Прототипом напівакустичного інструменту стала модель Gibson ES-150, що була випущена у 30-ті роки минулого століття на базі арктопа (полого інструменту, що мав резонаторні отвори у формі літери f. А вже незабаром з’явилася серійна напівакустика. 

Гітара-напівакустика: особливості корпусу та матеріалів

Сьогодні можна купити напівакустичну гітару, що має один з типів корпусу:

  • Hollow Body. Джазові гітари, що мають великий, повністю порожнистий корпус. Є прямими нащадками перших електрифікованих арктопів. Відрізняються дуже глибоким, м’яким, оксамитовим тембром і порівняно коротким сустейном. Ще однією їх особливістю визнано швидке виведення на великі гучності, що робить їх майже непридатними для гри в агресивному та гучному стилі.
  • Semi-Hollow Body. Інструменти з більш тонким корпусом і центральним блоком з суцільної деревини, які мають більш різкий та яскравий звук. У цих корпусів більш низька заводка та збільшений сустейн за рахунок центрального блоку. При цьому такі гітари зберігають переважну частку характерного їм  резонансу.
  • ThinLine. Варіант гітари з частково порожнистим корпусом і центральним блоком, зазвичай зменшеного розміру. Такі моделі отримують більше резонансу, але не завжди мають повністю порожнисту конструкцію.

Що стосується дерева — хоча для суцільнокорпусних електрогітар його вплив на звук мінімальний, у напівакустиках резонанс напряму залежить від акустичних властивостей деревини.

Тип струнотримача, кілки та інша фурнітура можуть бути схожими на ті, що використовуються в електрогітарах. Однак у багатьох напівакустиках застосовуються специфічні елементи конструкції — наприклад, trapeze tailpiece або floating bridge.

Переважні особливості напівакустики

  • Характерний глибокий і м’який звук, що добре читається в міксі, особливо в жанрах із помірним рівнем гейну.
  • Напівакустичну гітару можна використовувати для занять в непідключеному стані. У звичайному режимі вона звучатиме тихіше акустичної, але у непідключеному стані буде звучати голосніше, ніж непідключена електрогітара, і цього цілком вистачить для тихих занять.
  • Вага переважної більшості напівакустичних гітар значно менше, ніж електрогітар внаслідок того, що корпус порожнистий.
  • Схильність до заводилок, що вважалася недоліком свого часу, був переосмислений в 90-ті роки популярними гранжевими виконавцями та гітаристами-експериментаторами. Тож ця особливість з успіхом використовується досі в багатьох стилях для креативної роботи, де потрібний контрольований зворотний зв’язок.
  • Дизайн гітар – часто класичний і стриманий, але сучасні моделі можуть мати нестандартну ергономіку і бути адаптованими для агресивніших стилів.

Напівакустичні гітари підходять для експериментів зі звуком. Їх використовували Джон Леннон, Бі Бі Кінг, а також музиканти Depeche Mode, Imagine Dragons, Limp Bizkit. Так що вибирати будь-які музичні інструменти та обладнання краще, взявши до уваги індивідуальні потреби та вимоги до звучання. Тим більше, що ціна напівакустичної гітари складається з багатьох факторів, які залежать від матеріалу та доповнень.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі