«Пічка-буржуйка «Січ» – так її прозвали військові на фронті. Ігор Коєв із Тарутино створює з грубого матеріалу незвичайну залізну красу, а з початком війни взявся переробляти бойлери в грубки для фронту.
Тарутине — це затишне селище на півдні Одеської області. Воно цікаве своїм багатонаціональним колоритом, історією, багате талановитими людьми та родючими землями.
Добротні, витіюваті, унікальні ворота, які радують око практично на кожній вуличці селища, — справа рук саме такого майстра — Ігоря Коєва.
Його ім’я напевно відоме всім тарутинцям, адже результати його праці — скрізь і всюди. Крім різних огорож також він виготовив та встановив у своєму рідному селищі лави, які не раз рятували мандрівників від втоми.
Освоївши професію зварювальника, тарутинець з болгарським корінням назавжди полюбив це непросте ремесло, і продовжує з натхненням приборкувати метал.
Вдень він працює інженером на Тарутинській газокомпресорній станції, а ввечері заходить у свята святих – свою майстерню – і за допомогою безлічі інструментів створює з грубого матеріалу незвичайну залізну красу.
Останнім часом, щоправда, ковані вироби поступилися першістю більш насущним пристроям.
З початком війни Ігор активно приєднався до волонтерської ініціативи та перетворює бойлери, що вийшли з ладу, на печі-буржуйки для наших захисників.
— Ми б могли виготовляти печі з нуля, але металеві листи дуже дорогі та в рази подорожчає виробництво, тому народилася така прекрасна ідея з неробочими бойлерами. Люди їх нам приносять самі чи відправляють поштою. Двоє приїхали аж із Дніпра, — розповідає Ігор.
Зазвичай весь процес займає близько трьох днів. Бойлер «роздягається», до нього приварюється невеликий майданчик, на якому можна підігрівати чи навіть варити їжу. Також приварюються дверцята, через які завантажуються дрова. Встановлюється димар і, найголовніше, — по обидва боки кріпляться по дві полички, схожі на крила космічного корабля, на яких зручно сушити речі або взуття.
Вся ця конструкція підіймається на ніжки та перетворюється на піч «Січ». Саме так її прозвали військові на фронті. Таких у різних частинах на сході країни вже понад 15 екземплярів.
Але майстер на цьому не збирається зупинятися і просить усіх, хто має можливість і бажання долучитися до потрібної справи, звозити йому несправні бойлери.
Ігор — справжній патріот і своєї країни, і свого рідного селища. Два роки тому він встановив близько десяти контейнерів для сортування пластику та скляних пляшок. Сміттєзвалище, яке зовсім не прикрашало околиці Тарутино, його дуже засмучувало, тому сортувальні контейнери були встановлені з важливою метою – очистити територію від порожньої тари та виховати побутову культуру підтримання чистоти в кожному з мешканців.
— Говорити про великі результати поки не доводиться, але контейнери регулярно заповнюються — значить, є рух на краще, — каже Ігор і, одягаючи спецодяг, береться за зварювальний апарат, щоб знову створювати щось потрібне та корисне.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More