Літо, спека… І, на жаль, через недогляд та несвоєчасне відправлення в холодильник деякі приготовлені нами страви можуть зіпсуватися. І що робить більшість із нас, наприклад, із прокислим супом чи борщем? Правильно: виливає вміст каструлі в унітаз. А використану кавову гущу чи навіть чайну заварку куди ми найчастіше подіємо? Правильно: не в раковину, то в унітаз...
Але виявляється, що наша каналізація здатна «переварити» далеко не всі відходи. І не слід ставитися до унітазу як до відра для сміття – загрожує вельми негативними наслідками! Що ж категорично не можна викидати-зливати-змивати в унітаз, дізнавалася «Одеське життя».
Не можна викидати в унітаз зібрані з гребінця волосся. Це ж стосується і вовни наших домашніх вихованців після вичісування. Нагромаджуючись і збираючись у грудку, волосся і шерсть легко утворюють затор у каналізаційній трубі, і прочистити його буде дуже важко навіть сантехніку.
Тому волосся і шерсть повинні потрапляти тільки у відро для сміття.
Багато хто зливає використане масло в стік раковини або в унітаз. Але ця ідея – не найкраща: охолоджений жир прилипає до стінок каналізаційної труби та притягує до себе інші забруднення. Саме через це часто утворюються засмічення, що не пропускають рідину.
Для утилізації масла слід його охолодити, а потім акуратно вилити в целофановий пакет і викинути в смітник.
У контейнер пилососа потрапляє найрізноманітніше сміття: дрібні камінці, волосся, вовна, втрачені дрібні речі, бруд тощо. Все це легко може створити затор у каналізації, якщо потрапить до унітазу.
Тому вміст пилососа повинен потрапляти тільки у відро для сміття, а перед цим його краще додатково упаковати в пакет. У разі миючого пилососа слід, озброївшись рукавичками, відокремити дрібне сміття від брудної води. Брудну воду можна злити в унітаз, а решту відправити у відро для сміття.
Навіть «нешкідливі», на перший погляд, залишки супу можуть викликати засмічення каналізаційної труби. Адже до унітазу потрапляє не лише бульйон, а й макарони, рис, овочі, м’ясо та інші залишки продуктів. У трубі все це може перетворитися на сліпу розбухлу грудку.
Тому в унітаз можна виливати лише рідину, а тверді залишки їжі – тільки на смітник.
Багато хто, не замислюючись, після приготування кави промивають турку в раковині прямо з залишками напою. Але в трубі частинки кавових зерен злипаються з іншими забрудненнями та утворюють досить щільну пробку.
Тому перед миттям турки слід остудити її та викинути кавову гущу у смітник, скориставшись серветкою.
Читайте також:
В Одесі поліцейські затримали іноземця, який вербував українок для сексуальної експлуатації за кордоном. Read More
Знана майстриня страв та випічки Марія Саракій з Гвоздавки Першої Зеленогірської громади у свої 73… Read More
Фестивалі, зіркові гості та гумористичні шоу. Все це відбудеться в Одесі цими вихідними. Ми допоможемо… Read More
Неймовірно насичені та різноманітні вихідні чекають одеситів. Від україно-китайського фестивалю до занятть з новітніх технологій… Read More
Житель Кулевчанської громади Білгород-Дністровського району погрожував підірвати осколкову гранату в будинку, де перебували дружина, теща… Read More
Зарплата мера Одеси Геннадія Труханова за рік зросла вчетверо і вивела його в десятку міських… Read More