Тут усі експонати – «мега». І всі вони натуральні: Музей одеського електротранспорту зберігає їх у старому одеському депо на Олексіївській площі. І не тільки зберігає, а й показує, і з любов'ю розповідає про своїх історичних стареньких. І люди сюди приходять, слухають із величезною цікавістю, задають директору Музею Максиму Коновалову безодню питань.
Ах, ці старі одеські трамвайчики, снігоочисники та автокрани. Ці поливальні вагони та інші цікавості! І ось що ще приваблює: у старі трамваї навіть дозволяють залізти, щоб опинитися в минулому.
Ось вони — «тягни-штовхаї» (це вагони з двома водійськими кабінами, згадаємо знаменитий трамвай 19-го маршруту), платформи та снігоприбиральний транспорт. Ну і, звичайно, знаменитий трамвайчик для прогулянок, який на екскурсії Музеєм відразу ж атакують діти.
…Здається, що це було зовсім недавно. Тим часом, як нагадує Максим Коновалов, Музей відкрився 2000-го року, і, отже, йому вже майже 23 роки, теж стає поважним. Але все, що тут представлено, набагато старше. Навіть рідкісні деталі та запчастини. Тим часом, Музей поповнюється все новими раритетами, які з любов’ю упорядковують співробітники КП «Одесміськелектротранс».
Ось, наприклад, найстаріша платформа вагона-вантажівки… Сам вагон з’явився на світ у 1934 році, від нього збереглася лише платформа. А ці рейки з позаминулого віку!
Зворушують таблички із зазначенням номера маршруту та кінцевих трамвайних зупинок!.. Дивишся на них — немов у минуле заглядаєш. І ось що дивно: багато маршрутів збереглися і донині.
Звичайно, поряд з кожним раритетом встановлена пояснювальна табличка: читай та пізнавай. Але така захоплююча розповідь самого Максима Коновалова!.. І не тільки розповідь: Максим представив і унікальні рідкісні фото та документи, якими такий багатий Музей електротранспорту!
Ось цей вагон — поливальний, цей — снігоочисний, а цей «агрегат» — на випадок, коли щось сталося: він і цілий трамвай може підняти за нагоди.
Діти носяться просторим депо, намагаються залізти (якщо це дозволяється, звичайно) в кожен мега-експонат, дивуються і радіють. Дорослі намагаються все сфотографувати на своїх смартфонах і ставлять багато запитань.
А ось один із представлених експонатів питань не викликає. Навіть діти, на жаль, вже надто добре знають, що це таке — зварений із рейок протитанковий їжак. Представлений у Музеї ще часів Другої світової війни. Нічим, крім віку, не відрізняється від тих, що зараз встановлені на вулицях сучасної Одеси.
Читайте також:
Фото Марії Котової
В Одесі постануть перед судом двоє ув'язнених слідчого ізолятора за вимагання грошей у свого співкамерника. Read More
Історія села Ісаєве Чернівської громади Березівського району – цікава і пізнавальна. Ця місцина над тихоплинним… Read More
Через похолодання у школах Одеси скасували з 9 квітня очне навчання. Це викликало обурення батьків,… Read More
Сьогодні, 8 квітня, близько 9-ї години на трасі Одеса-Рені поблизу селища Сарата сталася ДТП, унаслідок… Read More
Сьогодні, 8 квітня, через аварію на електрообладнанні без світла залишилися жителі Київського та Приморського районів… Read More
В Одесі створять робочу групу, яка підготує техзавдання для розроблення Концепції розвитку велоінфраструктури в місті. Read More