Новини Одеси та Одеської області

Опалення в Одесі: платити за тепло доведеться навіть тим, хто відмовився від опалення

Опалення в Одесі: платити за тепло доведеться навіть тим, хто відмовився від опалення

Одеситам, які відмовилися від опалення, все одно доведеться за нього заплатити. Про подробиці розповідає «Одеське життя».

Нові рахунки за опалення

З’явилися нові рахунки за опалення на підставі наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року. Згідно з новаціями, з січня 2022 року «загальнобудинкові потреби опалення» — теплоенергія, витрачена на опалення місць загального користування (парадні, сходові майданчики, вестибюлі) та допоміжних приміщень, повинні оплачуватися всіма мешканцями. У тому числі й тими, хто від центрального опалення відмовився та встановив у своїй квартирі індивідуальне. Оплачувати «відмовникам» доведеться навіть стояки у своїх квартирах: за ізольовані – 7 ватт на погонний метр, неізольовані – 14 ватт на погонний метр.

Немає лічильника — плати за відсотками

отопительный сезон, холодные батареи

Обсяг теплової енергії, яка має використовуватися в місцях загального користування, розраховується за показаннями будинкового лічильника. Якщо вузол обліку не встановлений — за нормами споживання теплової енергії. Визначається обсяг споживання відповідно до проекту будинку або результату енергетичного аудиту.

Але часто проектом прилади опалення передбачені, а практично їх демонтували. В цьому разі, згідно з новаціями, «відрубані» батареї повинні бути відновлені виконавцем послуг з управління багатоквартирним будинком. Щоправда, залишається відкритим питання – коли і чиїм коштом?

Якщо ж у тепловиків немає даних про площу місць загального користування в будинку, наявність приладів опалення у його підвалах та на горищах, обсяг теплоенергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення, визначається спрощено: як частина загального обсягу теплової енергії на опалення всього будинку.

Так, частка загального обсягу споживання теплоенергії становить: для 1-5-поверхового будинку — 25%; для 6-10-поверхового будинку – 20%; для будинку вище 10 поверхів – 15%.

Опалення в Одесі: чому ми так багато платимо за тепло?

Теплоспоживання без батарей

Зважаючи на все, у «Теплопостачанні міста Одеси» (ТГО) морочитися з проектною документацією будинків не стали. І вирахували одеситам нормативний відсоток. У тому числі мешканцям тих будинків, де місця загального користування не опалюються, або де проектом це не передбачено.

Водночас, директор ТГО Ганна Позднякова стверджує, що додаткових платежів насправді не буде — опалення місць загального користування оплачувалося і раніше. Просто зараз загальну оплату поділили на три складові: плата за тепло у квартирі, за опалення місць загального користування, абонплата. Але загальна сума нарахування по дому має збігатися з показаннями приладу обліку, якщо, звичайно, він є.

Втім, абонентам, які отримали «захмарні» платіжки, у ТДО пообіцяли незабаром провести перерахунок.

* * * * *

Водночас в Україні дедалі більше міст відмовляється від централізованого теплопостачання. Першою у країні повністю на автономне опалення перейшла Закарпатська область. За словами місцевих жителів, комунальні платежі стали вдвічі меншими.


Недоступне тепло: про одеські тарифи та дрова, які дешевші

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: