В Україні змінюються правила надання відпусток. Відповідний законопроект підтримали напередодні депутати Верховної Ради. Зокрема, новий закон запроваджує відпустку для демобілізованих, продовжує неоплачувану відпустку, а також підтримує право працівників на академічну відпустку. Які ще зміни чекають на українців?
За інформацією українського парламенту, у середу, 22 листопада 2023 року, Рада підтримала законопроект №8313 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток». Метою створення цього законопроекту було уточнити певні норми законодавства, що регулюють надання та використання відпусток.
Розповідаємо докладніше, що змінює новий закон про відпустки.
Відповідно до закону, відпустку при народженні дитини надаватимуть у період не пізніше 3-х місяців після пологів. При цьому батькові, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, таку відпустку можуть надати лише внаслідок відповідного рішення суду.
Водночас відпустку з усиновлення можуть надати незалежно від віку дитини.
Стаття на тему: Відпустка у воєнний час: чи маємо ми право і наскільки вона зараз доречна
Новий закон вносить зміни і до питань відпусток без збереження зарплати з сімейних обставин та інших причин. Тепер їхня максимальна тривалість збільшується з 15 до 30 календарних днів.
Основна безперервна частина щорічної відпустки – не менше ніж 14 днів.
Тепер військові, які були демобілізовані, мають право на відпочинок протягом 60 днів із виплатою двомісячного грошового забезпечення.
Роботодавці зможуть відмовляти працівникові у наданні будь-якого виду відпустки (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною) під час воєнного стану, якщо такий співробітник залучений до роботи на об’єктах критичної інфраструктури, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного замовлення.
Читайте також: Робота без відпустки: на яких умовах виплачується грошова компенсація
Крім цього, педагогічний та науково-педагогічний персонал виключають із переліку осіб, для яких передбачено попередній середній заробіток у разі проходження військової служби.
Призваному на військову службу працівнику за його бажанням виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки.
Нагадаємо, раніше «Одеське життя» поцікавилося у одеситів, чи можна дозволити собі відпустку під час війни. Їхні відповіді читайте у нашому матеріалі.
Фото із сайту uanews.net
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More