Новини Одеси та Одеської області

Вибираємо мамограф: аналоговий, цифровий, з томосинтезом

Вибираємо мамограф: аналоговий, цифровий, з томосинтезом

На сьогодні найкращий спосіб перевірити здоров’я молочної залози — це зробити мамографію. Апарат, на якому проводиться діагностика, видає найточніший результат. Обстеження на мамографі проходять десятки жінок в день. З його допомогою можна виявити як звичайну мастопатію, так і більш серйозні захворювання, наприклад, такі як рак молочної залози. Саме тому кожен медичний заклад повинен мати сучасний мамограф.

Мамограф: цифровий чи аналоговий?

Аналоговий мамограф або, як його ще називають плівковий, останнім часом використовується все рідше. Цей апарат за допомогою рентгенівських променів просвічує  молочні залози та переносить зображення на плівку. Касети з плівкою йдуть в комплекті. А ось проявочна машина, яка потрібна для того, щоб можна було отримати ці знімки — не завжди є в комплекті. Також знадобиться додаткове устаткування, щоб робити копії знімків або роздруковувати повторно. Саме через це аналогові мамографи майже ніде не використовуються.

Зовсім інша справа — цифровий мамограф. Так, він коштує дорожче за аналоговий, але якщо взяти до уваги, що не потребує додаткового устаткування та дає набагато більше можливостей для діагностики, то цифровий мамограф купити набагато краще та вигідніше, ніж аналоговий.

До основних переваг цифрового устаткування належать:

  • Створення більш якісного зображення, на якому чітко видно навіть найменші деталі.
  • Рентгенівські промені проходять через молочні залози та відображають результат на спеціальній цифровій матриці. Зображення отримане таким чином можна копіювати, збільшувати, переносити на різні комп’ютери й навіть надсилати електронною поштою.
  • Зменшена доза випромінювання.
  • Швидкий доступ до отриманих зображень.

Мамографія

Навіщо потрібні мамографи з томосинтезом?

Звичайні цифрові мамографи роблять один знімок, але у двох проєкціях: косій та прямій. А мамографи з томосинтезом (3D-мамографи) видають більш інформативний результат обстеження. Томосинтез робить декілька знімків молочної залози під різними кутами огляду.

Деякі такі мамографи мають кілька режимів роботи. Наприклад, томосинтез amulet innovality має ST-режим (стандартний), який працює в короткотривалій експозиції та з мінімальною дозою опромінення, та HD-режим, який дозволяє максимально деталізувати зображення та приділити увагу ділянці, яка потребує більш ретельного обстеження. Також ця модель оснащена інтелектуальною системою I-AEC, яка створена для того, щоб визначати оптимальну дозу рентгенівського опромінення, враховуючи індивідуальні критерії молочної залози. Також завдяки цій системі можна більш якісно провести перевірку молочної залози з імплантами.

Загалом завдяки використанню томосинтезу вдалося досягти:

  • зменшення перекриття тканин під час дослідження. 3D-мамограф дозволяє дослідити ті частини молочної залози, які неможливо вивчити звичайним мамографом. Зображення візуалізується дуже чітко та одразу з декількох ракурсів;
  • зниження кількості хибнонегативних та хибнопозитивних результатів дослідження, а також додаткових обстежень.

*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції