«Що таке солідарна система пенсійного забезпечення? Якими законодавчими документами затверджені її основні положення? Хто і з ким уклав договір солідарності? Чи правомірна така система солідарності і державного примусу у демократичному суспільстві, чи відповідає Конституції України? – запитує наш читач Валерій Серафимович із м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області.
Таке питання носить, скоріше, не юридичний, а філософський, дискусійний характер. На сьогодні українське пенсійне законодавство базується головним чином на Законі «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до статті 2 цього Закону, система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів.
Другий рівень поки існує у нас лише на папері, багато років накопичувальну систему ввести не можуть, хоча вона має бути за законом. Третій рівень частково працює, але не є у нас популярним.
Отже, головним чином у нас в країні діє той самий перший рівень – солідарна пенсійна система. Люди працюють, сплачують податки, і частина цих грошей йде на виплати нинішнім пенсіонерам. Це можна назвати солідарністю поколінь. Сьогодні ти сплачуєш пенсійні внески, а завтра за тебе це будуть робити більш молоді люди. Це по суті і є класична солідарна пенсійна система.
Більше того, за Конституцією у нас соціальна держава, яка гарантує людині певний рівень життя. А досягнути цього можна насамперед завдяки податкам, в тому числі страховим внескам. При цьому сплата податків – це обов’язок людини. Такий устрій є традиційним для більшості країн світу.
А от наскільки справедлива наша пенсійна система – то вже питання риторичне. Звісно, можна поміркувати, чи повинна людина примусово віддавати частку своїх доходів державі і наскільки чесно ці податки розподіляються. Але навряд чи від цього щось зміниться.
Ви також можете дізнатися:
Фото: fincult.info
У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More
Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More
В Одесі завершено опитування «Яким ініціативам у розвитку міського простору ви віддаєте перевагу?». З'ясувалося, що… Read More
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More