Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя за майбутнє країни, висловлюємо повагу до тих, хто боровся проти фашизму і вистояв у цій боротьбі. Особливо важливо це зараз, коли в Україні триває війна проти її народу, проти демократії та права будувати власне життя.
Одесити ніколи не забували про воєнну історію Одеси. Дедалі частіше згадуємо ми її і зараз, коли на собі можемо відчути все те, що відчували жителі міста в роки минулої війни. Це об’єднує нас сьогодні і дає сили вистояти.
Одесити воювали на різних фронтах і напрямках, багатьом довелося дійти до Берліна, але особливим щастям для них було захищати і звільняти рідне місто від ворога. На жаль, людське життя нетривале, і ветерани невблаганно йдуть у свій останній бій. З кожним роком їх залишається все менше, але ми пам’ятаємо і шануємо їхній подвиг.
За даними ветеранських організацій, в Одесі станом на 1 березня 2024 року проживає 33 учасники бойових дій, усі вони старші за 95 років.
Також у місті живуть 205 ветеранів Другої світової війни — їм від 89 до 95 років.
«Дітей війни», тобто тих, хто народився до 1 вересня 1945 року, в Одесі проживає +33 тисячі осіб.
10 квітня 1944 року війська 3-го Українського фронту за участю партизанів і підпільників звільнили Одесу від нацистських окупантів. Нині в Одесі проживає тільки один учасник Другої світової війни, який брав участь у визволенні рідного міста. Це — Євгеній Семенович Ахлупін, зараз йому 98 років.
Щодо Одеської області, то тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях під час Другої світової війни, тут проживає 61 особа.
Ветеранів війни серед жителів області — 255391 особа.
Крім того, багато жителів області мають статус «діти війни», таких в Одеській області — 50840 осіб.