Новини Одеси та Одеської області

Причини, симптоми та лікування дисплазії тазостегнового суглоба

Причини, симптоми та лікування дисплазії тазостегнового суглоба

Серед патологічних захворювань опорно-рухового апарату, які мають вроджений характер, дисплазія кульшового суглоба є найпоширенішим. Якщо перекладати буквально, ця хвороба означає не до кінця розвинені суглоби.

Причини розвитку дисплазії

Для того, щоб лікування дисплазії тазостегнового суглоба було ефективним, слід знати причини появи захворювання. Найчастішою їх фахівці називають спадковість. Крім цього, вплинути на появу цієї патології може також так зване “неправильне” передлежання плода, тобто коли дитина розташована ногами чи тазом униз. Може також статися патологічна зміна у першому триместрі або виявитися мало вод біля плода.

Рідше бувають такі випадки, коли нормальний від народження тазостегновий суглоб зупиняється у розвитку і з віком стає не відповідним потрібним показникам. Таку дисплазію прийнято називати набутою.

Симптоми захворювання

Визначити наявність у дитини подібної патології можна за такими симптомами:

  • неможливість повністю розвести стегна або навпаки занадто сильне їх розведення;
  • хрускіт або клацання, коли при розминці розводять малюку ніжки;
  • асиметричні складочки на стегнах.

Звичайно, ці симптоми не є підставою для встановлення клінічного діагнозу. Вони можуть стати підставою для підозр і звернення до лікарні. Наприклад, у клініці “Ladisten” проводять подальшу діагностику за допомогою найновішого обладнання, передових методів і найкращі фахівці. На високому рівні тут також є діагностика переломів кісток, а також лікування інших захворювань, дефектів і патологій опорно-рухового апарату.

лікування дисплазії тазостегнового суглоба

Діагностика та лікування дисплазії тазостегнового суглоба

Найоб’єктивнішими і найчастіше використовуваними методами для постановки діагнозу дисплазії є ультразвук і рентген.

Дисплазія є серйозним захворюванням, яке не проходить саме по собі, а потребує лікування та постійного догляду.

На ранніх стадіях ще можна використовувати спеціальні установки, призначені для “розходжування” суглоба та позбавлення скутості. Якщо ж діагностували хворобу із запізненням або протягом одного року метод не приніс бажаного результату, то треба вдаватися до більш серйозних. Найефективнішим способом лікування дисплазії досі є хірургічна операція. Після неї пацієнту чекає тривалий процес відновлення та ортопедичних процедур.

Але варто також пам’ятати, що операція в медичному центрі Ladisten не є операцією у традиційному сенсі слова, це малоінвазивне втручання, тривалість якого не перевищує 30 хвилин чи години. Але рішення про її проведення все одно варто приймати виважено, з урахуванням усіх плюсів та мінусів, а також можливих наслідків та складного реабілітаційного періоду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: