Новини Одеси та Одеської області

Вибір компресійних колготок: розбираємось у видах та призначенні

Вибір компресійних колготок: розбираємось у видах та призначенні

Якщо ноги страждають від захворювань судин, варто придбати та носити компресійні колготки. Це ефективний допоміжний засіб для полегшення стану та лікування.

Матеріал та форма виробів забезпечують необхідне стиснення, допомагають правильно розподілити кровоносний тиск. Щоб компресійні колготки ефективно виконували своє завдання, слід грамотно наблизитися до вибору.

Тип трикотажу

Враховуйте призначення панчіх. Функціонал колготок відрізняється залежно від типу:

  • Профілактичні. Рекомендовані здоровим людям і тим, хто багато часу проводить у сидячому положенні, вагітним. Допомагають запобігти захворюванням вен.
  • Лікувальні. Використовують для призначення лікаря при яскраво вираженій патології.
  • Противиразкові. Призначені як допоміжний засіб при лікуванні трофічних виразок.
  • Шпитальні. Показано у ситуаціях, коли є великий ризик виникнення тромбозу. Це можуть бути хірургічні операції чи пологи.

Найбільш поширені профілактичні моделі. Інші види колготок призначаються фахівцем.

компресійні колготки

Ступінь компресії

Вибираючи панчохи слід враховувати класифікацію. Основний параметр вибору – клас компресії. Кожна категорія має свою величину тиску. Чим вищий клас, тим більший вплив. Розрізняють чотири категорії залежно від ступеня компресії:

  1. До 23 мм. рт. ст. Призначені для здорових людей у ​​профілактичних цілях, рекомендовані за найменших підозр на варикозне розширення вен. Показані при появі набряків, здавлювання в кісточках, втоми в ногах і надмірній вазі.
  2. До 33 мм. рт. ст. Призначаються лікарем при тромбофлебіті та варикозі. Підійдуть при множинних розширеннях вен, сильних набряках, венозної недостатності при вагітності та операціях на кровоносних судинах.
  3. До 46 мм. рт. ст. Призначаються при порушеннях трофіки та тяжкої венозної недостатності. Показані при тромбозі глибоких вен, посттромботичному синдромі та компресійній терапії після операції.
  4. До 50 мм. рт. ст. Використовують під час комплексних лікувальних процедур при аномаліях венозної системи та порушеннях лімфотоку. Носіння такого трикотажу вимагає суворого спостереження лікаря. Панчохи виготовляють за індивідуальними мірками пацієнта. Для надягання потрібен спеціальний пристрій через дуже велику щільність ниток.

Вироби профілактичного призначення можна обирати самостійно. Інші типи колготок слід купувати лише за рекомендацією флеболога.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: