Сьогодні, 10 жовтня 2024 року, Верховна Рада підтримала законопроєкт про підвищення податків. Головні зміни стосуються підвищення військового збору. Виняток зробили тільки для військових.
Верховна Рада ухвалила в другому читанні проєкт закону №11416-д про підвищення податків. За ухвалення закону проголосували 247 народних депутатів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграм.
Основна мета нинішнього підвищення податків – знаходження додаткових коштів до державного бюджету, необхідних для фінансування Сил оборони.
Передбачається, що підвищення податків із жовтня дасть змогу додатково зібрати до державного бюджету у 2024 році 58 млрд гривень, а у 2025-му – ще 137 млрд гривень. Отримати такі гроші планується в основному за рахунок підвищення військового збору з усіх доходів громадян з 1,5% до 5%.
Читайте також: В Україні заборонили РПЦ: що буде з УПЦ, яку з нею пов’язують
Головні зміни стосуються підвищення військового збору для тих, хто його вже платив, а також його запровадження для тих, хто працює на спрощеній системі оподаткування.
Зокрема, закон передбачає:
Якщо зараз з кожної нарахованої 1 тисячі гривень зарплати найманого працівника до держбюджету у вигляді податків «знімається» 18% ПДФО + 1,5% ВЗ = 19,5% або 195 гривень, то з жовтня 2024 року (і до 31 грудня року, в якому буде скасовано воєнний стан) з кожної 1 тисячі гривень зарплати буде сплачуватися податок 18% ПДФО + 5% ВЗ = 23% або 230 гривень.
Це означає, що ФОПи третьої групи, які сплачують єдиний податок у розмірі 5% від доходу, будуть додатково сплачувати ще 1% військового збору.
Це означає, що ця категорія платників податків додатково до сплачуваних ними нині сум податків з жовтня 2024 року має сплачувати щомісяця ще 800 гривень.
За законом військовий збір по-новому вводять «заднім числом» – з 1 жовтня, і вони діятимуть до кінця того року, в якому завершиться воєнний стан. Однак Ярослав Железняк зазначає, що фактичного підвищення податків у жовтні не буде через ухвалення законопроєкту в урізаному вигляді.
З поточної редакції прибрали одну правку на 10 сторінок тексту, в якій були зібрані всі напрацювання податкового комітету. Железняк пише, що з тексту випали всі «юридичні кілочки», на яких трималася конструкція, і в такому вигляді законопроєкт підписувати, на його думку, не можна.
«Фактично оподаткування доходів заднім числом не буде для більшості платників. Ну, тобто на папері воно з 01 жовтня, але оскільки закон буде підписано вже явно пізніше, то механізму цього «заднього числа» фактично немає», – пише депутат.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More