Таким чином, одним із продуктів, що заслуговують на увагу, можна вважати нічні лінзи для відновлення зору. Вони працюють під час сну, забезпечуючи відновлення. Вранці пацієнт прокидається, знімає лінзи і бачить чудово без окулярів.
Що таке нічні лінзи для корекції зору?
Корекційна оптика при першому огляді не відрізняється від будь-яких інших лінз. Проте ортокератологічні лінзи мають спеціальну форму. Саме завдяки їй вдається впливати на рогову оболонку очей. За 6-8 годин сну вдається тимчасово змінити форму рогівки. А це дозволяє правильно передавати картинку на сітківку ока. Зазначимо, що саме через неправильний фокус люди з короткозорістю і далекозорістю втрачають чіткість зору.
Ефект, який дають лінзи, зберігається протягом цілого дня. При цьому використання додаткової коригувальної оптики не потрібне, а лінзи знімаються відразу після пробудження.
Варто розуміти, що ортокератологічні лінзи – це метод тимчасового відновлення. Ефект від них оборотний.
Переваги нічних лінз
- Створені з особливого щільного матеріалу, який добре проводить повітря і не викликає дискомфорту в процесі носіння.
- Ефект досить тривалий – вистачає на робочий день.
- Носіння вночі непомітне, бо людина спить.
- Розширюють можливості людини з низьким зором, наприклад, можна займатися спортом.
- Через 2-3 місяці відбувається ефект накопичення. Надягати лінзи можна не щоночі, а через ніч.
Недоліки
- Ефект оборотний – доводиться регулярно носити, щоб отримувати результат.
- Перші застосування не дають відновлення більш ніж 75%.
- Для повної стабілізації потрібне використання близько 10 діб.
- Під час звикання протягом перших тижнів потрібно робити регулярні візити до лікаря. Це важливо для контролю над органами зору, корекції у лікуванні, добору препаратів для зволоження рогівки.
Кому буде корисною дана методика корекції зору?
Ортокератологія використовується як при короткозорості, так і при далекозорості. Її активно застосовують для людей різного віку, у тому числі дітей.
Метод відкриває можливість займатися спортом або будь-яким іншим хобі без додаткового носіння корекційної оптики.
Також нічні лінзи застосовуються при досить сильних патологіях зору – кератоконусі, міопії, гіперметропії. Саме за допомогою таких лінз вдається виправити зір людям, які мають алергійні реакції на м’які лінзи. Така патологія трапляється нечасто, але все ж таки є. Тому ортокератологічні вироби стають єдиним виходом.