Більше семи років психологиня Юлія Березянська дбає про психічне здоров’я підростаючого покоління Кричунівського старостату Любашівської громади.
Психолог у школі підтримує, допомагає та скеровує всіх учасників навчального процесу. І робить найважливіше — щоб кожна дитина почувалася у школі комфортно, хотіла до неї ходити, навчатися та відчувати себе щасливою.
Непорозуміння у родині, проблеми у стосунках з педагогами, однолітками — це незначна частина питань, які турбують дітей насамперед підліткового віку.
Шкільний психолог навчає їх навичкам ефективного спілкування, вчить розв’язувати конфліктні ситуації. Коли дитині просто хочеться, щоб на неї зайвий раз звернули увагу, педагогам та батькам потрібно її підтримати.
— Головні завдання у нашій роботі — уважно вислухати, дати слушні поради і обов’язково допомогти. Адже дитинство та майбуття юного покоління мають бути прекрасними, тому дітям не варто «обрізати крила», — поділилась думкою Юлія Березянська.
Читайте також: «Ти як?»: в Одесі почав роботу кабінет безплатної психологічної допомоги
Окрім індивідуальної роботи, шкільний психолог також проводить заходи задля профілактики та збереження психічного, соціального та емоційного здоров’я та стану дітей у школі. Це лекції про булінг, сексуальне виховання, про адаптацію до школи тощо.
З метою запобігання стресу та задля емоційного відновлення й психоемоційного комфорту пані Юлія регулярно проводить з дітьми тренінг «Ти як?»
Впродовж таких занять учні виконують різні вправи для подолання тривожності: «Черепаха», «Тут і зараз», тести на пізнання себе, переглядають відео про ментальне здоров’я, а також створюють галерею малюнків «На хвилях позитиву». На завершення діти кажуть один одному компліменти, створюючи «Колекцію теплих слів».
— Я намагаюсь створити для дітей комфортне середовище, прищепити відчуття дружелюбності, довіри та позитивного ставлення один до одного. Психолог насамперед має бути другом і тією людиною, яка вислухає та дасть вірну пораду. Раджу використовувати психологічні хвилинки, вправи для подолання тривожності та стресу: «Ритмічне дихання», «Настрій», «Ледачий кіт», «Веселка», які позитивно впливають на дитину та зменшують тривожність, — розповіла шкільний психолог Юлія Березянська. – Не бійтеся разом з дітьми мріяти та планувати, що будете робити після війни. Такі роздуми та розмови надихають і стабілізують, а також додають впевненості у майбутньому.
Не порівнюйте дитину з іншими дітьми.
Ця вправа допоможе зняти м’язову напругу. Уявіть, що ви лінивий кіт, який щойно прокинувся після приємного сну. Широко позіхніть. Помурчіть, як кіт. Тепер витягніть руки, ноги та спину — і потягніться повільно, як кіт — та розслабтеся.
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More