Одеська область

Буржуйка «Січ»: як волонтер із Тарутино переробляє бойлери у печі для ЗСУ

«Пічка-буржуйка «Січ» – так її прозвали військові на фронті. Ігор Коєв із Тарутино створює з грубого матеріалу незвичайну залізну красу, а з початком війни взявся переробляти бойлери в грубки для фронту.

Тарутине — це затишне селище на півдні Одеської області. Воно цікаве своїм багатонаціональним колоритом, історією, багате талановитими людьми та родючими землями.

Роботи Ігоря зустрічаються по всьому Тарутино

Добротні, витіюваті, унікальні ворота, які радують око практично на кожній вуличці селища, — справа рук саме такого майстра — Ігоря Коєва.

Його ім’я напевно відоме всім тарутинцям, адже результати його праці — скрізь і всюди. Крім різних огорож також він виготовив та встановив у своєму рідному селищі лави, які не раз рятували мандрівників від втоми.

Освоївши професію зварювальника, тарутинець з болгарським корінням назавжди полюбив це непросте ремесло, і продовжує з натхненням приборкувати метал.

Вдень він працює інженером на Тарутинській газокомпресорній станції, а ввечері заходить у свята святих – свою майстерню – і за допомогою безлічі інструментів створює з грубого матеріалу незвичайну залізну красу.

Останнім часом, щоправда, ковані вироби поступилися першістю більш насущним пристроям.

Як Ігор переробляє бойлери в буржуйки для ЗСУ

Піч «Січ» — буржуйка з бойлера

З початком війни Ігор активно приєднався до волонтерської ініціативи та перетворює бойлери, що вийшли з ладу, на печі-буржуйки для наших захисників.

— Ми б могли виготовляти печі з нуля, але металеві листи дуже дорогі та в рази подорожчає виробництво, тому народилася така прекрасна ідея з неробочими бойлерами. Люди їх нам приносять самі чи відправляють поштою. Двоє приїхали аж із Дніпра, — розповідає Ігор.

Зазвичай весь процес займає близько трьох днів. Бойлер «роздягається», до нього приварюється невеликий майданчик, на якому можна підігрівати чи навіть варити їжу. Також приварюються дверцята, через які завантажуються дрова. Встановлюється димар і, найголовніше, — по обидва боки кріпляться по дві полички, схожі на крила космічного корабля, на яких зручно сушити речі або взуття.

Вся ця конструкція підіймається на ніжки та перетворюється на піч «Січ». Саме так її прозвали військові на фронті. Таких у різних частинах на сході країни вже понад 15 екземплярів.

Яка допомога потрібна Ігорю

Але майстер на цьому не збирається зупинятися і просить усіх, хто має можливість і бажання долучитися до потрібної справи, звозити йому несправні бойлери.

Ігор — справжній патріот і своєї країни, і свого рідного селища. Два роки тому він встановив близько десяти контейнерів для сортування пластику та скляних пляшок. Сміттєзвалище, яке зовсім не прикрашало околиці Тарутино, його дуже засмучувало, тому сортувальні контейнери були встановлені з важливою метою – очистити територію від порожньої тари та виховати побутову культуру підтримання чистоти в кожному з мешканців.

Контейнери для сортування сміття, зроблені Ігорем

— Говорити про великі результати поки не доводиться, але контейнери регулярно заповнюються — значить, є рух на краще, — каже Ігор і, одягаючи спецодяг, береться за зварювальний апарат, щоб знову створювати щось потрібне та корисне.

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Останні статті

  • Статті

Як війна впливає на українську фауну: біолог Іван Русєв дав невтішні прогнози (відео)

Українська фауна нині переживає безліч викликів. Війну, кліматичні зміни та агресивну діяльність людей. У цьому… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

626 років Саврані: наварили борщу та відсвяткували донатами на ЗСУ

Саврань — столиця лісової перлини Одещини — ташується в межиріччі річок Савранки та Південного Бугу.… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Чи будуть в Одесі зносити пам’ятник Пушкіну: відповідь мерії (відео)

В Одеській ОВА розпорядилися знести пам’ятник Олександру Пушкіну на Приморському бульварі. Але муніципальна влада не… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Суп, по-східному і десерт із медом: три ненудних рецепти страв із рису

Незвичайні та ненудні страви з рису: рис з яйцем, суп-пюре або цукерки підготувало «Одеське життя»… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Деяким українцям заборонили користуватися Telegram: кому і чому

Держслужбовцям і військовим в Україні заборонили користуватися Телеграмом на службових пристроях. Таке рішення ухвалив Національний… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Завтра у більшій частині Одеси світла не буде весь день

У суботу, 21 вересня, з 06:00 до 17:00 буде частково знеструмлено Приморський, Хаджибейський і Пересипський… Читати далі

2024-09-20