Сьогодні, 10 жовтня 2024 року, Верховна Рада підтримала законопроєкт про підвищення податків. Головні зміни стосуються підвищення військового збору. Виняток зробили тільки для військових.
Верховна Рада ухвалила в другому читанні проєкт закону №11416-д про підвищення податків. За ухвалення закону проголосували 247 народних депутатів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграм.
Основна мета нинішнього підвищення податків – знаходження додаткових коштів до державного бюджету, необхідних для фінансування Сил оборони.
Передбачається, що підвищення податків із жовтня дасть змогу додатково зібрати до державного бюджету у 2024 році 58 млрд гривень, а у 2025-му – ще 137 млрд гривень. Отримати такі гроші планується в основному за рахунок підвищення військового збору з усіх доходів громадян з 1,5% до 5%.
Читайте також: В Україні заборонили РПЦ: що буде з УПЦ, яку з нею пов’язують
Головні зміни стосуються підвищення військового збору для тих, хто його вже платив, а також його запровадження для тих, хто працює на спрощеній системі оподаткування.
Зокрема, закон передбачає:
Якщо зараз з кожної нарахованої 1 тисячі гривень зарплати найманого працівника до держбюджету у вигляді податків «знімається» 18% ПДФО + 1,5% ВЗ = 19,5% або 195 гривень, то з жовтня 2024 року (і до 31 грудня року, в якому буде скасовано воєнний стан) з кожної 1 тисячі гривень зарплати буде сплачуватися податок 18% ПДФО + 5% ВЗ = 23% або 230 гривень.
Це означає, що ФОПи третьої групи, які сплачують єдиний податок у розмірі 5% від доходу, будуть додатково сплачувати ще 1% військового збору.
Це означає, що ця категорія платників податків додатково до сплачуваних ними нині сум податків з жовтня 2024 року має сплачувати щомісяця ще 800 гривень.
За законом військовий збір по-новому вводять «заднім числом» – з 1 жовтня, і вони діятимуть до кінця того року, в якому завершиться воєнний стан. Однак Ярослав Железняк зазначає, що фактичного підвищення податків у жовтні не буде через ухвалення законопроєкту в урізаному вигляді.
З поточної редакції прибрали одну правку на 10 сторінок тексту, в якій були зібрані всі напрацювання податкового комітету. Железняк пише, що з тексту випали всі «юридичні кілочки», на яких трималася конструкція, і в такому вигляді законопроєкт підписувати, на його думку, не можна.
«Фактично оподаткування доходів заднім числом не буде для більшості платників. Ну, тобто на папері воно з 01 жовтня, але оскільки закон буде підписано вже явно пізніше, то механізму цього «заднього числа» фактично немає», – пише депутат.
В Одеській області офіційно відкрито 29 пляжних зон для безпечного купання та відпочинку, з них… Read More
У понеділок, 7 липня 2025 року, розпочалася 1230-та доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.… Read More
У понеділок, 7 липня 2025 року, ДТЕК Одеські електромережі проводить планові ремонтні роботи. У зв'язку… Read More
У ніч на 7 липня росіяни атакували Одесу ударними безпілотниками. Попри активну роботу сил ППО,… Read More
В Одесі поки що не планують зупиняти громадський транспорт під час загальнонаціональної хвилини мовчання, яка… Read More
Історик Олександр Музичко вважає, що деколонізація міського простору має бути глибшою, ніж проста заміна Пушкіна.… Read More