Новини Одеси та Одеської області

СБУ – 30 років: цікаві факти з історії секретної служби

СБУ – 30 років: цікаві факти з історії секретної служби

25 березня Служба безпеки України (СБУ) відзначає ювілей – їй виповнюється 30 років! Редакція “Одеського життя” вітає Службу безпеки з ювілеєм. Від усього нашого колективу та від імені мирних людей, ми бажаємо кожному нашому захиснику та спеціалісту міцного здоров’я, божого благословення та лише перемоги! Все буде Україна!

Ну, а на честь 30-річчя Служби безпеки ми ділимося з нашими читачами цікавими фактами діяльності фахівців.

Що таке СБУ?

Служба безпеки України (СБУ) – це правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку нашої країни – України. Ідея створення служби народилася вперше в дні Незалежності, а саме 20 вересня 1991 року. Тоді Верховною радою було прийнято постанову «Про створення Служби національної безпеки України». А вже 25 березня 1992 року було прийнято закон «Про Службу безпеки України», а згодом і відповідні закони України.

 

Як працює СБУ?

В основі закону про Службу безпеки України взято американські закони про ЦРУ та ФБР. Розробити законопроект українцям допомагали колеги з Великобританії, Німеччини, Швейцарії. Сьогодні СБУ працює більш ніж зі 100 правоохоронними органами та спецслужбами 60 іноземних держав, а також з міжнародними організаціями — НАТО, ЄС, ОБСЄ, ООН та багато інших. У Державному архіві СБУ зберігається близько 180 000 томів матеріалів, найстаріші датовані 1918 роком. І лише 2015 року в СБУ була знята державна таємниця з документів радянських спецслужб, що зберігаються в архіві.

 

У 2015 році біля головної будівлі Служби безпеки в Києві на честь воїнів АТО була встановлена ​​скульптура «Козак-переможець», яка символізує < strong>перемогу над злом, що загрожує Україні. На кам’яному постаменті зображена карта України та козак на коні з списом у руці, що воює з двоголовим драконом. У результаті пам’ятка стала одним із символів спецслужби. До речі, першим українським військовослужбовцем, який загинув на Донбасі, став співробітник СБУ — Геннадій Біліченко. Загалом за час АТО загинули 26 військовослужбовців Служби безпеки.

Чим займається СБУ?

До обов’язків спеціалістів службовців у Службі безпеки України входить:

  • захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного, оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувальної діяльності іноземних спецслужб, підривних посягань з боку окремих організацій та осіб;
  • запобігання, виявлення та викриття злочинів проти миру та безпеки людства, тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління, економіки та інших протиправних дій, що безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України;
  • інформаційно-аналітична діяльність з метою сприяння керівництву України у реалізації зовнішньо- та внутрішньополітичного курсу у напрямі побудови держави, зміцнення її обороноздатності та економічного потенціалу, розширення міжнародного співробітництва.

Заслуги СБУ на фронті

Під час військових дій усі напрямки спецслужби СБУ є дуже важливими для нас. Так, спочатку війни фахівці затримали понад 350 диверсантів та понад 20 міжнародних каналів вербування найманців до армії окупантів. До цього дня масово проводиться викриття агентів ворожих спецслужб.

  • У Києві було знищено озброєне диверсійне угруповання — вороги намагалися видавати себе за підрозділ Територіальної оборони.
  • Було викрито понад 10 агентів російських спецслужб, причетних до військових злочинів у Луганській області.
  • Затримано учасників агентурних мереж окупантів, які збирали розвіддані про засоби радіоелектронної боротьби та безпілотні літальні апарати українських військових підрозділів.
  • У Запоріжжі нейтралізовані спроби спецслужб окупантів здійснити так звану «федералізацію» регіону через своїх агентів у складі органів місцевого самоврядування.
  • Ліквідовані основні транснаціональні канали вербування найманців для війни проти України.
  • Були підготовлені пропозиції щодо введення санкцій проти Росії та відправлені на розгляд Ради національної безпеки та оборони.
  • Співробітники Центру спеціальних операцій «А» регулярно знищують ворога та беруть окупантів у полон. А контррозвідка та департамент захисту національної державності затримують російських агентів, диверсантів та колаборантів.
  • Слідчі СБУ фіксують злочини ворога та відкривають кримінальну справу.
  • Кіберфахівці СБУ працюють над хакерськими та інформаційними атаками, допомагають збирати дані про пересування ворожої техніки та військ.

Довіряй, але перевіряй!

Телефон довіри Служби безпеки України – 0 (800) 50-14-82.

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції