Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов під час прямої телефонної лінії для внутрішньо переміщених осіб розповів, як діяти у разі цькування дитини у школі.
Доброго дня. Наша сім’я перебувала за кордоном, коли повернулися й діти пішли до нової школи, стикнулися з булінгом з боку однокласників. Вчителі та адміністрація школи нічого дієвого не роблять. Порадьте, що краще: боротися за свої права чи змінити школу? І чи можна це зробити посеред навчального року?
Обов’язково потрібно написати заяву на ім’я директора школи і навести факти, що вказують на ознаки булінгу – дата, час та докладний опис подій. Лише факти – без оцінок та звинувачень.
Важливо, щоб заява була складена відповідно до статті 5 Закону України “Про звернення громадян”. Якщо складете заяву неправильно – вам можуть відмовити у її прийнятті за формальними ознаками. Можна відправити заяву рекомендованим листом з описом і повідомленням про вручення. Або особисто надати один примірник заяви до школи, а собі залишити копію заяви з позначкою про реєстрацію.
На підставі заяви, відповідно до Наказу МОН № 646 від 28.12.2019 р., директор має негайно скликати постійно діючу комісію з протидії булінгу, яка створюється на початку кожного навчального року, і розглянути вашу заяву.
Також протягом доби з моменту отримання заяви директор повинен повідомити поліцію, яка складає адмінпротокол, проводить розслідування і відкриває провадження у разі підтвердження факту булінгу. Ви маєте також пам’ятати, що ненадання відповіді на ваше звернення протягом 30 календарних днів (у деяких випадках 45 днів), настає адміністративна відповідальність і ви можете сміливо йти до суду з позовною заявою та вимагати накладання стягнення на адміністрацію школи.
Читайте також: Українські діти за кордоном: як навчатись у двох школах одночасно, які документи потрібні, щоб повернутися
Доброго ранку, любі друзі! Неділя — ідеальний день для відпочинку й сміху. Зустрічайте нашу нову… Read More
Сьогодні, 6 липня, рівень сонячної активності залишається в межах норми, значних геомагнітних збурень не прогнозується. Read More
Сьогодні все більше власників свійських тварин шукають способи оптимізувати здоров'я своїх вихованців, переходячи до цілісного… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 6 липня 2025 року, в… Read More
Одеський Міський сад знову став свідком живого концерту. Просто неба, біля нашої витонченої ротонди, лунали… Read More
У Чорному морі з'явилася смертельно небезпечна риба – тетраодон (відомий також як фугу). Цей хижак… Read More