловлять за допомогою бакланів. А в Новій Гвінеї аборигени навчилися використовувати як мережу павутину.

Календар риболовлі на липень:

  • 6, 21, 27 липня — середнє клювання;
  • 7-12, 22-26 липня – дні без клювання;
  • 13-17, 28, 29 липня — хороше клювання;
  • 18-20, 30, 31 липня — відмінне клювання;
  • Коли з’явилася перша вудка.

Коли з’явилася перша вудка

Найперша у світі вудка була дуже проста. Лише палиця з прив’язаною до неї ліскою. До речі, історики вважають, що китайські рибалки першими виготовили металеві гачки і використовували як волосінь шовкову нитку. А наживкою був рис. У XV столітті до вуд стали кріпити кільця, які підтримували волосінь уздовж вудки. А ось котушки, на які намотується волосінь, були вигадані у XVII столітті – вони запобігали сплутуванню волосіні.

Що символізує риба у різних культурах

Риба – найважливіший та священний символ практично у всіх культурах світу. Вона символізує щастя і свободу (безперешкодно плаває у воді), родючість та достаток. А для перших християн риба була одним із символів Ісуса Христа.

Саме тому в багатьох країнах рибалки й досі користуються великою повагою.

Чи вміє риба чути

Риба добре чує різні звуки. Багато видів риб сприймають звуки через стебла очерету, латаття та інші опущені у воду рослини та предмети, навіть кинутий камінь. Бічна лінія риб теж є своєрідним вухом. Однак підводні жителі дуже бояться галасу – він може спричинити великий стрес.

Поради бувалих рибалок:

  • Риби дуже чутливі до запахів, тому краще використовувати наживку із запахом часнику, ванілі, коріандру, кропу.
  • Під час вилучення гачка з рота риби переверніть черевцем вгору. Так риба не буде чинити опір, а ви не поранитеся про її шипи.
  • Класичну юшку треба варити із трьох або чотирьох видів риби. Найчастіше використовують м’ясо судака, окуня, йоржа та сига.

Читайте також: Онлайн карта дозволених місць для риболовлі в Одесі

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19