У статті йтиметься про баланс самостійності та зв’язків, взаємовідносин у середовищі трейдерів. Особисто відповідати за вибрані методи роботи, власні успіхи та втрати. Або покладатися на сторонні поради та сигнали, копіюючи інші методи.
Це питання актуальне для всіх видів торгів на будь-яких майданчиках. Платформа для навчання трейдингу допоможе вам глибше увійти в тему торгівлі для розуміння ринку та біржових тонкощів.
Хочете дізнатися, до якого типу трейдерів належите ви: незалежному чи залежному? І у чому різниця між ними. Читайте нашу статтю.
Хто такий незалежний трейдер?
Вільний тип мислення у трейдингу передбачає особистий контроль за фінансами, постановку цілей, удосконалення підходу до торгівлі.
Незалежний трейдер навчається у колег, переймає досвід, опановує стратегії інших. Але створює власний стиль, приймає рішення та відповідає за них самостійно.
Він довірятиме тільки собі, перевірятиме інформацію, шукатиме робочі методи й вникатиме в їх суть. Йому цікаво пізнавати нове, апробувати гіпотези, аналізувати. Робити висновки та вдосконалюватися.
Самостійний спекулянт довіряє собі та обраній стратегії, здатний знаходити якісні торгові сигнали, керувати позиціями та бачити правильні точки входу.
Щоб діяти на власний розсуд у торгівлі на біржі потрібні сміливість, дисципліна, рішучість. Необхідно бути стійким, послідовним, не відхилятися від ухваленого торгового плану.
Багато залежить від вашого характеру та тих якостей, які притаманні природі.
Але можна й виховувати їх у собі. Регулярно займатись, відвідувати тренінги, навчатися на курсах, одним словом — рости у професії.
Хто такий залежний трейдер?
У цього торговця розвинене бажання пошуку легких шляхів у трейдингу. Це — схожі на гри в лотерею, казино, віри в долю у вигляді впливу сторонніх людей.
Залежний трейдер покладається на дії інших, копіює їх, залежить від рекомендацій фахівців.
Він природно віддати гроші у довірче управління, не сподіваючись свою кваліфікацію чи лінуючись щось робити самостійно. Поступитися незнайомій людині контролю над грошима, оплачуючи її послуги та піддаючи свій бізнес додатковому ризику.
Такі люди не прагнуть заглиблюватись у світ торгів, фінансувати своє навчання. Головне посилання – йти за натовпом, піддаватися емоціям, користуватися автоматизованими торговими програмами. Найчастіше вони мають торгового плану і розуміють його доцільність.
Такі дії неефективні та приречені на провал.
Несамостійні торговці більше схильні до розчарувань, нервових зривів, озлобленості на партнерів і конкурентів.
Тільки зміна такого шаблону поведінки дозволить перейти в розряд успішних і самостійних трейдерів.
Що потрібно робити, щоб стати незалежним трейдером?
Ось перелік перших кроків для здобуття свободи в трейдингу.
- Вчитися. Шукати та досліджувати інформацію, читати, стати учасником форумів та професійних груп, відвідувати курси, тренінги та майстер-класи. Ставити питання та навчитися аналізувати дані. Спілкуватися з наставником та збирати у скарбничку знань досвід колег.
- Визначити цілі. Ви маєте чітко розуміти, чого хочете від ринку. Дейтрейдинг, довгострокове інвестування, свінг – це різні напрямки торгівлі. Потрібно співвіднести ці та інші методи із вашим темпераментом, психотипом, менталітетом. Багато залежить і від фінансових можливостей. Врахуйте всі нюанси, щоб зробити правильний вибір і потрапити в десяточку.
- Реалізація торгового плану. Починати самостійну торгівлю краще на демонстраційному рахунку. Це навчальний варіант, який дозволить не витрачати реальні гроші та апробувати вашу систему у дії. Тут ви побачите, чи добре працює стратегія і як ви можете керувати процесами. Переходьте до справжніх торгів, коли відчуєте, що готові до сприйняття дійсності в повному обсязі. Не рекомендуємо затягувати, щоб не звикнути до віртуальної торгівлі. Перший депозит має бути невеликим, щоб не було розчарування та психологічного навантаження від можливих втрат.
- Не зупинятися. Продовження навчання та напрацювання практичних навичок є основним для незалежного трейдера. Вчіться не думати про втрати – вони трапляються у всіх. Націліться на успіх. Довгий шлях становлення у професії вимагатиме від вас багато ресурсів — тимчасових, фізичних, матеріальних, емоційних. Але воно того варте!
Висновок
У торгівлі на біржі дуже важливою є незалежність. Якщо ви відчуваєте свою пасивну позицію, немає свободи у діях, то настав час змінювати підхід до трейдингу.
Легше це зробити на навчальній платформі Gerchik з досвідченими коучами, у яких можна багато чого навчитися.
*на правах реклами