Новини Одеси та Одеської області

НМТ 2024 – обов’язкові предмети, як відбувається в Україні

НМТ 2024 – обов’язкові предмети, як відбувається в Україні

Вже напевно відомо, що вступні іспити до університету цього року відбуватимуться у форматі національного мультипредметного тесту. Незважаючи на те, що НМТ уже проходив, 2024 року він буде трохи зміненим. У цій статті поговоримо про те, як виглядатиме мультипредметний тест, які обов’язкові предмети потрібно буде складати учасникам та як підготуватися до цього іспиту якнайкраще!

НМТ 2024

Національний мультипредметний тест – формат ЗНО, створений у 2022 році з метою організації для абітурієнтів більш зручного, спрощеного та безпечного способу складати вступні іспити до університету. Цей тест має декілька ключових рис.

 • НМТ – комп’ютерний іспит, тому він проходить у спеціально обладнаних для цього класах. Центри для тестування також мають бути максимально безпечними для учасників: наприклад, там має бути укриття на випадок повітряної тривоги.
 • Іспит включає перевірку знань з 4 предметів, з яких 3 – обов’язкові: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет кожен абітурієнт обирає для себе сам, виходячи зі спеціальності, за якою він хотів би здобувати вищу освіту.
 • НМТ 2024 поділено на два блоки по 120 хвилин кожен. Перший блок міститиме завдання з української мови та математики, у другому блоці учасникам потрібно виконати завдання з історії України та предмету на вибір. Весь іспит сдається в один день.
 • Основна сесія НМТ відбудеться з 14 травня до 25 червня. З 11 до 19 липня проходитиме додаткова сесія для тих, хто не зміг потрапити на основну.
 • Як і в класичній версії ЗНО, на НМТ учасники можуть користуватися чернеткою. Також для здачі таких предметів, як математика, фізика та хімія, дітям будуть доступні додаткові матеріали з таблицями та формулами.
 • Відразу після закінчення іспиту діти побачать свій тестовий бал з кожного предмета, який зможуть самостійно перевести до рейтингового результату за 200-бальною шкалою. До 2 липня у особистих кабінетах учасників з’являться офіційні бали.

Як показує практика попередніх двох років, НМТ справді є вдосконаленою версією ЗНО:

 1. Дитина здає всі предмети в один день.
 2. У центрах здачі дотримано всіх заходів безпеки для учасників.
 3. Іспит перетворений на більш зручний та сучасний комп’ютерний формат, який дає можливість перевіряти знання дітей простіше та швидше, але, як і раніше, комплексно.

Навіть попри те, що іспит НМТ не включає розгорнуті завдання відкритої форми (як у звичному ЗНО), він все одно потребує якісної та комплексної підготовки.

Найбільш ефективна підготовка до НМТ 2024

Одним із сучасних лідерів у сфері освіти України на цей час є дистанційна школа Optima. У цій школі стверджують, що для самостійної підготовки до НМТ дітям необхідно:

 • вивчити актуальну програму ЗНО з кожного предмета (саме на її основі сдається тест);
 • знайти якісні матеріали для підготовки;
 • постійно практикуватись на тестах, схожих на ті, що будуть на іспиті;
 • займатися послідовно та дисципліновано;
 • звертатися за допомогою, якщо виникають запитання.

Якщо ви відчуваєте, що самостійна підготовка не для вас, Optima пропонує унікальний курс підготовки з викладачами з вищих навчальних закладів України:

 • учні отримують повний доступ до всіх матеріалів, необхідних для підготовки;
 • є можливість відвідувати онлайн-консультації викладача одного з університетів України;
 • ці консультації допоможуть дитині краще засвоїти матеріал, поставити запитання та отримати всю необхідну допомогу.

Сподіваємося, цей текст допоміг вам краще зрозуміти, що таке НМТ 2024 і як можна підготуватися до нього, щоб отримати хороший результат.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції