Новини Одеси та Одеської області

Як і коли сіяти огірки у відкритий ґрунт?

Як і коли сіяти огірки у відкритий ґрунт?

Весна – це важливий період для кожного аграрія та городника. У цей час потрібно підбирати посівний матеріал, готувати ґрунт та займатися посадкою. Якщо планується посадка насіння у відкритий ґрунт, то на перших позиціях у списку культур часто опиняються огірки.

Це одна з найпопулярніших рослин в Україні, плоди якої використовуються для різних цілей. Щоб отримати багатий урожай, спочатку потрібно підібрати якісний посевмат. Відмінним варіантом стане високоврожайне насіння огірків від виробника Libra Seeds. Після цього можна розпочинати посадку. У підготовленому матеріалі розповімо, як це правильно зробити.

Як підготувати насіння огірків до посадки?

Процедура передбачає 3 види дій: відбір, знезараження та прогрівання. Перше полягає в огляді та видаленні зіпсованих одиниць. Наприклад, дрібних, пошкоджених та з плямами. Перед тим, як садити огірки в ґрунт, насіння також знезаражують у розчині марганцівки. Для підвищення схожості їх прогрівають.

Коли садити огірки у відкритий ґрунт?

Час посадки залежить від погодних умов. Головним чинником у разі є температурний режим. Огірки належать до категорії теплолюбних культур, тому не потрібно поспішати сіяти огірки у відкритий ґрунт.

огірки у відкритому ґрунті

Оптимальні умови для проростання складаються в момент коли середньодобовий показник досягає приблизно 13-15 градусів і не опускається нижче. В іншому випадку з’являться рідкісні сходи або їх не буде. Важливо, щоби на таку температуру прогрілася і земля. Визначають це за допомогою термометра розміщеного на глибині близько 10 см.

Як правильно сіяти огірки у відкритий ґрунт?

Вирішивши висаджувати культуру безрозсадним способом, дотримуйтесь кількох рекомендацій. Посіяти насіння огірків у ґрунт можна у травні. Неважливо, на початку місяця чи середині. Головне, щоб температура досягла оптимальних показників. Не забудьте підібрати правильну ділянку. Він має бути відкритим, щоб рослини отримували багато сонячного світла.

огірки у відкритому грунті

Додатковим чинником є захист вітру. На затінених та вітряних зонах культури практично не проростають. Для кращого результату вибирайте грунт, на якому зростала цибуля, картопля або буряк. У процесі враховуйте поради щодо відстані між насінням, глибини та інших особливостей.

Чи потрібно замочувати насіння огірків F1?

Позначка F1 на упаковці означає, що гібрид перед вами. Посівний матеріал такого типу відрізняється підвищеними показниками стійкості та схожості. Йому не потрібна додаткова обробка як замочування. Процедура забезпечить зворотний ефект та погіршить властивості. Замочування рекомендують в основному для матеріалу, зібраного вручну з власного городу.

На яку глибину садити насіння огірків?

Якщо бажаєте висаджувати огірки в ґрунт без розсади, тоді робіть борозни на глибину не більше 4 см, але й не менше 2 см. Це оптимальний показник для нормального проростання посівного матеріалу. У надто глибоких борознах він не зможе пробитися, а у разі надто дрібних ямок насіння може змитися дощем.

На якій відстані сіяти огірки?

Спочатку підготуйте необхідну кількість насіння із розрахунку 2-3 штуки на одну лунку. Кожну одиницю поміщайте у ґрунт на невеликій відстані один від одного – від 5 до 10 см.

огірки у відкритому грунті

Визначайте показник самостійно залежно від площі ділянки, виділеної під культуру. Лунки рекомендують робити з відривом 70 див.

Через скільки сходить насіння огірків?

Швидкість появи сходів залежить від кліматичних умов, особливо температури. Якщо тривалий час вона підтримуватиметься в межах від 15 до 18 градусів, тоді перші паростки побачите приблизно через 10-12 днів. У разі настання спекотного сезону з денними максимумами від 23 до 27 градусів, проростання починається на 4-5 день.

Як прискорити проростання насіння огірків?

Найкращим рішенням є вибір професійної продукції від перевіреного виробника.

огірки у відкритому грунті

У цьому випадку не потрібно робити жодних додаткових дій для покращення схожості. Єдиним чинником є вибір правильного моменту посадки, і навіть регулярний повноцінний догляд. Зокрема, активний полив у разі потреби.

Джерело: libraseeds.com.ua


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції