Десять років роботи і персональне запрошення
– Ми з Ольгою Калугіною отримали від організаторів персональні запрошення, чим були приємно вражені, – розповідає керівниця ГО «Наша спадщина-Ренi» Галина Маратаєва. – Втім, у цьому є закономірність. Минулого року, наприклад, у співпраці з Всеукраїнською громадською спілкою «Ліга сильних» наша громадська організація брала участь у розробці Плану безбар’єрності в Ренійській громаді. Ми оснастили три заклади культури та будівлю поліклініки пандусами. Думаю, що інформація про діяльність наших громадських організацій, дякувати Інтернету, стала помітна – так ми опинилися на глобальному саміті, в якому взяли участь понад чотири з половиною тисячі учасників із 149 країн світу. Були присутні та виступили канцлер Німеччини Олаф Шольц та король Йорданії Абдалла ІІ.
На міжнародному форумі розглядалася роль держав, бізнесу, громадських організацій людей з інвалідністю в забезпеченні рівності в охороні здоров’я для людей з особливими потребами та інші проблеми.
– На саміті велика увага була приділена питанням освіти та навчання людей з інвалідністю, і ми зрозуміли, що на правильному шляху, адже займаємось цими питаннями вже десять років, – розповідає Галина Маратаєва. – Колись в Рені організували роботу «Університету третього віку»: пенсіонери освоювали комп’ютерну грамотність, іноземні мови. Зараз знову працює клуб вивчення англійської мови, розвиваємо освітній туризм для людей поважного віку. На саміті нас із Ольгою цікавила робота секції з питань протезування, що, на жаль, є актуальним для України. Ми повернулися додому з контактами організацій, які займаються цією роботою.
Жовто-блакитний біля Рейхстагу
Кожна подорож – це завжди багато вражень
– Насамперед кинулась у вічі присутність українських прапорів біля всіх офіційних будівель Берліна, – ділиться враженнями Галина Маратаєва. – Біля фасадів три прапори – Німеччини, Євросоюзу та України. Учасники форуму, з якими нам вдалося поспілкуватись, із повагою вимовляли слово «Україна», прикладаючи руку до серця або стискаючи її в кулак, висловлювали підтримку.
У нас поки що один бал з десяти
Активістки з Українського Придунав’я звернули увагу на організацію безбар’єрного простору в Німеччині.
– Вразило оснащення громадського транспорту, зокрема метро, – розповідає Ольга Калугіна. – Весь громадський простір пристосовано для потреб людей з інвалідністю. Якщо в нас за десятибальною системою я би оцінила його на «одиницю», то в Берліні – на «десятку». Нам у цьому напрямі треба ще багато чому навчитися і багато чого зробити.
Ще одне враження – активна життєва позиція людей з інвалідністю. Вони не дивляться у вікно на те, як живуть інші, – вони справді інтегровані в суспільне життя та дуже активні.
Читайте також: